ترخیص کالا در چابهار

ترخیص کالا در چابهار

ترخیص کالا در چابهار

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا در چابهار می باشد. در این مقاله شما با موقعیت تجاری و اقتصادی چابهار و گمرک چابهار و کالاهایی که به صورت اختصاصی از این گمرک ترخیص خواهند شد آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

موقعیت تجاری چابهار

چابهار یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان می باشد. بندر این شهر تنها بندر اقیانوسی در ایران است که به اقیانوس هند و دریای مکران راه دارد. با توجه به ویژگی هایی که گفته شد و همچنین دسترسی این بندر به کشور های همسایه نظیر افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، هندوستان از طریق آبهای آزاد دارای اهمیت فراوانی می باشد. گمرک چابهار منطقه آزاد بازرگانی سیستان و بلوچستان شناخته شده است.

گمرک چابهار

گمرک چابهار و گمرک منطقه آزاد چابهار از گمرکات مهم استان سیستان و بلوچستان می باشد. در گمرک چابهار ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، امور کابوتاژ، مرزنشینان، امانات پستی و صادرات قطعی، واردات قطعی و موقت انجام می شود همچنین این گمرک دارای واحد قضایی مستقل می باشد که در زمان بروز هرگونه مشکلی اعم از قاچاق کالا و …. امکان تشکیل پرونده و ارجاع  به دادسرا را دارد. در گمرک منطقه آزاد چابهار فقط واردات قطعی و موقت و امور مسافری انجام می شود.

ترخیص کالا در چابهار

ترخیص اختصاصی کالا از گمرک چابهار

در برخی از گمرکات بعضی از کالاها به صورت اختصاصی  ترخیص می شوند. مشخص کردن برخی از گمرکات برای ترخیص اختصاصی به دلیل تسریع در روند ترخیص کالا ها و تزریق هرچه سریعتر آن کالاهای خاص به بازار مصرفی می باشد. در ذیل به معرفی برخی از کالاهایی که از گمرک چابهار به صورت تخصصی ترخیص می شوند می پردازیم:

 • ترخیص اختصاصی سیگار و محصولاتی دخانی
 • ترخیص اختصاصی لوازم آرایشی و بهداشتی
 • ترخیص اختصاصی خودرو
 • ترخیص اختصاصی تلفن همراه
 • ترخیص اختصاصی چینی آلات
 • ترخیص اختصاصی پارچه
 • ترخیص اختصاصی لوازم خانگی بزرگ
 • ترخیص اختصاصی اسباب بازی
 • ترخیص اختصاصی لاستیک
 • ترخیص اختصاصی شیر آلات بهداشتی
 • و ….

ویژگی خاص بندر چابهار در شرایط تحریم

با توجه به اینکه بندر چابهار در مسیر ترانزیت کالا از هند به افغانستان می باشد و در شرایط تحریم های ظالمانه ی تحمیلی آمریکا به بنادر ایران از معافیت های تحریم برخوردار است و فرصتی مناسب برای shipping بار از طریق این بندر به ایران می باشد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با کادری مجرب و متخصص نزدیک به دو دهه تجربه راهنما و راه گشای شما در تمامی امور مربوط به تجارت است. به صرفه ترین و سریعترین ترخیص کالا از کلیه گمرکات را با شرکت سلطان تجارت بازرگان و کارشناس ترخیص کار، ترخیص کالا در چابهار این شرکت تجربه کنید. برای هر گونه پرسش و پاسخ به صورت رایگان در خصوص ترخیص کالا در چابهار می توانید با مشاوران و کارشناسان ترخیص کار بازرگانی ما در تماس باشید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855906 – 02128111034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *