ورود موقت کالا به چه معناست

ورود موقت کالا به چه معناست

یکی دیگر از خدمات ترخیص کالا شرکت سلطان تجارت بازرگان ورود موقت کالا می باشد. به طور کلی دو نوع واردات داریم یکی واردات قطعی و دیگری واردات موقت، در این مقاله سعی می شود تا شما عزیزان با قوانین و مقررات ورود موقت کالا به کشور آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

واردات موقت

ورود موقت به معنی ورود کالایی با مشخصات معین برای مدت خاص می باشد. این نوع ورود کالا نیازی به پرداخت حقوقی که به عنوان حقوق ورود قطعی کالا به آن تعلق می گیرد ندارد. اما همانطور که از اسم آن پیداست به شرط خروج مجدد از کشور به واردات موقت از پرداخت حقوق ورودی معاف هستند. اما تنظیم اظهارنامه و ارائه به گمرک برای انجام تشریفات گمرکی واردات موقت الزامی می باشد. اما جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ترخیص کار  زبده ما در ارتباط باشید.

انوع واردات موقت کالا

کالاهایی که به منظور شرکت در نمایشگاههای بین المللی به صورت موقت وارد می شوند نیاز به تنظیم اظهارنامه و انجام تشریفات گمرکی دارند. در پروانه های ورود موقت کالا مهلت استفاده قید می شود و صاحب پروانه باید در مهلت معین شده کالا را برای برگشت معرفی نماید .

کالاهای ورود موقت جهت انجام پروژه های عمرانی مانند: تجهیزات جاده سازی و ساختمان سازی

کالاهای ورود موقت برای انجام پروژه های علمی و تحقیقاتی

و …..

قوانین ورود موقت کالا

برای واردات موقت نیاز به ارائه تضمینی به گمرک می باشد. و این تضمین بر اساس کالا ورود موقت مجاز، مشروط یا ممنوع باشد متفاوت است. و این تضمین وقتی استرداد داده می شود که کالای مورد نظر در مدت زمان مربوطه بازگشت شود. و اگر از زمان مشخص شده تجاوز کند و بیش از یک ماه باشد و عذر موجهی هم وجود نداشته باشد. مبلغ تضمین به عودت داده نمی شود. اما اگر کمتر از یک ماه باشد و با عذر موجه مبلغ تضمینی با کثر جریمه استرداد داده می شود. لازم به ذکر است اگر کالای وارد شده به عنوان ورود موقت به فروش یا مصرف برسد. صاحب کالا باید طبق یا سند کتبی قبل از انقضا پروانه ورود وقت به گمرک اعلام کند. و به تنظیم اظهار نامه و تشریفات ورودی کالا بپردازد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با حدود دو دهه تجربه و تخصص در امور ترخیص کالا از گمرکات کشور و همچنین بهره مندی از کارکنان با تجربه و متخصص در خدمت شماست. از خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی می توان به حمل و نقل، ثبت سفارش، ترخیص کالا، خرید کالا، اخذ مجوز، دریافت گواهی بازرسی، تنظیم اظهار نامه و ….. اشاره کرد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ورود موقت کالا می توانید به صورت رایگان با متخصصان ترخیص کار این شرکت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.