صدور پروانه یا سند ترخیص

صدور پروانه یا سند ترخیص

صدور پروانه یا سند ترخیص

صدور پروانه یا سند ترخیص همانطور که از اسم آن پیداست از مدارک مورد نیاز برا ترخیص کالا می باشد. و به سبب آن تمامی کالاهای ورودی و خروجی با رویه های گمرکی متفاوت از گمرک خارج می شود.

انواع پروانه و سند ترخیص

هریک از کالاهای ورودی و یا خروجی به موجب نحوه ورود و خروج آن از طریق نوعی از اسناد ترخیصی از گمرک خارج می شود که در ذیل به آن می پردازیم:

پروانه گمرکی: پروانه گمرکی یکی از اسناد ترخیص برای کالاهای تجاری وارد شده به گمرک می باشد که به موجب آن کالای تجاری وارد شده را می توان از گمرک ترخیص کرد.

پته: پته نیز نوعی از اسناد ترخیص برای کالاها می باشد. اما کالاهایی که می توان با پته ترخیص کرد فقط کالاهای که برای نمونه وارد کشور می شوند و یا کالاهای مسافری، هدایا و سوغات هایی که از طریق پست وارد کشور می شوند.

سایر اسناد گمرکی

سایر اسنادی که برای ترخیص کالا و صدور پروانه و سند ترخیص در کشور وجود دارد به شرح زیر است:

پته عبور: پته عبور شامل کالاهایی می شود که قبل تر با انجام و پرداخت تعرفه های گمرکی ترخیص شده اند. اما برای جا به جا کردن پروانه ای در اختیار ندارند و با درخواست صاحب کالا از طریق گمرک صادر می شود.

قبض در آمد: این سند از طریق پرداخت قطعی وجوه به گمرک صادر می شود.

قبض سپرده: نوعی از سند ترخیص با مدت معین و با منظور خاص برای صاحب کالا صادر می شود.

سند بین المللی: این نوع از سند ترخیص برای ترانزیت کالا از یک کشور به کشوری ثالث می باشد و نوعی سند تضمینی است. و یا سندی برای ورود موقت کالا و یا وسیله ی نقلیه باری یا مسافری، سواری  و …. می باشد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با 18 سال تجربه و تخصص در امور ترخیص کالا و همکاری کارمندان زبده و ماهر در خدمت گذاری حاضر است. کارمندان این شرکت با سالها کار در امور ترخیص کالا و تجارت بازرگانی آماده عهده گیری امور تجاری و بازرگانی شما عزیزان می باشد. تجار گرامی برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص صدور پروانه یا سند ترخیص می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *