اخذ مجوز قرنطینه نباتی

اخذ مجوز قرنطینه نباتی

اخذ مجوز قرنطینه نباتی

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان اخذ مجوز قرنطینه نباتی می باشد. برای انجام امور تجاری و بازرگانی برای برخی از کالاهای کشاورزی یا حیوانی در  بعضی از کشورها نیاز به اخذ مجوز قرنطینه حیوانی و یا نباتی می باشد. در واقع این گواهی سندی مبتنی بر سلامت کالاهای نباتی می باشد.

چگونگی اخذ مجوز قرنطینه نباتی

گواهی قرنطینه نباتی زیر نظر کنوانسیون بین المللی حمایت از محصولات نباتی IPPC می باشد. و این امر برای جلوگیری از پخش و گشترش آفات نباتی و حیوانی به سایر نقاط هست. برای دریافت مجوز قرنطینه نباتی یا حیوانی باید به سازمان بهداشت واحد حفظ نباتات مراجعه نماید و مدارک مورد نیاز را به کارشناس مربوطه ارائه کنید. این سازمان زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی فعالیت می کند.

برخی از کالاهایی که برای واردات و یا صادرات آن نیاز به اخذ مجوز قرنطینه نباتی می باشد:

ترخیص انواع بذر

ترخیص پیاز

ترخیص قلمه انواع گیاهان

ترخیص انواع گیاهان و درختانی پیوندی

ترخیص انواع ریشه گیاهان

ترخیص انواع میوه جات

ترخیص نهال و یا تخم نباتات

ترخیص گوشت قرمز

ترخیص گوشت مرغ و ماهی

ترخیص انواع دام زنده

ترخیص انواع محصولات کشاورزی

و …..

لازم به ذکر است تمامی کالاها و محصولات نباتی به کشور نیاز به اخذ مجوز از سازمان حفظ نباتات کشور دارد.

واردات اقلام نباتی

اقلام نباتی که در سازمان بهداشت و حفظ نباتات به سه دسته متفاوت اعم از کالاهای با ریسک زیاد، کالاهایی با ریسک متوسط، کالاهایی با ریسک کم تقسیم بندی می شوند. شما عزیزان برای اطلاع از اینکه کالا و محصول وارداتی شما نیاز به اخذ مجوز قرنطینه دارد یا خیر باید به بخشنامه های صادر شده این سازمان و یا بخشنامه های صادر شده در بخش ورادات و یا صادرات کالای مورد نظر مراجعه نمایید. در صورت عدم رعایت قوانین و عدم اخذ مجوزات لازم در تجارت کالای خود با مشکلاتی رو به رو خواهید شد. ترانزیت محصولات کشاورزی و حیوانی به طور کلی محصولات نباتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منوط به داشتن گـواهی بهداشـت گیاهی و حیوانی منطبق با شرایط قرنطینه اعلامی و بازرسـی مـامورین قرنطینـه و اطمینـان از سلامت محموله می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

شرایط قرنطینه ای واردات برخی اقلام و کالاهای نباتی

برای واردات دانه لوبیا از افغانستان و دانه جعفری از کشور هند شرایط قرنطینه ای با ریسک کم دارد که منوط به داشتن اصل گواهی بهداشت گیاهی و حیوانی از کشور مبدا کالا و بازدید کارشناسان گمرکی در مرز ورودی و گمرک ترخیص کننده می باشد.

همچنین شرایط قرنطینه ی واردات دانه های پوست کنده و خشک شده کینوا از اکوادور در فهرست  واردات کالاهای با ریسک قرنطینه ی کم می باشد و واردات آنها منوط به داشتن اصل گواهی بهداشت گیاهی و نیز بازدید کارشناسان قرنطینه گمرک می باشد.

شرایط قرنطینه ی الیاف بامبو از کشور چین نیازی به همراه داشتن گواهی بهداشت گیاهی ندارد و تنها بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز و گمرک ترخیص کننده کافی است.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص در امر ترخیص کالا و بهرمندی از کارشناسان مجرب در اخذ مجوزات لازم همراه شما خواهد بود تا در امر تجارت خود با مشکلی برخورد نکرده و تجارتی آسوده و امن در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه را تجربه کنید شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ مجوز قرنطینه نباتی می توانید با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت رایگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *