ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای

ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای

ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای

ارز چیست؟

ارز جهت تسویه حساب تمامی معاملات مالی یک کشور با دیگر کشورهاست. تمامی اموری که مبین معاملات مالی یک کشور با کشور دیگر باشد ارز نامیده می شود. عرضه ارز بستگی به مقدار کالاهایی دارد که صادر می شود. در حالیکه تقاضای ارز بستگی به کالاهای وارداتی مورد نیاز یک کشور دارد.

ارز دولتی

ارز دولتی ارزی است که دولت آنرا در اختیار واردکنندگان کالاهای اساسی مورد نیاز مردم می گذارد. ارز دولتی برای واردات کالاهای مورد نیاز، ارزانتر از ارز آزاد موجود در صرافی ها است. در واقع دولت می خواهد این زمینه را فراهم کند تا کالاهای اساسی مردم با قیمت کمتری وارد کشور شود. ارز دولتی شامل واردات کالاهای لوکس نمی شود و برای واردات این قبیل کالاها باید افراد هزینه بیشتری پرداخت کنند.

ارز مبادله ای

ارز مبادله ای برای واردات کالاهای مورد نیاز تولید کنندگان، توسط دولت با قیمت کمتری به تولیدکنندگان داده می شود. ارز مبادله ای را دولت در مرکز مبادلات ارزی ارائه می  کند. مثلا اگر تولید کننده ای به یک قطعه ی مکانیکی نیاز داشته باشد که در کشور تولید نمی شود، به او ارز مبادله ای داده می شود. البته با توجه به تولید داخلی، کم کم از کالاهایی که به آنها ارز مبادله ای تعلق میگیرد، کاسته می شود.

ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای توسط شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با بیش از سالها تجربه و مهارت در زمینه ترخیص کالا خدمت شما عزیزان است. شما می توانید برای مشاوره و هرگونه پرسش و پاسخ با ترخیص کاران ما تماس بگیرید.

شماره های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *