ترخیص کالا از گمرک زنجان

ترخیص کالا از گمرک زنجان

ترخیص کالا از گمرک زنجان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک زنجان می باشد. در مقاله زیر با موقعیت استان زنجان  در ایران و اقتصاد این استان و به معرفی کالاهایی که به طور تخصصی از این گمرک ترخیص می شوند بپردازیم.

موقعیت استان زنجان

زنجان در شمال غربی ایران قرار دارد. در استان زنجان صنایع دستی مختلفی از جمله معرق کاری، چاقو سازی، منبت کاری، زرگری، قلم زنی، مصنوعات چرمی و ….. رواج دارد. قالی بافی از هنر هایی است که در اکثر شهرهای استان زنجان رونق دارد.

امور ترخیص کالا از گمرک زنجان

زنجان دارای یک گمرک می باشد. که در آن امانات پستی و کارنه تیر مبدا و مقصد قابل انجام است. همچنین این گمرک امور مسافرس و صادرات واردات قطعی و موقت را بر عهده دارد. واحد قضایی مستقر شده در این گمرک در زمان  بروز مشکل در امر تجارت و بازرگانی و قاچاق کالا امکان تشکبل پرونده و ارسال به دادگاه را دارا می باشد.

ترخیص تخصصی از گمرک زنجان

برخی از گمرک ها برای تسریع در روند ترخیص کالا، به طور تخصصی ترخیص برخی از کالا ها را انجام می دهند. این امر در زمان و هزینه های شما تاجران صرفه جویی می کند. گمرک زنجان نیز ترخیص تخصصی خودرو می پردازد.

مراحل ترخیص کالا

برای ترخیص کالا از گمرک باید مراحلی را طی کنید. اول از همه باید حقوق گمرکی و مالیات کالاها بر اساس بخشنامه ها صادر شده بپردازید. در وحله دوم برای ترخیص کالا از انبار های بزرگ گمرک باید قبض انبار دریافت شود. برای دریافت قبض انبار باید اسناد واگذاری کالا از فروشنده به خریدار ارسال شود.

مدارک لازم برای ترخیص کالا از گمرک زنجان

جهت ترخیص کالا از گمرک نیاز به تنظیم اظهار نامه و ارائه مدارکی به گمرک داریم.در زیر مدارک مورد نیاز اعلام می شود.

  • بیمه نامه
  • بارنامه
  • ترخیصیه
  • پیش فاکتور، اینویس
  • فاکتور خرید
  • اخذ مجوزات
  • گواهی بازرسی
  • کارت بازرگانی
  • پرداخت هزینه ها
  • و …..

لازم به ذکر است برای ترخیص کالا از گمرک فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا ترخیص کار دارای کارت حق العمکاری مجاز به ترخیص کالا هستند.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگاه با هفده سال سابقه در امر ترخیص کالا و بکارگیری ترخیص کاران و کارشناسان زبده و ماهر آماده ارائه خدمات به شما تاجران عزیز می باشد. از جمله خدمات این شرکت بازرگانی، ثبت سفارش، خرید کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا، اخذ مجوزات لازم، پیگیری اسناد بانکی  و ….. می باشد. در ضمن با توجه به تغییرات دوره ای بخشنامه ها شما برای ترخیص کالا به فردی مسلط بر قوانین نیازدارید برای این منظور می توانین در خصوص ترخیص کالا از گمرک زنجان به صورت رایگان با ترخیص کاران و مشاوران شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *