تنظیم اظهارنامه

تنظیم اظهارنامه

تنظیم اظهارنامه

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان تنظیم اظهارنامه می باشد. اظهارنامه از جمله مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک می باشد. در ادامه این مقاله تمامی اموری که برای تنظیم اظهارنامه مورد نیاز است را برای شما بازگو می کنیم. با ما همراه باشید.

تشریفات قبل از اظهار کالا

بر طبق قوانین گمرکی کشور، در زمان ورود کالا به گمرک همراه با بارنامه باید یک اظهار نامه کلی آماده و همراه بارنامه به گمرک ارائه کرد. همیچنین طبق همین قوانین قبل از تخلیه با می توان فهرست کالاهای اظهار نامه کلی را تغییر داد. در صورتی که مواردی برای اصلاحیه نوع کالا و تعداد بسته مشکلی وجود نداشته باشد. می توان بعد از تخلیه بار و صدور ترخیصیه اصلاحات دیگر را انجام دهند.

قوانین در خصوص بسته ها و بارهای اعلام نشده در اظهار نامه

طبق ماده صد و چهارم قوانین گمرکی کشور در صورتی که همراه کالاهای اظهار شده بسته هایی باشد که در فهرست اظهار نامه کلی و فهرست کلی بار و یا بارنامه موردی ذکر نشده باشد. این بار در گمرک می ماند. شرکت حمل و نقل کالا تا سه ماه بعد می تواند با اصلاحیه ای اقدام به ترخیص آن کالا نماید. در غیر این صورت مشمول جریمه انتظامی می شود.

قوانین کسر و اضافه تخلیه

برای کسر تخلیه پنجاه تا صد هزار تومان جریمه دریافت می کند و اضافه تخلیه بار و کالاها توسط گمرک ضبط می شود. برای عدم پرداخت جریمه و یا ضبط کالا شرکت حمل  ونقل باید ظرف سه ماه از تاریخ ترخیص کالا اسناد و مدارک لازم را ارائه کند.

کالاهای معاف از ارائه اظهارنامه

در خصوص امور مربوط به کارنه دو پاساژ یا همان دفترچه عبوری برای گردشگران جز اینکه موسسه جهانگردی ضمانت آن را بر عهده دارد ارائه تضمین دیگری لازم نیست.

رویه TIR نیازی به تنظیم اظهارنامه ندارند زیرا این رویه در سه نسخه تنظیم می شود و در هنگام ورود و خروج یک نسخه از آن به گمرک تعلق می گیرد.

کالاهای توقیف شده در داخل به ظن قاچاق در گمرک در صورت ارائه مدارک مبنی بر عدم قاچاق آن در زمان ترخیص از گمرک به تنظیم اظهارنامه نیازی ندارند.

کالایی که صادر کننده از صدور آن منصرف شده نیازی به اظهار نامه ندارند.

کالاهای مورد نیاز فوری دولتی و غیر دولتی با اجازه رئیس کل گمرک بدون اظهار نامه و انجام تشریفات گمرکی ترخیص می شود. در این مورد می توان بعد از یک هفته اقدام به اظهار کالا کرد.

کالا هایی که با صدور پته ترخیص می شوند نیازی به اظهار نامه ندارند. مانند: کالاهای مسافری و هدیه و سوغات و نمونه تجاری بی بها تمامی موارد با تشخیص گمرک امکان پذیر است.

پیش اظهاری کالا

پیش اظهاری یعنی با ثبت اطلاعات به صورت الکترونیکی برای گمرک و ارائه مدارک قبل از ورود کالا و معطل شدن کالا در گمرک کالا را در گمرک اظهار کنیم.  به زبان دیگر یعنی تمامی تشریفات مورد نیاز برای ترخیص کالا بعد از بارگیری در مبدا و با ارائه بارنامه صورت گیرد.

پیش اظهاری کالا بیشتر مناسب ترخیص مواد اولیه کاخانه ها و کالاهای واسطه ای و مواد فساد پذیر می باشد.

دریافت تعرفه گمرکی در پیش اظهاری کالا

در خصوص سنجش ارزش و تعرفه کالا قبل از انجام فرآیندهای گمرکی می توانید از روش پیش اظهاری ارزش استفاده کنید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص در امور ترخیص کالا در خدمت شماست. کارشناسان این شرکت با سالها کار و تجربه در امور تنظیم اظهارنامه و ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات، حمل و نقل آماده عهده داری امور تجاری و بازرگانی تجا محترم می باشند. شما با تکیه بر تخصص کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان مطمئن خواهید بود که کالای شما در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه و در امنیت کامل از گمرک ترخیص خواهد شد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تنظیم اظهارنامه می تواندی به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 0212811034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *