ترخیص کالا از گمرک استان لرستان

ترخیص کالا از گمرک استان لرستان

ترخیص کالا از گمرک استان لرستان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک استان لرستان می باشد. در این مقاله شما با موقعیت اقتصادی و تجاری استان لرستان و گمرک این استان و نحوه ترخیص کالا و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا در این استان آشنا می شوید.

موقعیت استان لرستان

لرستان یکی از استانهای غرب ایران است و یکی از پرجمعیت ترین استانها در ایران می باشد. لرستان سومین استان پر آب کشور می باشد و از نظر کشاورزی رونق فراوان دارد. همچنین به دلیل داستن مراتع و تبه های زیاد دامپروری نیز در آن رواج فراوان دارد. از نظر صنعتی نیز این استان در حال پیشرفت می باشد از سری صنایعی که در این استان رونق فراوان دارد صنایع ساختمانی، سیمان و سرامیک، صنایع شیمیایی و …… دارد. از مهمترین صنایع دستی این استان هم می توان به قالی بافی، نمد مالی، جاجیم بافی، سیاه چادر بافی، گیوه دوزی و …. می توان نام برد.

امور ترخیص کالا از گمرک استان لرستان

استان لرستان دارای یک گمرک می باشد که در آن صادرات و واردات قطعی کالا و فقط واردات موقت کالاها انجام می شود. گمرک این استان امور امانات پستی و کارنه تیر مبدا و مقصد را نیز در کارنامه خود دارد. همچنین مجهز به واحد قضایی مستقل می باشد. که در زمان بروز خطا و مشکل از قبیل قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا را دارد.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک استان لرستان

از موارد مهم برای ترخیص کالا تنظیم اظهار نامه می باشد. برای تنظیم اظهار نامه مدارکی مورد نیاز می باشد که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

  • کارت بازرگانی: کارت بازرگانی یکی از الزامات برای ترخیص کالا از گمرک می باشد. برای ترخیص کالا فقط صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا فرد ترخیص کار دارای کارت حق العملکاری مجاز به ترخیص کالا هستند.
  • بیمه نامه
  • بار نامه
  • پیش فاکتور یا اینویس
  • فاکتور خرید
  • اخذ مجوزات لازم: برخی از کالاها با توجه به بخشنامه ها برای ترخیص نیازمند اخذ مجوزاتی از سازمانها و ارگانهای ذی ربط می باشند.
  • گواهی بازرسی: گواهی بازرسی از طرف گمرک برای صحت اطلاعاتی که شما در خصوص کالای وارداتی عنوان کردین صادر می شود.
  • ترخیصیه
  • پرداخت حقوق گمرکی: تمام کالاهای وارده شده به کشور تا زمان پرداخت حقوق گمرکی و مالیات ترخیص نمی شوند.
  • قبض انبار: دریافت قبض انبار یکی از مهمترین فیلد ها برای ترخیص کالا می باشد. به معنی واضح تر پس از دریافت قبض انبار شما مجاز به ترخیص کالا ی شوید. قبض انبار با ارائه مدرکی دال بر واگذاری مالکیت کالا از فروشنده به خریدار صادر می شود.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با همکاری مشاوران زبده و ترخیص کاران ماهر خود حدود دو دهه می باشد که امر ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور را بر عهده دارد. این شرکت با سابقه درخشانی که دارد می تواند عهده دار امور تجاری و ترخیص کالا شما از کلیه گمرکات کشور باشد. از جمله خدمات این شرکت بازرگانی ترخیص کالا از گمرک، اخذ مجوزات لازم، تنظیم اظهار نامه و ….. می باشد. شما تجار عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از گمرک استان لرستان به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *