ترخیص کالا از گمرک کرمانشاه

ترخیص کالا از گمرک کرمانشاه

ترخیص کالا از گمرک کرمانشاه

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک کرمانشاه می باشد. در این مقاله با کمرگ کرمانشاه و گمرک های اطراف آن آشنا می شویم. مراحل  ومدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا را تشریح می کنیم. به طور کلی با موقعیت تجاری و اقتصادی این استان آشنا می شویم.

موقعیت شهر و گمرکات استان کرمانشاه

استان کرمانشاه یکی از کلان شهرهای ایران و از  شهرهای مرزی در همسایگی عراق می باشد. که در مسیر کربلا و در مسیر شاه راه عتبات عالیات قرار گرفته است. این استان دارای شش گمرک به نام های ( گمرک کرمانشاه، گمرک بازارچه شیخ صله، گمرک پاوه، گمرک بازارچه شوشمی، گمرک مرز خسروی، گمرک بازارچه پرویز خان ) می باشد. که در ادامه به اینکه در هرکدام از گمرکات این استان چه اموری به انجام می رسد می پردازیم.

گمرکات استان کرمانشاه

  • گمرک کرمانشاه: در این گمرک صادرات و واردات قطعی و موقت کالا انجام می شود. همچنین امور مسافری و مرزنشینان، امانات پستی، کارنه تیر مبدا و مقصد پذیرفته می شود. همچنین این گمرک دارای یک واحد قضایی مستقل می باشد که در زمان بروز مشکل و یا قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادگاه را دارا می باشد.
  • گمرک بازارچه شیخ صله: در این گمرک فقط امور مربوط به صادرات و واردات قطعی انجام می پذیرد.
  • گمرک پاوه: در گمرک پاوه فقط امور مرزنشینان انجام می شود. و دارای واحد مستقل قضایی می باشد.
  • گمرک بازارچه شوشمی: این گمرک هم مانند گمرک بازارچه شیخ صله فقط امور صادرات قطعی و واردات قطعی در حال انجام است.
  • در گمرک مرز خسروی تمامی امور صادارت قطعی و واردات قطعی و موقت، ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، امور مسافری و مرزنشینان انجام میشود. این گمرک دارای واحد قضایی مستقل می باشد.

مدارک و مراحل مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک کرمانشاه

برای ترخیص کالا فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد حق العمکار می تواند اقدام کند. در ضمن تازمان ارسال مدارک از طرف فروشنده به خریدار و سند انتقال مالکیت کالا از فروشنده و به خریدار امکان دریافت قبض انبار وجود ندارد. همچنین برای ترخیص کالا باید با توجه به مفاد و مدارک مورد نیاز در بخشنامه ها به تنظیم اظهار نامه اقدام کرد. از جمله مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه به شرح زیر است:

پیش فاکتور

فاکتور خرید

بیمه نامه

ترخیصیه

کارت بازرگانی

اخذ مجوزات لازم برای ترخیص کالای مورد نظر

گواهی بازرسی کالا

و …..

همانطور که می دانید به دلایل مختلف از جمله تغییرات دوره ای بخشنامه ها  شما نیازمند یک مشاور و یا ترخیص کار ماهر در خصوص ترخیص کالای خود هستنید . به همین منظور می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

حقوق گمرکی کالا

لازم به ذکر است در زمان ترخیص کالا تمامی حقوق ورودی کالا اعم از مالیات، تعرفه گمرکی و ….. باید پرداخت شود. در غیر این صورت با مشکل مواجه شده و گواهی ترخیصیه برای کالای خود نمی توانید دریافت کنید و کالای خود را ترخیص نمایید. همچنین برای دریافت آخرین تعرفه های گمرکی و مالیات کالا به بخشنامه های صادر شده از طرف سازمان ها و ارگان های ذی ربط مراجعه نمایید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با حدود بیست سال تجربه و استفاده از کارشناسان و مشاوران زبده در امر ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور از ابتدا تا انتهای ترخیص کالا که امور مربوط به انجام حواله های بانکی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزیت و ترانشیپ و حمل و نقل کالا و اخذ کلیه مجوزات لازم برای ترخیص، در کنار شما خواهد بود.

تنها کافی است پروفرما کالاهای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران مجرب شرکت سلطان تجارت بازرگان کلیه امور ترخیص کالا را بدست گرفته و کالای شما را با صرف کمترین زمان و هزینه در گمرک ترخیص نمایند. تاجران عزیزان می توانید با مشورت کارشناسان این شرکت تجاری در حوزه ترخیص کالاهای خود تجارتی آسوده و بدون دردسر و ایمن را به انجام برسانید. در ضمن برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک کرمانشاه می توانید با متخصصین ترخیص کار ما مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *