ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان

ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان

ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان است. ترکمنستان کشوری در آسیای میانه و یکی از همسایه های ایران است. این کشور جز کشورهای بزرگ تولید کننده گاز طبیعی و نفت در جهان است. همچنین ترکمنستان از نظر کشاورزی پنبه  و صنعت قالی بافی و …. معروف است.

راههای ارتباطی برای صادرات کالا به ترکمنستان

ترکمنستان کشوری محصور در خشکی است. به همین جهت برای حمل و نقل کالا از طریق کشورهای همسایه اقدام می کند. راه آهن این کشور به خط آهن سرخس در ایران متصل است و از آنجا تا بندر عباس طول دارد.

برخی از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان در خصوص ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان:

ترخیص کالاهای مصرفی

ترخیص انواع مواد غذایی

ترخیص انواع پوشاک

ترخیص محصولات کشاورزی

ترخیص ماشین آلات صنعتی

ترخیص ماشین آلات فلز کاری و انواع فلز

ترخیص و صادرات خدمات فنی و مهندسی

ترخیص قطعات خودرو

ترخیص خودرو

ترخیص انواع داروها

ترخیص لوازم خانگی

ترخیص کالاهای شیمیایی

ترخیص کالاهای ساختمان سازی

ترخیص لوله پروفیل

ترخیص انواع سبزیجات

ترخیص سیمان

و ….

قوانین گمرکی برای ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان

کشور ترکمنستان یکی از کشور هایی با ریسک بالای تجاری است. و قوانین سختی بر  ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان و تجارت با این کشور حاکم است. از جمله قوانین گمرکی ترکمنستان که خیلی سخت است. احتمال پلمپ کالای صادراتی به ترکمنستان در صورت بروز هرگونه خطا از طریق راننده کامیون می باشد. که یا کلا کالا برگشت ندارد یا برگشت کالا یکسال بیشتر از زمان می برد.

همچنین دریافت ویزا برای این کشور خیلی قوانین سختی دارد و و عمدتا ویزا برای عشق آباد و برای یک الی دو روز می باشد. که اجازه سفر به شهرهای دیگر را ندارید.

افراد خارجی که در ترکمنستان ثبت شرکت انجام داده اند و فروشگاه فروش محصولات خود را دایر کرده اند.برای واگذاری کالاهای خود به طرف ترکمنی باید حتما قرارداد اعمال شود چون حق فروش مستقیم را ندارند. این کار نیز وصول مطالبات را با مشکل رو به رو می کند.

قوانین حاکم بر امور بانکی ترکمنستان

بانک های ترکمنستان مبالغ دریافتی را به صورت منات دریافت می کند. و طرف صادر کننده حق برداشتی ندارد. همچنین شما با کارشکنی های متعدد از طرف بانکهای ترکمنستانی رو به رو می شوید. و برای برداشت پول از بانک ها باید قرارداد خرید کالا با بخش خصوصی یا دولتی با این کشور را رائه نمایید.

همچنین بانک ایرانی تحت نظارت بانک مرکزی ترکمنستان عملا فعالیت خاصی ندارد و قادر به ارائه تحصیلات به صادر کننده ها نمی باشد. این بانک با منات که واحد پول ترکمستان است کار می کند. و درصورت دریافت دلار باید منبع آن مشخص باشد.  این موضوع در حالی می باشد که تمامی قرارداد های بخش خصوصی این کشور با منات می باشد. بخشی از قراردادهای دولتی با دلار انجام می شود. لازم به ذکر است کارمزد بانکهای ایرانی در این خصوص 5 درصد می باشد که رقم زیادی است.

تعرفه گمرکی برای ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان

مالیات و تعرفه های گمرکی ترکمنستان صرفا باتوجه به قیمت گذاری خود گمرک اخذ می شود و هیچ قیمت، پایه و اساس مشخصی ندارد. همچنین  گمرکات این کشور به فاکتورهای صادر شده از طرف ایران کاملا بی اعتنا می باشد.

کشور ترکمنستان اجازه تردد به خودروهای ایرانی را در جاده های این کشور نمی دهد و تاکید می کند که برای استفاده کردن از خودرو شخصی ایرانی حتما باید سابقه 6 ماه اقامت این کشور را داشته باشید. این در حالی است که خودرو های شخصی ترکمن ها تا یکماه اجازه تردد در جاده های ایران را دارا می باشند.

کلیه کالاهای ترانزیتی ایرانی که از کشور ترکمنستان عبور می کنند به دلایل مختلف در گمرکات این کشور معطل می شوند به عنوان مثال معطل کردن کامیون حاوی مواد غذایی صادره برای کشورهای دیگر با توجه به فساد پذیری کالا باعث ضرر و زیان به صادر کننده می شوند.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با دو دهه سابقه و همکاری و بهره مندی کادری متخصص  و پیگیر آماده هر گونه خدمات رسانی در خصوص ترخیص کالا از ترکمنستان می باشد. این شرکت تجاری و بازرگانی کلیه امور مربوط به صادرات، واردات و بازرگانی و ترخیص کالا را برای شما تجار عزیز انجام می دهد. این شرکت با استفاده از ترخیص کاران و کارشناسان زبده می تواند راهنما و راهگشای شما در تمامی امور مربوط به بازرگانی و تجارت از کلیه گمرکات کشور باشد. شما می توانید تمامی امور مربوط به تجارت را از ابتدای ثبت سفارش و خرید کالا تا انتهای ترخیص کالا و تحویل کالا را به ترخیص کاران ماهر ما بسپارید.

همچنین می توانید جهت مشاوره و هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالای صادراتی به ترکمنستان با کارشناسان ترخیص کار ما به صورت رایگان در تماس باشید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *