ترخیص کالای صادراتی به عمان

ترخیص کالای صادراتی به عمان

یکی دیگر از خدمات ترخیص کالا شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالای صادراتی به عمان می باشد. عمان کشوری در شبه جزیره عربستان است و داری مرز دریایی با ایران می باشد. به دلیل اینکه ایران و عمان در دو طرف تنگه هرمز قرار دارند این سندی بر حسن روابط تجاری و بازرگانی با این کشوراست. محصولات صادراتی به عمان منوط به کالاهایی غیر از پتروشیمی می باشد. در ادامه این مطلب با مراحل و مدارک مورد نیاز برای تجارت با این کشور، کالاهای صادراتی به این کشور و مقررات و تعرفه های گمرکی برای ترخیص کالا، مناطق /ازاد تجاری و کالاهای معاف از مالیات برای صادرات به این کشور آشنا می شویم.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالای صادراتی به عمان

تهیه بارنامه

اخذ مجوز واردات و فرم فعالیت

اخد مجوز از بازرگانی عمان

اخذ گواهی تولید کننده

تهیه فهرست کالا های صادراتی

تهیه لیست بسته بندی کالاهای صادراتی

تهیه سند شرح جزئیات محموله یا همان مانیفست محموله

اخذ مجوز تحویل کالا به حمل کننده

اخذ مجوز ترخیص از مامور ترخیص کالا

تهیه فرم اظهار واردات و ترخیص و طبقه بندی کالاها

پرداخت مالیات و عوارض گمرکی کالا

برخی از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان در خصوص ترخیص کالای صادراتی به عمان

ترخیص انواع کالاهای غیر پتروشیمی

ترخیص انواع مرکبات و میوه جات

ترخیص انواع سبزیجات

ترخیص مس خام

ترخیص انواع مواد غذایی

ترخیص سیمان

ترخیص میلگرد

ترخیص لوازم قیرگونی و آسفالت

ترخیص انواع وسایل ساختمان سازی

لازم است بدانید که بیشتر مواد غذایی مصرفی کشور عمان وارداتی است. با توجه به قیمت مناسب، مرغوبیت و همچنین علاقه و ذائقه شهروندان عمانی به مواد غذایی ایرانی این کشور می تواند بستر مناسبی جهت صادارت این نوع از کالاهای ایرانی باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ترخیص کار ما در ارتباط باشید.

مقررات و تعرفه های گمرکی برای ترخیص کالای صادراتی به عمان

کشور های حاشیه خلیج فارس مانند عمان کویت و عربستان از یک سری قوانین کلی برای واردات به کشورشان استفاده می کنند. انجام تجارت و بازرگانی با عمان صرف ثبت شرکت در عمان می باشد. مورد دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد برای ترخیص کالاهایی که خدمات پس فروش ارائه می دهند باید یک دارای وکیلی عمانی جهت انجام امور گمرکی و ترخیص کالا باشند. همچنین لازم به توجه است متوسط نرخ تعرفه واردات برای کل کالا ها پنج درصد می باشد. اما نرخ تعرفه واردات برای کالاهای کشاورزی  هفت درصد می باشد. همچنین نرخ تعرفه واردات برای کالاهای غیر از کشاورزی ده درصد است.

کالاهای معاف از تعرفه گمرکی در ترخیص کالای صادراتی به عمان

برخی از کالاها در زمان ترخیص از گمرک معاف از مالیات می باشند. در زیر به آنها اشاره می کنیم:

ترخیص دام زنده

ترخیص انواع گوشت

ترخیص برنج

ترخیص گندم

ترخیص آرد ذرت

ترخیص میوه تازه

ترخیص انواع چای

و ….

مناطق آزاد تجاری عمان و چگونگی ومزایای صادرات کالا در این مناطق

مناطق آزاد تجاری عمان سه منطقه ( المزیونه، صحار، صلاله ) می باشد. این مناطق برای واردات و توزیع کالاها مناسب تجار است. این مناطق فقط برای تجاری است که نیاز به یک دفتر تجاری در این کشور برای صادرات و واردت دارند. همچنین مزایای عضویت در یکی از نه شهرک صنعتی عمان معافیت گمرکی و قیمت ارزان در اجاره بها و مصرف انرژی را دارا می باشد. در ادامه به مزیت هایی که فعالیت در مناطق آزاد به همراه دارد اشاره می کنیم از جمله آنها:

واردات مواد اولیه

پردازش و مونتاژ

تولید

بسته بندی

ذخیره و انبارداری

صادرات نهایی محصولات

همچنین فرد یا شرکت دارای مجوز خدمات می تواند مدیریت، امور مالی،مسائل حقوقی، بازاریابی، توسعه صنعتی، سرمایه گذاری و روابط کار و … را عهده دار شود.

 مراحل ترخیص صادرات کالا به عمان

در مرحله اول نحوه بسته بندی کالا خیلی مهم است و باید به بهترین نحوه انجام شود

دریافت ارز تخصیص داده شده به کالا ها

پرداخت تعرفه ها و مالیات برای  ورود کالاها

محاسبه قیمت تمام شده در مقصد و تصمصیم گیری برای فروش

تعینن نوع حمل و نقل کالا و بیمه کالا

پیگیری و دریافت مجوز های لازم برای ترخیص کالا

دریافت اسناد از فروشنده و تحویل به خریدار

و ….

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با ده ها سال سابقه و تجربه در زمینه تجارت و ترخیص کالا از گمرک آماده هر گونه همکاری با شما تجار و بازرگانان گرامی است. کارشناسان زبده این شرکت همواره در کنار شماست تا در روند تجارت خود به مشکلی برنخورده و تجارتی پرسود را تجربه کنید. کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان  با کسب تجارب فراوان و در زمینه تجارت و بازرگانی، صادرات و واردات، ترانزیت و حمل و نقل کالای شما به مقصد مورد نظرتان را با صرف کمترین زمان  و هزینه عهده دار می گردند. همانطور که مستحضرید به دلایل مختلفی از جمله تغییر قوانین گمرکی کشور عمان، شما برای صادرات، واردات و ترخیص کالای صادراتی به عمان، به فردی متخصص نیاز دارید، که کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان می توانند در خصوص این امر یارای شما بازرگان و تاجران عزیز باشند. شما بازرگانان و تجار گرامی برای هرگونه پرسش و پاسخ می توانید رایگان در خصوص ترخیص کالای صادراتی به عمان می توانید با کارشناسان ترخیص کار ما مشورت کنید.

تلفن های تماس جهت مشاوره: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.