ترخیص کالا از گمرک قزوین

ترخیص کالا از گمرک قزوین

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک قزوین می باشد. با توجه به اینکه قزوین از نظر توسعه یافتگی رتبه دوم را در ایران دارد و به عنوان قطب اقتصادی کشور شناخته می شود. در این مقاله با بیان موقعیت اقتصادی و تجاری استان قزوین و بررسی موقعیت این شهر، همچنین توضیح در مورد چگونگی ترخیص کالا از گمرک قزوین و بیان کالاهایی که بطور اختصاصی از این گمرک ترخیص می شوند. سعی می شود تا شما تجار گرامی با روند ترخیص کالا از گمرک استان قزوین را آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

موقعیت شهر و گمرک قزوین

قزوین یکی از استانهای شرقی ایران است و این شهر به دلیل نزدیکی به تهران دارای ارتباط خوبی با استانهای شمالی و غربی می باشد. همچنین وجود چندین شهرک صنعتی در این استان، قزوین را با موقعیت خوبی رو به رو  کرده است. این استان دارای یک گمرک است که در آن واردات و صادرات قطعی و فقط واردات موقت انجام می گیرد. همچنین این گمرک امور مربوط به کارنه تیر مبدا و مقصد و امانات پستی راه عهده دار است. این گمرک دارای یک مرجع قضایی مستقل است که در زمان بروز هرگونه مشکل و یا قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادگاه را دارد.

کالاهای مجاز به ترخیص از گمرک قزوین

برخی از گمرک ها برای سریعتر کردن روند ترخیص کالا، به طور اختصاصی ترخیص برخی از کالاها را انجام می دهند. گمرک قزوین نیز از این قاعده مستثنی نبوده وترخیص اختصاصی برخی از کالاها را انجام می دهد. در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود:

 • ترخیص اختصاصی لوازم آرایشی و بهداشتی
 • ترخیص اختصاصی خودرو
 • ترخیص اختصاصی چسب
 • ترخیص اختصاصی لاستیک
 • ترخیص اختصاصی شیرآلات بهداشتی
 • و ….

مرحل و چگونگی ترخیص کالا از گمرک قزوین

برای ترخیص کالا از گمرک نیاز به ارائه مدارکی می باشد. که این مدارک با توجه به تغییرات بخشنامه ها نیز تغییر می کند. برای این منظور شما نیاز به فردی مسلط بر بخشنامه ها و مقررات دارید. لازم به ذکر است روند ترخیص کالا و دریافت قبض  تا زمانی که مدارک از طرف فروشنده برای خریدار ارسال نشود امکان پذیر نیست. همچنین پروسه ترخیص کالا حدودا ده روز زمان می برد که شما می توانید با همکاری ترخیص کاران زبده شرکت سلطان تجارت بازرگان این روند را به حداقل برسانید. در ذیل برخی از مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا را نام برده می شود:

 • پیش فاکتور
 • فاکتور خرید
 • بارنامه
 • مجوزات لازم
 • گواهی بازرسی
 • ترخیصیه
 • کارت بازرگانی
 • و ….

لازم به ذکر است که برای ترخیص کالا فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد دارای کارت حق العمکاری می توانند اقدام کنند.

حقوق گمرکی کالا

قابل توجه است که تمامی کالاهای وارد شده به گمرک در صورت پرداخت تمامی حقوق گمرکی و مالیات کالا گواهی ترخیص دریافت می کنند. برای اطلاع از حقوق گمرکی و مالیات پرداختی کالای خود باید به بخشنامه های صادر شده از سازمان های ذی ربط مراجعه کنید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با دودهه تجربه درخشان و استفاده از متخصصان وترخیص کاران زبده در امر ترخیص کالا از گمرک از ابتدا تا انتهای کار که انجام حواله جات بانکی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزیت و ترانشیپ کالا و اخذ کلیه مجوزات لازم برای ترخیص کالا، در کنار شماست.

فقط کافی است پروفرما کالای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران و کارشناسان مجرب شرکت سلطان تجارت بازرگان کلیه امور ترخیص کالا را بدست گرفته و ترخیص کالای شما را با صرف کمترین زمان و هزینه در گمرک ترخیص نمایند.

شما تاجران عزیزان می توانید با مشورت با کارشناسان ترخیص کار ما در حوزه ترخیص کالا تجارتی آسوده و بدون دردسر و ایمن داشته باشید.در ضمن برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا ار گمرک قزوین می توانید با متخصصین ما مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *