تعرفه گمرکی کالا

تعرفه گمرکی کالا

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان مشخص نمودن کد تعرفه گمرکی کالا می باشد. هر کالایی دارای یک کد تعرفه گمرکی متخص به خود است که کلیه حقوق گمرکی و مالیات و ….. در زمان ترخیص کالا از روی آن شناسه پرداخت می شود. همچنین با مشخص نمودن کد تعرفه گمرکی کالا می توان اطلاعات در خصوص ارز های اختصاص یافته به کالای مورد نظر و یا اطلاعاتی در خصوص مجوز های مورد نیاز آن کالا را دریافت کرد. در این مقاله سعی داریم تا توضیحی اجمالی در این خصوص به شما عزیزان ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.

تعرفه گمرکی کالا چیست؟

تعرفه، HS  کد، کد کالا  و …. نام های دیگر تعرفه گمرکی می باشد. برای دریافت کد گمرکی کالا ها راه های مختلفی بسته به مرحله تجارت وجود دارد. یکی از آن راه ها مراجعه به گمرک مورد نظر و ارائه درخواست در خصوص تعیین کد گمرکی کالا می باشد. دیگری مراجعه به کتاب مقررات صاردات و واردات کالا می باشد. و سومین راه تماس با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان است.

چگونگی دریافت کد کالا از گمرک

برای دریافت کد تعرفه کالا از گمرک دو راه بر اساس مرحله ای از تجارت که در آن هستنید دارد که در ادامه به تشریح آنها میپردازیم :

یکی از مراحل پیش از واردات کالا می باشد. اگر در زمان پیش از واردات می باشید برای دریافت کد گمرکی باید به اداره مرکزی گمرک ایران مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز در این مرحله برای دریافت کد تعرفه کالا  منوط به ارائه مشخصات فنی کالا، عکس کالا، جزئیات کالا، موارد مصرف  و …. می باشد. برای تجارت مواد یا محصولات شیمیایی هم ارائه بروشور توضیح محصول کافی می باشد.

دومین مرحله تجارت کالا برای دریافت کد تعرفه گمرکی کالا وقتی است که کالا در انبارهای گمرک می باشد و هنوز اظهار نامه تنظیم نشده در این مرحله درخواست خود را به کمسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی، گمرک محل ارسال می کنیم و بعد از اعلام نظر کمسیون طبق تظر کمسیون عمل می کنیم.

مقررات تعرفه گمرکی

لازم به ذکر است در صورت پرداخت تعرفه گمرکی کالای و تغییر و کم شدن مبلغ آن با توجه به تغییر تعرفه مبلغ اضافه دریافت شده پس داده نمی شود.

همچنین بر اساس برخی از توافق های انجام شده بین برخی از کشور ها تعرفه های ترجیحی برای تجارت با آن کشور ها  طبق مذاکراتی نهایی می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

کاربرد کد تعرفه کالا

از کد تعرفه کالا در امور مختلف تجارت استفاده می شود اعم از:

ثبت سفارش

اظهارنامه گمرکی

محاسبه حقوق ورودی

تعیین رشته فعالیت کارت بازرگانی

تکمیل فرم اعتبارات اسنادی در بانک

محاسبه ی قیمت تمام شده کالای وارداتی

و ……

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت با دو دهه تجربه و تخصص در خدمت شماست. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه گمرکی کالا  و یا ترخیص کالا می توانید با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *