پرداخت اعتبارات اسنادی

پرداخت اعتبارات اسنادی

پرداخت اعتبارات اسنادی

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان پرداخت اعتبارات اسنادی می باشد. اعتبارات اسنادی یا LC نوعی تعهد بانکی است که خریدار به فروشنده می دهد. با این اعتبار اسنادی بانک تعهد می دهد که میزان مبلغ پرداختی خریدار به فروشنده به موقع و با مبلغ صحیح توافقی به دست فروشنده خواهد رسید. هرگاه که خریدار نتواند مبلغ توافقی را پرداخت کند بانک موظف به پرداخت باقیمانده یا تمام مبلغ می باشد. اعتبارات اسنادی در معاملات بین المللی به منظور اطمینان از دریافت و پرداخت مبالغ پرداختی مورد استفاده می باشد.

ماهیت پرداخت اعتبارات اسنادی

مسافت و تفاوت قوانین کشورها و عواملی دیگر باعت می شود تا اعتبارات اسنادی را یک گزینه بسیار مهم و کاربردی در تجارت بین المللی تبدیل کند. در کنار تمام تعهداتی بانک برای اعتبارات اسنادی دارد، اینکه نگهدارنده اعتبارات اسنادی می باشد و تا زمان دریافت تائیدیه از طرف فروشنده برای کالاهای خریداری شده که حمل شده اند وجه را پرداخت نخواهد کرد.

مزايای استفاده از پرداخت اعتبارات اسنادی:

امکان کنترل برای ارسال و زمان حمل و نقل کالاها

استناد اسناد حمل با موارد موافقت اولیه تحت شرایط قرار داد طرفین

اطمینان از پرداخت وجه به فروشنده بعد از انتقال مالکیت کالا

دریافت تسهیلات برای خریدار در برابر اعتبارات گشایش یافته برای کالای سفارش شده

تعهد بانک به پرداخت مبلغ به جای خریدار

اطمينان فروشنده از دریافت مبلغ پس از ارائه اسناد توسط بانک کارگزار يا تاييد کننده

انواع پرداخت اعتبارات اسنادی

اعتبار اسنادی وارداتی يا صادراتی: اعتباری که خريدار برای واردات به کشور خود مورد استفاده قرار می دهد.

اعتبار اسنادی قابل برگشت:  در اين نوع اعتبار، خريدار و يا بانک گشايش اعتبار مي تواند بدون اطلاع فروشنده هرگونه تغيير بدون دریافت اجازه از فروشنده ایجاد کند واضح است به دلیل عدم اطمینان فروشنده به این نوع از اعتبارات استفاده چندانی ندارد.

اعتبار اسنادی غیر قابل برگشت: در این نوع از اعتبارات اسنادی هرگونه تغييرات در شرايط اعتبار از جانب خريدار و يا بانک گشايش دهنده، منوط به رضايت فروشنده خواهد بوده؛ براساس آخرین مقررات اتاق بازرگانی بین الملل در صورت عدم تصريح اعتبار غير قابل برگشت خواهد بود.

اعتبار اسنادی تایید شده: اعتباری است که خريدار موضف مي شود تا اعتبارات صادر شده از سوی بانک خود را به تاييد بانک معتبر ديگری که مورد نظر فروشنده می باشد، برساند.

اعتبار اسنادی تایید نشده: اين نوع اعتبار در شرايط متعارف، بدون نياز به تاييدیه بانک ديگری گشايش می يابد.

اعتبار اسنادی قابل انتقال: در این اعتبار ذينفع اصلی حق دارد همه يا بخشی از اعتبار گشايش شده را به شخص دیگری انتقال دهد.

اعتبار اسنادی غیر قابل انتقال: اعتباری است که طبق آن ذينفع حق واگذاری به ديگری ندارد. که عرف تجارت بين الملل بر غير قابل انتقال بودن اعتبارات است.

اعتبار اسنادی مدت دار: اعتباری است که وجه اعتبار بلافاصله پس از ارائه اسناد پرداخت نمي شود. و پرداخت وجه آن بعد از مدت تعيين شده صورت مي گيرد.

اعتباراسنادی دیداری: نوعی از اعتبار است که طبق شرایط آن پس از رویت  اسناد حمل وجه پرداخت می شود.

اعتبار اسنادی پشت به پشت یا اتکایی: اين نوع اعتبار اسنادی از دو اعتبار جدا از هم است. اعتبار اول به نفع فروشنده گشايش مي يابد که خود به هر دليلی قادر به تهيه و ارسال کالا نيست. با اتکا بر اعتباری که به نفعش گشايش يافته اعتبار ديگری برای فروشنده دیگر که امکان تهیه و ارسال کالارا دارد ارسال می کند.

اعتبار اسنادی ماده قرمز: در اين نوع اعتبار ذینفع مي تواند قبل از ارسال کالا، وجهی را بصورت پيش پرداخت از بانک تاييد کننده دريافت کند.
اعتبار اسنادی گردان: اعتباری است که پس از هر بار استفاده، همان مبلغ اسناد تا اعتبار اوليه افزايش شارژ می شود در واقع بدون احتياج به افتتاح يا اصلاح اعتبار جديد، اعتبار خود به خود تجديد مي شود.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص در اعتبارات اسنادی یا همان LC در خدمت شما تجار گرامی است. همکاران و مشاوران کاردن این شرکت با سالها انجام حواله جات بانکی و مخصوصا اعتبارات اسنادی، LC آماده عهده گیری تمامی امور بانکی و تجاری و ترخیص کالای شما تجار می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه پرداخت اعتبارات اسنادی با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت رایگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *