ترخیص کالا از گمرک رفسنجان

ترخیص کالا از گمرک رفسنجان

ترخیص کالا از گمرک رفسنجان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک رفسنجان می باشد. در این مقاله سعی می شود تا شما تجار و خواننده های گرامی با گمرک رفسنجان و موقعیت این شهر و همچنین نحوه ترخیص کالا و مراحل، مدارک مورد نیاز، همچنین کالاهایی که به طور اختصاصی از این گمرک ترخیص می شوند آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

موقعیت شهر و گمرک رفسنجان

رفسنجان یکی از شهرهای استان پهناورکرمان است. رفسنجان یکی از بزرگترین تولید کنندگان پسته در جهان است و پسته این شهر از مرغوبیت بالا و معروفیت جهانی برخوردار است دلیل به وجود آمدن گمرک رفسنجان صادرات پسته است که سهم بزرگی در صادرات غیر نفتی را داراست. گمرک این شهر صرفا به همین دلیل پایه گذاری شده است. نکته قابل توجه دیگر وجود معدن مس معروف به مس سر چشمه در این شهر است که از بزرگترین معادن مس جهان است. همچنین در این شهر کارخانجات و مجتمع های صنعتی زیادی دایر شده اند که باعث ازیاد راههای ارتباطی این شهر با شهرهای اطراف که موقعیت اقتصادی و تجاری مطلوبی دارند شده است. همجواری این گمرک با:

گمرک کرمان

گمرک سیرجان

و منطقه ویژه بم

باعث شده تا گمرک رفسنجان فقط به صادرات قطعی کالا و امور مسافری بپردازد. اما وجود یک واحد قضایی مستقل نیز در این گمرک به تسریع روند ترخیص کالا در این گمرک کمک کرده است. وجود واحد قضایی مستقل در گمرک این معنی است که در زمان بروز مشکلاتی مانند قاچاق کالا می تواند پرونده تشکیل داده و برای بررسی به دادگاه ارسال کند.

کالاهای مجاز به ترخیص از گمرک رفسنجان

در برخی از گمرک ها کالاهای خاصی ترخیص می شوند. به زبان دیگر در برخی از گمرکات امکاناتی جهت ترخیص سریعتر بعضی از کالاها تعبیه شده تا زمان ترخیص کالا را به کمترین حالت ممکن کاهش داده شود. توصیه کارشناسان این امر این است که اگر کالای شما دارای گمرک خاصی می باشد برای ترخیص به آن گمرک مراجعه کنید تا هم محتمل هزینه کمتری بشوید و هم در بازار رقابتی این روزها ترخیص سریع کالا سود شما را چند برابر می کند. در ادامه به کالاهایی که گمرک رفسنجان به طور اختصاصی به ترخیص آنها می پردازد توجه فرمایید:

ترخیص تخصصی پسته

ترخیص تخصصی فروموليبدن و فرآورده هاي آن

چگونگی ترخیص کالا از گمرک رفسنجان

لازم به ذکر است تمامی کالاهایی که وارد کشور می شوند تا زمان ترخیص در انبار های گمرک نگهداری می شود. و تا زمان دریافت قبض انبار در آنجا می مانند. طریقه دریافت قبض انبار نیز به این صورت است که باید اسناد واگذاری کالا از فروشنده به خریدار ارسال شود تا امکان دریافت قبض انبار توسط خریدار محیا شود. توجه کنید که  برای ترخیص کالا از گمرک رفسنجان و کلیه گمرکات کشور فقط افرادی که دارای کارت بازرگانی یا کارت حق العملکاری باشند می توانند اقدام کنند. همچنین پروسه ترخیص کالا حدود 10 روز به طول می انجامد که شما با استفاده از ترخیص کاران ماهر شرکت سلطان تجارت بازرگان می توانید این بازه زمانی را به حداقل برسانید.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک رفسنجان

در این قسمت از مقاله به مدارک و مراحلی که جهت ترخیص کالا از گمرک خصوصا ترخیص کالا از گمرک رفسنجان نیاز است اشاره داریم:

  • پیش فاکتور
  • فاکتور مبدا
  • فاکتور خرید
  • ترخیصیه
  • بیمه نامه
  • بارنامه
  • کارت بازرگانی
  • گواهی بازرسی
  • و ….

لازم به ذکر است از دیگر مراحل ترخیص کالا از گمرکات کشور پرداخت حقوق ورودی کالاهاست برای ترخیص کالا باید حقوق ورودی طبق قوانین صادره در بخشنامه های پرداخت شود. اما به دلیل تغییرات بخشنامه ها تجار گرامی می توانند در زمان تجارت کالای مورد نظر برای دریافت آخرین اخبار درخصوص حقوق ورودی و مجوزات کالا مورد نظر با مشاوران شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

 

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با حدودا دو دهه سابقه و بهره مندی از کارمندان و ترخیص کاران زبده  در امر تجارت و بازرگانی و ترخیص کالا از گمرکات مختلف، مشاوران و کارشناسان تحصیل کرده این شرکت بازرگانی راهنما شما در انجام کلیه امور تجاری و بازرگانی خواهند بود.

از دیگر خدمات این شرکت بازرگانی می توان به مشاوره و ثبت سفارش کالا، خرید کالاها، انجام حواله های بانکی، انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری سندها و اخذ مجوزات برای ترخیص کالا و رعایت قوانین ورودی و خروجی کالا، حمل و نقل به صورت زمینی، هوایی، ریلی، دریایی به طور کلی ترانزیت و ترانشیپ کالا اشاره کرد. پیشنهاد مشاوران این شرکت تجاری این است که تمامی امور تجاری و بازرگانی خود را به متخصصین آگاه و تحصیل کرده و ماهر به ترخیص کالا و بازرگانی بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ برای ترخیص کالا از گمرک رفسنجان به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *