ترخیص کالا از گمرک پرویزخان

ترخیص کالا از گمرک پرویزخان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک پرویزخان می باشد. در این مقاله شما با موقعیت تجاری و اقتصادی گمرک پرویزخان و نحوه ترخیص کالا از این گمرک آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

موقعیت تجاری و اقتصادی گمرک پرویزخان

گمرک پرویزخان یکی از گمرک های غربی ایران است. این گمرک در استان کرمانشاه واقع شده و یکی از راههای ارتباطی با عراق می باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر مسافران برای خروج از مرز کشور و وارد شدن به کردستان عراق نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. گمرک پرویزخان با صادرات سه میلیارد دلار در سال بعد از گمرک بندرعباس در صدر گمرک های صادراتی کالا قرار دارد. به طوری که حدود %48 از کل صادرات ایران به عراق از طریق گمرک پرویزخان صورت می گیرد. جالب است بدانید، نزدیک بودن فرهنگ وتمدن دو ناحیه مرزی استان کرمانشاه و سلیمانیه عراق به دلیل همزبان بودن این دو شهر است که از مهم ترین عوامل رونق اقتصادی و تجاری مرز پرویز خان بشمارمی رود . تخلیه و بارگیری در گمرک پرویزخان سریع انجام می شود زیرا صادرات تمامی کالاهای غیر نفتی در آنجا انجام می گیرد. همچنین این گمرک به دلیل روان و آسان بودن عبور و مرور کامیونهای سنگین یکی از ارزانترین مسیرها برای صادرات کالا به عراق می باشد.

مدارک و مراحل مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک پرویزخان

برای ترخیص کالا از گمرک پرویزخان و هر گمرک دیگری فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد حق العمکار می تواند اقدام کند. در ضمن تازمان ارسال مدارک از طرف فروشنده به خریدار و سند انتقال مالکیت کالا از فروشنده و به خریدار امکان دریافت قبض انبار وجود ندارد. همچنین برای ترخیص کالا باید با توجه به مفاد و مدارک مورد نیاز در بخشنامه ها به تنظیم اظهار نامه اقدام کرد. از جمله مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه به شرح زیر است:

  • پیش فاکتور
  • فاکتور خرید
  • بیمه نامه
  • ترخیصیه
  • کارت بازرگانی
  • گواهی بازرسی کالا
  • اخذ مجوزات لازم برای ترخیص کالای مورد نظر
  • پرداخت حقوق گمرکی
  • و …..

همانطور که می دانید به دلایل مختلف از جمله تغییرات دوره ای بخشنامه ها شما نیازمند یک مشاور و یا ترخیص کار ماهر در خصوص ترخیص کالای خود هستید . به همین منظور می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید. لازم به ذکر است در زمان ترخیص کالا تمامی حقوق ورودی کالا اعم از مالیات، تعرفه گمرکی و ….. باید پرداخت شود. در غیر این صورت با مشکل مواجه شده و گواهی ترخیصیه برای کالای خود نمی توانید دریافت کنید و کالای خود را ترخیص نمایید. همچنین برای دریافت آخرین تعرفه های گمرکی و مالیات کالا به بخشنامه های صادر شده از طرف سازمان ها و ارگان های ذی ربط مراجعه نمایید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با حدود بیست سال تجربه و استفاده از کارشناسان و مشاوران زبده در امر ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور به خصوص ترخیص کالا از گمرک پرویزخان از ابتدا تا انتهای ترخیص کالا که امور مربوط به انجام حواله های بانکی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزیت و ترانشیپ و حمل و نقل کالا و اخذ کلیه مجوزات لازم برای ترخیص، در کنار شما خواهد بود. تنها کافی است پروفرما کالاهای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران مجرب شرکت سلطان تجارت بازرگان کلیه امور ترخیص کالا را بدست گرفته و کالای شما را با صرف کمترین زمان و هزینه در گمرک ترخیص نمایند. تاجران عزیزان می توانید با مشورت کارشناسان این شرکت تجاری در حوزه ترخیص کالاهای خود تجارتی آسوده و بدون دردسر و ایمن را به انجام برسانید. در ضمن برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک پرویزخان می توانید با متخصصین ترخیص کار ما مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *