ترخیص کالا از گمرک اردبیل

ترخیص کالا از گمرک اردبیل

ترخیص کالا از گمرک اردبیل

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان جارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک اردبیل می باشد. این مقاله موقعیت این شهر و گمرک اردبیل را بیان می کند. سعی در یاری شما برای شناخت گمرک اردبیل و کالاهای اختصاصی ترخیصی  از این گمرک دارد. پس با ما همراه باشید.

موقعیت شهر و گمرک اردبیل

اردبیل یکی از شهرهای استان های غربی ایران است. این منطقه یکی از مناطق پر گردشگر و مشهور می باشد. و در فصول گرم به دلیل هوای مطبوع و خنک میزبان گردشگران داخلی و خارجی فراوانی است. این استان دارای دو گمرک اردبیل و بیله سوار است. که در گمرک اردبیل کلیه امور مربوط به واردات و صادرات قطعی و موقت انجام می شود. همچنین این گمرک امور مربوط به کارنه تیر و امور مسافری و امانات پستی را در کارنامه خود دارد. همچنین این گمرک دارای یک مرجع قضایی مستقر در خود می باشد که در صورت بروز هرگونه مشکل از جمله قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادگاه را دارا می باشد. گمرک بیله سوار علاوه بر انجام امور نام برده به ترانزیت مبدا و مقصد و امور مربوط به مرزنشینان هم می پردازد.

کالاهای مجاز به ترخیص اختصاصی از گمرک اردبیل

بعضی از کالاها برای تسهیل در روند ترخیص و عرضه هرچه سریعتر به بازار دارای گمرک اختصاصی برای ترخیص می باشند. کالاهایی که در زیر به آنها اشاره می شود به طور تخصصی از گمرک اردبیل ترخیص می شوند:

 • ترخیص اختصاصی خودرو
 • ترخیص اختصاصی دخانیات و سیگار
 • و …..

چگونگی ترخیص کالا از گمرک اردبیل

کالاهایی که به کشور وارد می شوند تا وقتی که زمان ترخیص آنها برسد در انبار گمرک نگهداری می شوند. برای اقدام به ترخیص صاحب کالا باید قبض انبار را از گمرک دریافت کند. دریافت قبض انبار هم منوط به ارسال اسناد خرید کالا از فروشنده به خریدار است. ترخیص کالا از گمرک یک پروسه 10 روزه می باشد که با داشتن ترخیص کار ماهر و آشنا به امور این زمان به حداقل کاهش می یابد. امور ترخیص کالا را نیز فقط صاحب شرکت یا فردا دارای کارت حق العمکاری یا کارت بازرگانی می تواند به انجام برساند.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک اردبیل

برای ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور رعایت قوانین و مقررات صادره در بخشنامه ها الزامی است. به دلیل تغییرات بخشنامه ها در هر دوره نمی توان جزییات دقیقی از قوانین را در این مقاله بیان کرد در ذیل برخی از مدارک مورد نیاز نام برده می شود:

 • پیش فاکتور
 • فاکتور خرید
 • بارنامه
 • بیمه نامه
 • گواهی بازرسی
 • قبض انبار
 • فهرست عدل بندی
 • و …

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها سابقه و تجربه همچنین بهره مندی از کارشناسان و مشاوران تحصیلکرده در خصوص صادرات و واردات  و ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور، راهنما و راهگشای شما در انجام کلیه امور تجاری و بازرگانی هستند. از دیگر خدمات این شرکت بازرگانی و تجاری می توان به انجام حواله های بانکی و کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد و مجوزها برای ترخیص انواع کالا و آشنا به قوانین ورودی و خروجی کالا، حمل و نقل و ترانزیت و ترانشیپ کالا به صورت زمینی، هوایی، ریلی، دریایی اشاره کرد. پیشنهاد مشاوران و ترخیص کاران این شرکت بازرگانی این است که تمامی امور تجاری خود را به افراد آگاه و تحصیل کرده در خصوص ترخیص کالا و بازرگانی بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ برای ترخیص کالا از گمرک اردبیل به صورت رایگان با مشاوران ترخیص کار ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *