ترخیص کالا از گمرک سیستان و بلوچستان

ترخیص کالا از گمرک سیستان و بلوچستان

ترخیص کالا از گمرک سیستان و بلوچستان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک سیستان و بلوچستان می باشد. در این مقاله با گمرک های این استان و موقعیت تجاری و اقتصادی سیستان بلوچستان آشنا می شوید.

موقعیت استان سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان بعد از کرمان یکی از پهناورترین استان های ایران و مساحتی نزدیک به مساحت کشور سوریه را دارد. این استان با کشور های پاکستان و افغانستان مرز دارد. و به دلیل موقعیت ترانزیتی آن از اهمیتی زیادی برخودار است. و بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی است که به آبهای آزاد و کشورهای آسیای میانه دسترسی دارد. مرکز این استان زاهدان می باشد. که از طریق راه آهن با میرجاوه در استان پاکستان ارتباط دارد و از طریق کرمان به راه آهن سراسری ایران متصل است.

مدلهای ترخیص کالا از سیستان و بلوچستان

این استان دارای دوازده گمرک می باشد. که در زیر به آنها و امور انجام شده در کارنامه خدماتی شان می پردازیم:

گمرک زاهدان: در گمرک زاهدا تمامی امور مربوط به صادرات و واردات قطعی و موقت، ترانزیت خارجی مبدا، کارنه تیر مبدا و مقصد و امور مسافری و امانات پستی را بر عهده دارد. واحد قضایی مستقل در این گمرک برای جلوگیری از قاچاق کالا و بروز مشکل می باشد و در صورت ایجاد مشکل امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادگاه را دارد.

گمرک ایرانشهر

گمرک سراوان

گمرک  زابل

گمرک بازارچه کوهک و گمرک بازارچه مرزی جالق: در گمرک بازارچه کوهک فقط صادرات و واردات قطعی کالاها صورت می گیرد.

سایر گمرک های استان سیستان و بلوچستان

گمرک میلک و بازارچه اقتصادی آن: در این گمرک واردات و صادرات قطعی، ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، امور مسافری در کارنامه خود دارد.

گمرک میرجاوه: در گمرک میر جاوه صادرات قطعی و واردات قطعی و موقت انجام می شود. همچنین این گمرک ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، امور مسافری و مرزنشینان برعهده دارد. و دارای واحد قضایی مستقل می باشد.

گمرک بازارچه میرجاوه: فقط صادرات و واردات قطعی را در کارنامه خود دارد.

گمرک چابهار: در گمرک ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، امور کابوتاژ، مرزنشینان، امانات پستی و صادرات قطعی، واردات قطعی و موقت را برعهده دارد. این گمرک هم دارای واحد قضایی مستقل است.

گمرک منطقه آزاد چابهار: در منطقه آزاد چابهار فقط واردات قطعی و موقت و امور مسافری انجام می شود.

گمرک پیشین و بازارچه اقتصادی آن: این گمرک فقط صادرات و واردات قطعی را در کارنامه خود دارد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با دو دهه تجربه و همکاری با ترخیص کاران زبده در امر ترخیص کالا از کلیه گمرکات خصوصا ترخیص کالا از گمرک سیستان و بلوچستان، می تواند عهده دار کلیه امور بازرگانی و تجاری شما از ابتدا تا انتها باشد. از سری خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان: ثبت سفارش، خرید کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزیت و ترانشیپ کالا، حواله جات بانکی، اخذ کلیه مجوزات لازم و …. است.

برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک سیستان و بلوچستان می توانید با متخصصین ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *