صادرات و واردات قطعی

صادرات و واردات قطعی

از دیگر خدمات شرکت سلطان تجارت صادرات و واردات قطعی کالا می باشد. در این مقاله به شرح و تعریف صادرت و واردات قطعی کالاها و قوانین و مقررات وضع شده در این خصوص می پردازیم. تا شما تاجران گرامی در جریان امور قرار بگیرید. پس با ما همراه باشید.

صادرات قطعی

صادرات قطعی به روشی می گویند که کالای مورد نظر به منظور فروش و مصرف در کشورهای دیگر از مرزهای کشور خارج می شود. در این میان وزارت تجارت و بازرگانی با کمیته نرخ گذاری خود هر سال لیست قیمت بر اساس بازار های بین المللی تعیین می کند. در سالهای پیش برای صادرات قطعی باید تعهد ارزی اعمال می شد اما امسال لغو شده است.

کالاهای ممنوعه صادارتی

لازم به ذکر است برخی از کالاها طبق قوانین و مقررات کشور و شرع جمهوری اسلامی دارای ممنوعیت صادرات قطعی می باشند که در ذیل به آنها می پردازیم:

کالاهای ممنوعه صادراتی بر اساس دین اسلام و قوانین

اشیاء عتیقه میراث فرهنگی

اقلام ژنتیکی دامی و نباتی برای حفظ محیط زیست و منابع جانوری

روند ترخیص صادرات قطعی

کالاهایی که طبق روند صادرات قطعی به خارج از کشور صادر می شود. باید حتما طبق قواعد و قوانین بخشنامه ها صورت بگیرید مانند: اخذ گواهی قرنطینه، اخذ گواهی بهداشت، اخذ گواهی زیست محیطی و …. در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات اجازه ترخیص از گمرک داده نمی شود.

مدارک مورد نیاز برای صادرات قطعی

اظهار نامه

پروانه صادرات

قبض انبار

کارت بازرگانی

پرداخت تعرفه گمرکی

اخذ مجوز

اینویس

پیش فاکتور

عدل بندی

و ……

واردات قطعی

واردات قطعی درست مانند صادرات قطعی، به قصد فروش یا مصرف وارد کشور می شود. این نوع از واردات کالا طبق مراحل ثبت سفارش، خرید کالا، تهیه پروفرما، پرداخت حقوق ورودی و ….. می باشد. واردات قطعی روشی است که از طریق آن اجازه داده می شود تا کالای وارد شده به قلمرو گمرکی برای مصرف در داخل کشور طبق قوانین با پرداخت حقوق ورودی و مالیات و هزینه های انجام خدمات، سود بازرگانی و انجام تشریفات قطعی گمرکی، از گمرک ترخیص شود.

انواع واردات قطعی:

واردات در مقابل صادرات بدون انتقال ارز

واردات با تخصیص ارز

مبادلات مرزی

واردات از مناطق آزاد

واردات از بازارچه مرزی

مدارک مورد نیاز

برای ترخیص کالا در صادرات و واردات قطعی از گمرک های کشور نیاز به ارائه مدارکی داریم که در ذیل به آنها می پردازیم:

اظهارنامه

اسناد خرید

فاکتور

لیست عدل بندی

گواهی مبدا

اسناد حمل

بارنامه

ترخیصیه

قبض انبار

ثبت سفارش

اعتبارات اسنادی

اخذ مجوزهای لازم

و ……

مجوزها

برخی از کالاها برای وارداتی به کشور نیاز به اخذ مجوز و گواهی بازرسی دارند. این مجوزها شامل:  مجوز های قرنطینه، مجوز بهداشت و ….. برای کالاهای خوارکی و دام و طیور و ….. می باشد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تخصص و تجربه در خصوص تجارت و بازرگانی و ترخیص کالا در خدمت شما عزیزان می باشد. این شرکت با همکاری مشاوران زبده آماده خدمات رسانی و عهده گیری امور تجاری و بازرگانی شما عزیزان می باشد. تجار محترم برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه صادرات و واردات قطعی می تونید با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *