ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک سلطان تجارت

شرکت سلطان تجارت بازرگان یک شرکت ترخیص کار گمرک می باشد. در این مقاله با لفظ ترخیص کار و ترخیص کالا و اموری که یک ترخیص کار انجام می دهد، آشنا می شوید. سپس مشخصات یک ترخیص کار ماهر برای شما بازگو می شود و در آخر از مزایای بکار گیری ترخیص کار برای ترخیص کالاهای وارداتی و صادراتی خود از گمرک مطلع می شوید.

مختصری پیرامون ترخیص کار گمرک؛

ترخیص کار گمرک کیست؟

ترخیص کالا توسط دو فرد یکی صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا ترخیص کار دارای کارت حق العمل کاری انجام می شود. نام دیگر ترخیص کار، حق العمل کاری می باشد. در واقع ترخیص کار گمرک یک شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که از طرف صاحب کالا مامور ترخیص کالا وارداتی یا ترخیص کالاصادراتی از گمرک می باشد. بنابراین وظیفه ترخیص کار صادرات و واردات، صفر تا صد ترخیص کالا از گمرک می باشد. ترخیص کاران با توجه به دانش و تخصص خود، در امر ترخیص کالا، از مهارت زیادی برخوردار می باشند و صاحبان کالا با سپردن ترخیص کالای خود از گمرک به ترخیص کار می توانند در هزینه و زمان صرفه جویی نمایند.

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک

تفاوت حق العمل کار با ترخیص کار گمرگ

تفاوت حق العمل کاری با ترخیص کار در قدم اول شاید به چشم نیاید و فکر کنید تفاوت خاصی ندارد، درحالیکه این گونه نمی باشد. ترخیص کار را همانطور که در بالا به آن اشاه کردیم و پی بردید این است که فردی با تخصص بالا در این زمنیه از شرکت معتبر به نمایندگی از صاحب کالا، ترخیص کالا را از گمرگ با توجه به این که صاحب کالا برای گمرک مشخص است انجام می دهد.

ترخیص کار باید توانایی و صلاحیت خود را در نزد گمرک ثابت کند، تا بتواند برای دریافت کارت حق العمکاری اقدام کند. زیرا این فرد باید قابل اعتماد باشد تا امور ترخیص کالا به وی واگذار شود. چون کالاهای وارداتی و صادراتی عمدتا دارای ارزش زیادی هستند. هر کسی نمی تواند برای شرکت در آزمون و دریافت کارت حق العمل کاری اقدام کند.

حق العمل کاری به فردی می گویند که به نیابت صاحب کالا، ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهد. اگر ترخیص کار بخواهد به حق العملکار تبدیل شود می تواند به آزمون حق العملکاری شرکت و مجوز و پروانه کاری مشخصی را دریافت کند. اما برای این که با خیال آسوده ترخیص کالای خود را به ترخیص کار که دارای کارت حق العمل کار می باشند بسپارید می توانید به سایت مراجعه و استعلام کارت حق العمل کاری را بگیرید.

 • آزمون کارت حق العمل کاری گمرک

برای شرکت در آزمون حق العمل کاری حداقل باید 25 سال داشته و دارای مدرک کاردانی ترخیص کالا و یا کارشناسی در رشته های دیگر باشید و کارمند دولت نبوده، همچنین سابقه کیفری و یا سابقه قاچاق کالا نداشته باشید. مدت اعتبار پروانه حق العمل کاری  یکسال و قابل تمدید تا چهارسال می باشد پس از چهار سال دوباره باید برای دریافت این پروانه، مدارک خود را به گمرک ارسال کرده و در آزمون شرکت نمایید.

برای ثبت نام کارت حق العمل کاری بهتر است قبل از این که در آزمون شرکت کنید می بایست  به سایت رسمی که آزمون را برگذار می کند مراجعه و نمونه سوالات آزمون حق العمل کاری گمرک را مطالعه و سپس با توجه به زمان آزمون حق العمل کاری اقدامات لازم را انجام دهید.

لازم است بدانید که حق العمل کاری به عنوان وکیل عمل نمی کند بلکه مراحل ترخیص کالا را به نام خود بدون این که نامی از صاحب کالا در گمرک ببرد به انجام می رساند اما در ازای آن پول از آمر خود دریافت می کند. اما در کل ترخیص کار گمرک با شرایط زیر دارای حق العمل کاری می شود.

لازم به ذکر است برای دریافت کارت حق العمل کاری برای تمامی گمرک ها باید مدارک خود را مستقیما برای گمرک تهران ارسال کنید. در غیر اینصورت، برای دریافت کارت حق العمل کاری برای یک گمرک خاص مدارک خود را فقط برای آن گمرک خاص  ارسال می کنید.

 • داشتن مدارک پروانه های کاری با استفاده از شرکت در آزمون 
 • کارمند دولیت نباشد 
 • باید سن فرد بالای 24 سال باشد
 • سابقه جنایی نداشته باشد 
 • سابقه قاچاق کالا را نداشته باشد 
 • دارایی کارت بازرگانی باشد
 • دارای مدرک تحصیلی حداقل دیپلم باشد
 • گذراندن امتحانات قوانین امور گمرک را با نمرات عالی 

وظایف ترخیص کار گمرک

وظایف ترخیص کار گمرگ به طور کلی به مراحل می گویند که برای ترخیص کالا از گمرک طی می شود. ترخیص کار گمرگ شاید به ظاهر در ذهن هر فردی ساده به شمار بیاید، اما حقیقت ماجرا چیزی دیگری می باشد.

ترخیص کاران که از علم بیشتر در این زمنیه برخوردار می باشند به گونه ای که آشنایی کامل با تعرفه های گمرک، دارا بودن از اطلاعات زیاد در زمینه عوارض کالا های وارداتی در گمرک همچنین از تسلط بالایی در زمینه قوانین واردات و صادرات کالا ها برخوردار باشند، می توانند به سهولت این مراحل را طی کنند.

پس پی بردید که ترخیص کاران ماهر با توجه به میزان تسلط و تجربه ای خود در این زمینه، ترخیص کالا از گمرک را با دقت بالا، صرف هزینه پاین و سرعت عمل بالا به انجام می رسانند. ما در این متن به شرح وظایف ترخیص کار گمرگ می پردازیم. وظایف که ترخیص کار گمرک برعهده دارد از موارد است که در زیر به آن اشاره می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 • آماده سازی مدارک از قبیل مدارک مبدا و مقصد کالا، مجوز های که برای کالا از مکان های دیگر دریافت کرده است و هزینه پرداختی کالا و ارایه آن به گمرک.
 • کسب اطلاعات مفید در مورد نحوه ترخیص کالا از گمرک.
 • ارایه اطلاعات لازم از قبیل تعرفه ترخیص کالا به کار فرما.
 • حضور مستمر در گمرک برای  ترخیص کالا با سرعت بالا.

شرکت سلطان تجارت بازرگان یکی از شرکت های معتبر در سطح کشور به شمار می آید ضمنا این شرکت به دلیل سال ها فعالیت در این زمنیه از تجربه و تخصص زیادی برخوردار می باشد. پس این شرکت از ترخیص کاران با تجربه برخوردار می باشد که در سراسر کشور بهترین خدمات را ارایه می دهند.

برای بهره مند شدن از خدمات این شرکت، با توجه به این که این شرکت قبل از انجام عمل، مشاوره رایگان را با استفاده از متخصصین زبده خود در اختیار مشتریان قرار می دهد، شما می توانید با مراجعه در سایت سلطان تجارت اطلاعات خود را ثبت تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و یا با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرماید.

ویژگی های ترخیص کار گمرک معتبر

در این بخش به ویژگی های ترخیص کار گمرک می پردازیم تا شما به راحتی یک ترخیص کار ماهر را در زمان احتیاج انتخاب و کار های خود را با خیال آسوده به آن بسپارید. پس با توجه به ارایه مطالب ما در بالا به شناخت ترخیص کار و حق العمل کاری و وظایف آن به طور کامل آشنا شدید. با ارایه ادامه این مطالب دیگر مشکل برای طی کردن این مراحل ندارید.

یک ترخیص کار خوب می بایست از اخلاق خوب همچنین امانتداری برخوردار باشد. زیرا برخی از کالا های که از گمرک ترخیص می کنند از حجم بالایی برخوردار می باشند همچنین ممکن است از ارزش مالی زیادی برخوردار می باشند. به همین دلیل تاجران می بایست ترخیص کاران متعدد را بررسی و در نهایت برای انتخاب ترخیص کار دقت بالایی را به عمل آورند.

یکی دیگر از ویژگی های ترخیص کار این است که از کارت حق العمل کاری برخوردار باشد تا بتوانند به طور قانونی همه مراحل ترخیص کالا از گمرک را طی کند. به همین دلیل قبل از این که اقدامات برعهده گرفتن ترخیص کالای شخصی را انجام دهد می بایست به دفاتر مربوط مراجعه و کارت حق العمل کاری خود را تهیه نمایند.

نکته ای دیگر که می تواند در شناخت ترخیص کار به شما کمک کند و جز از ویژگی های ترخیص کار به شمار می آید و لازم است بدانید این است که مدارک و تجربه ای فرد ترخیص کار می تواند به طی کردن روند ترخیص کالا با دقت بیشتر کمک کند.

پس مدارک فرد باید حداقل کاردانی گمرکی و یا در دیگر رشته ها حداقل مدارک کارشناسی را داشته باشد. همچنین دارا بودن از تجربه در این زمینه کمک فوق العاده ای در این زمینه می کند به طور مثال سرعت عمل را بالا می برد و هزینه های که صرف گمرک می شود را با مهارت و علم که دارد پاین می آورد.

نکته: ترخیص کاران که برای کارت حق العمل کاری اقدام می کنند باید بدانند که مدت اعتبار کارت حق العمل کاری این کارت فقد یک سال می باشد با این مزایا که می توانید آن را چهار بار تمدید کنید، پس می توانید به مدت 5 سال از این کارت استفاده کنید مشروط به این که مرتکب جرم نشوید.

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

مدت زمان که کالا در گمرک باقی می ماند بسیار مهم می باشد همانطور که مطلع هستید با توجه به اینکه ترخیص کالا فرآیندی سخت و زمان بر است و اگر فردی نا آشنا به این روند اقدام به ترخیص کالا از گمرک نماید باعث طولانی شدن این روند می شود. مدت مجاز نگهداری کالا در انبار های گمرکی نیز در سامانه درج شده است که ترخیص کاران و تاجران به آن توجه لازم را به عمل آورند.

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک به دو امر، اول این که فرد باید مهارت لازم و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد که مهمترین نکته به شمار می آید که می بایست تاجران دقت زیادی را داشته باشد و دوم این که میزان صادرات و واردات ایران نیز با توجه به حجم خود زمان بر می باشد. همچنین اگر تاجران  اطلاعیه رسمی گمرک را قبل از خرید کالاهای خود مطالعه نکرده باشد و کالاهای آن به سهولت ترخیص نمی شود و زمان بر می باشد.

عدم ترخیص به موقع کالا چه مشکلاتی دارد؟

  ترخیص کار که تازه وارد در این زمینه می باشد و از تجربه کافی برخوردار نیست، سبب طولانی ماندن کالا در گمرک می شود همچنین  راکد ماندن کالا ها در انبار گمرک، اولا به عقب ماندن تاجر از بازار و رقبای خود می انجامد و ثانیا موجب پرداخت هزینه بیشتر به گمرک می شود. ثالثا عدم ترخیص به موقع موجب بیشتر شدن هزینه تمام شده برای خریدار می شود. پس نتیجه می گیریم استفاده از ترخیص کاران، برای ترخیص کالا از گمرک موجب کاهش قیمت برای مصرف کننده نیز می شود.

در صورت افزایش قیمت کالا شاید تاجر بتواند خسارت وارد شده از طولانی شدن روند ترخیص کالا را جبران کند اما این مساله باعث خارج شدن از رقابت با سایر تجار کالاهای مشابه در بازار می باشد. بنابراین با کمک گرفتن از ترخیص کار ماهر می توانید در بازار رقابتی کالاها هم موفق عمل کنید.

با استفاده از یک ترخیص کار گمرک ماهر و رعایت تمام موارد عنوان شده در این مقاله شما می توانید ترخیص کالایی امن و قانونی با سرعت و دقت زیاد داشته باشید، با توجه به اینکه تاجران به صورت عمده کالا ها را وارد و بین مشتریان توزیع می کنند . خوش قولی در زمان تحویل کالا یکی از موارد مهم در بازار رقابتی و حفظ مشتری می باشد. با کمک گرفتن از ترخیص کار ماهر می توانید در حفظ مشتریان خود نیز توانا باشید.

چرا ترخیص کار استخدام کنیم؟

ترخیص کاران به دلیل این که از مهارت و علم بیشتری برخوردار می باشد می بایست برای ترخیص کالا از گمرک از این افراد کمک بگیریم تا روند کار به سرعت جلو برود.

ترخیص کالا شاید به نظر ساده برسد اما این گونه نمی باشد بلکه مراحل ترخیص کالا از گمرک باید با دقت بالا انجام شود زیرا ریز موارد که در عین حال مهم می باشد می بایست با دقت طی شود. و توجه نکردن در این زمینه  و یا نداشتن علم و تجربه در زمینه ترخیص کالا عواقب از قبیل به دنبال داشتن خسارت مالی را دارد.

مهمترین مزیت که ترخیص کار زبده دارد و توصیه به دقت انتخاب این فرد می شود این است که علاوه بر این که کنترول بالا رفتن هزینه را می کند با استفاده از دانش خود صرفه جویی در هزینه ها را نیز به نحوه عالی به انجام می رساند.

مهمترین دلیل برای استخدام ترخیص کار می توانند سرعت عمل بالا در ترخیص کالا از گمرک باشد، زیرا تاجران با مشتریان خود در زمان مقرر قرارداد می بندد که باید به همان تایم مشخص شده کالا ها به دست آنها برسد. اما اگر ترخیص کالا به درازا بکشد مسلما تاجر و افراد که دراین بخش سهیم است ضرر مالی می بینند.

تنها دقت که تاجران می بایست انجام دهند این است که از به ترخیص کاران معتبر مراجعه نمایند تا بتواند روند ترخیص کالا را با مهارت و دانش که در این زمینه دارد به خوبی پیش ببرند.

دلیل سپردن پروسه ترخیص کالا به ترخیص کار گمرک چیست؟

با توجه به اینکه ترخیص کالا از گمرک یک پروسه تخصصی و دشوار می باشد و نیازمند فردی آشنا و زبده در این عمل و در واقع ترخیص کار گمرک است، صاحب کالا به تنهایی قادر به این کار نمی باشد و اگرم بشود زمان و هزینه زیادی را باید صرف کند. پس با استفاده از فرد حق العمل کاری در امر ترخیص کالا، این پروسه در مدت زمان و هزینه کم به انجام می رسد. به همین دلایل اکثر تجار ترجیح می دهند که فرآیند ترخیص کالا را به فردی متخصص بسپارند. زیرا ترخیص کالا پروسه ای طولانی و دشوار می باشد.

همانطور که اشاره شد، ترخیص کالا امری دشوار است که بدون اطلاعات و تجربه کافی فرد را با پروسه ای مشکل رو به رو می کند و موجب صرف هزینه و زمان بسیار می شود. زیرا ماندن طولانی مدت کالاها در انبار گمرک، موجب صرف هزینه بیشتری برای اجاره انبارهای گمرک می شود، و فرد را از رقبای خود در بازار عقب تر قرار می دهد. اما با استفاده از ترخیص کار گمرک ماهر در امر ترخیص کالا، می توانید روند ترخیص از گمرک را تسریع بخشید.

چگونه به ترخیص کار گمرک اطمینان کنیم؟

برای این که به ترخیص کاران اطمنان پیدا کنیم بستن قرار داد محضری لازمه کار می باشد. علاوه بر این شرکت های معتبر به دلیل این که سال ها در این زمینه در سطح کشور شناخته شده می باشد این به آن دلیل است که فعالیت با

آیا همیشه به ترخیص کار گمرک دسترسی داریم؟

با مراجعه ترخیص کار به گمرک یا در شروع اقدامات ترخیص کالا، گمرک شماره های ثابت و همراه مسئول بازرگان و ترخیص کار را به صاحب کالا ارایه می دهد تا بتواند برای سوالات خود و پیگیری ترخیص کالا خود از گمرک در زمان های مقرر با ترخیص کار گمرک در تماس باشد.

مهمترین بخش که یک ترخیص کار به آن می پردازد چیست؟

ترخیص کالا از گمرک می تواند یکی از امر مهم به شمار آید زیرا برای رسیدگی به این امور افراد باید اقدام به عمل کند که از علم و مهارت در این زمینه برخوردار می باشد.

اما این که کدام مرحله از ترخیص کالا مهم به شمار می آید و باید به آن دقت شود، نمی توان گفت مختص به یک کار می باشد زیرا همه مراحل که می بایست طی شود مهم بوده و باید برای پیش روی روند ترخیص کالا دقت و خلاقیت به خرج داد. این امر ممکن نیست مگر به دست افراد با تجربه از شرکت های معتبر که از علم و مهارت بالایی برخوردار می باشند.

یک ترخیص کار گمرک با مهارت که دارد پس از بازرسی های لازم کالا ها در گمرک، ضرر های تعرفه کالا با توجه به مدت زمان که در گمرک می ماند و … را در نظر گرفته، و دقت عمل بالایی را با توجه به علم که در این زمینه دارد می بایست به کار بیندازد تا روند کار جلو افتد.

ترخیص کار گمرک باید مدارک های که طی روند ترخیص کالا به دست می آورد را تا زمان که خروج کالا را از گمرک انجام دهد نزد خود حفظ نماید، زیرا این مدارک ها را در بخش تنظیم اظهار نامه تمامی آن باید به گمرک تحویل داده شود. پس پی بردیم که مهمترن وظیفه ای که یک ترخیص کار گمرک دارد این است که اسناد را به طور کامل جمع آوری و نگهداری کند تا بتواند به موقع ترخیص کالا از گمرک را به انجام برساند.

برای جابه جایی کالا به طور کلی واردات و صادرات کالا می بایست مقررات گمرکی را از سر بگذراند. به همین امر تاجران و آمران در بخش از افراد که بتواند روند کار را به سهولت جلو ببرد استفاده می کنند. پس ترخیص کار وکیل صاحب کالا و یا تاجر به شمار می آید، بنابراین در قدم اول برای سرعت روند مشاوره های در این خصوص به صاحب کالا ارایه می دهد.

پس وظایف ترخیص کار گمرک باید سرعت جمع آوری مدارک و دیگر اقدامات تا ترخیص کالا را به انجام برساند همچنین به صاحب کالا اطمنان خاطر دهد که ترخیص کالا از گمرک در کمترین زمان با تعرفه پاین به انجام می رسد.

شرکت بازرگانی سلطان تجارت ترخیص کار رسمی گمرگ

شرکت سلطان تجارت بازرگان با دو دهه سابقه در امر ترخیص کالا و بهره مندی از ترخیص کاران ماهر و تحصیل کرده در این زمینه آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. از جمله خدمات این شرکت بازرگانی ترخیص کالا از کلیه گمرکات، تنظیم اظهار نامه، اخذ مجوزات لازم برای ترخیص کالا و …… می باشد.

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کار گمرک می توانید به صورت رایگان با کارشناسان و مشاوران ترخیص کار ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس:  09121995406

 02122855902

02128111034

6 Comments

 1. علی رضایی گفت:

  سلام من ژنراتور مستعمل به وزن چهار ونیم تن وقدرت 600 کاوا دارم که میخوام ازسلیمانیه به ایران بیارم لطفا قیمت و هزینه کامل ترخیص را اعلام بفرمایید .. 09152141443

 2. فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده میخوام ویپ از دبی به ایران وارد کنم. میشه لطفا بفرمایید امکان همکاری وجود دارد یا خیر؟

 3. سلیمان هراتی گفت:

  با سلام بنده قصد ترخیص مقداری کالا از گمرک ارمنستان به ایران را دارم . لطف فرماید حدود قیمت را اعلان کنید و این که هزینه را با توجه به نوع و مقدار کالا چگونه حساب می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.