ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای

ترخیص کالا با ارز مبادله ای

ترخیص کالا با ارز مبادله ای

ترخیص کالا با ارز مبادله ای : شاید بارها برایتان این سوال پیش آمده باشد که ارز مبادله ای چیست و  چه کاربرد هایی دارد؟

در حالت کلی دو نوع ارز داریم :  یکی ارز مبادله ای و دیگری ارز آزاد( ازر مبادله ای ارزی است که توسط دولت در یک مرکز خاص به نام مرکز مبادلات ارائه می شود در مقابل ارز آزاد با توجه به شرایط بازار و با قیمت آزاد تعیین می شود )

از دلایلی که باعث به وجود آمدن ارز مبادله ای شد افزایش ارزش ارز است که برای حل این مشکل دولت، ارز مبادله ای را با قیمت کمتر و به صورت محدود در اختیار تاجران قرار می دهد.

ارز آزاد توسط صرافان و دلالان در بازار عرضه می شود اگر به دنبال تهیه کردن ارز آزاد هستید بدون دردسر و بدون محدودیت می توانید به آن دسترسی پیدا کنید اما ارز مبادله ای چنین نیست و نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری دارد و با این وجود نیز دست یابی همه به آن کاری دشوار است .

ویژگی های ارز مبادله ای
♦ نکته ی مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هر نوع کالا را میتوان با ارز آزاد وارد کرد اما با ارزمبادله ای نه ! ارز مبادله ای تنها برای واردات کالاهای خاصی است.

♦ جهت واردات کالا از هر کشوری نیز نمی توان  ارز مبادله ای دریافت نمود.

♦ ارز مبادله ای فقط در صورتی به کالای وارداتی اختصاص داده می شود که : تولید داخلی برای آن کالا وجود نداشته باشد یا تولید داخلی آن کالا کفایت بازار را نداشته باشد.

ترخیص کالا با ارز مبادله ای با شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با تجربه ایی بیشتر از یک دهه در زمینه ترخیص کالا ، واردات و صادرات کالا توانسته کمک شایانی در ارائه این خدمات به شما عزیزان داشته باشد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان سالهاست در زمینه ترخیص کالا در کلیه گمرکات و بازارچه های مرزی با هدف سرعت ، دقت و امنیت فعالیت میکند .مفتخر خواهیم بود ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی ، ترخیص کالا با ارز مبادله ای و امور ترخیص کالا های خود را گمرکات مختلف به ما بسپارید. شما میتوانید آسودگی خیال و اطمینان تجاری را با شرکت سلطان تجارت بازرگان تجربه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *