ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان

ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان

ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان می باشد. در این مقاله با گمرکات موجود در استان هرمزگان و اموری که برای ترخیص کالا انجام می دهند و موقعیت تجاری و اقتصادی این استان آشنا می شوید.

موقعیت اقتصادی و تجاری استان هرمزگان

استان هرمزگان در شمال تنگه هرمز قرار داد و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان راه دارد. پیشه مردمان این استان کشاورزی، ماهی گیری و تجارت است. هرمزگان همچنین دارای معادن گاز و نفت می باشد و از نظر حمل و نقل دریایی و شیلات دارای موقعیت اقتصادی مناسبی است. جزایر بسیاری در این استان جود دارند اما از همه مهم تر جزیره های کیش و قشم می باشد  که جز مناطق آزاد اقتصادی شناخته می شوند. در ادامه به توضیح ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان و مناطق آزاد تجاری می پردازیم .

امور ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان

هرمزگان دارای بیست گمرک می باشد. در ذیل اموری را که هرکدام از گمرکات این استان برای امر ترخیص کالا برعهده دارند بازگو می کنیم:

 • گمرک شهید رجایی و منطقه ویژه اقتصادی آن: در این گمرک تمام امور مربوط به ترخیص کالا از جمله صادرات و واردات قطعی و موقت، ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، کارنه تیر مبدا و مقصد، امور مربوط به کابوتاژ، ملوانی، مرزنشینان انجام می شود. همچنین این گمرک دارای واحد قضایی مستقل می باشد که در زمان بروز مشکل و یا قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارجاع به داد سرا را دارد.
 • گمرک منطقه ویژه معادن و فلزات: در این این گمرک صادرات و واردات قطعی کالا و ترانزیت خارجی مقصد انجام می گیرد.
 • گمرک پهل، گمرک لاوان، گمرک لافت: در گمرکات پهل و لاوان و لافت فقط امور کابوتاژ و ملوانی مورد بررسی است.
 • گمرک خمیر و گمرک چارک: این گمرک ها عهده دار واردات و صادرات قطعی کالا ها، امورات کابوتاژ، ملوانی، مرزنشینان می باشند.

سایر گمرکات برای ترخیص کالا از استان هرمزگان

 • گمرک تیاب و بازارچه اقتصادی آن، گمرک سیرک، گمرک هرمز و بازراچه اقتصادی آن: در این مناطق صادرات و واردات قطعی و امور ملوانی، مرزنشینان مورد انجام است.
 • گمرک کرگان: در گمرک کرگان صادرات و واردات قطعی کالا امور کابوتاژ، ملوانی، مرزشینان در حال انجام است.
 • گمرک جاسک: در این گمرک امورات واردات و صادرات قطعی کالاها، امورات ملوانی و مرزنشینان انجام می گیرد. همچنین این گمرک دارای واحد قضایی  مستقل می باشد.
 • گمرک شهید باهنر: این گمرک یکی از مهمترین گمرک های استان هرمزگان می باشد و در آن تمام امور مربوط به ترخیص کالا غیر از خروج موقت کالا و کارنه تیر مبدا، مقصد، عبوری انجام می گیرد.
 • گمرک بندر لنگه: برای مطالعه امور ترخیص کالا از گمرک بندر لنگه اینجا را کلیک کنید.
 • گمرک شیو: در این گمرک فقط امور مربوط به ملوانی و مرزنشینان انجام میگیرد.
 • گمرک بازارچه گنگ: این گمرک فقط واردات و صادرات قطعی را به انجام می رساند.
 • گمرک ابوموسی: این گمرک فقط امور ملوانی را بر عهده دارد.
 • گمرک سیری: این گمرک فقط امور کابوتاژ را انجام می دهد.

گمرکات مناطق آزاد استان هرمزگان

همانطور که در بالاتر اشاره شد گمرک کیش و گمرک قشم جز گمرکات مناطق آزاد تجاری در استان هرمزگان هستند و اموری که این گمرکات برای امر ترخیص کالا بر عهده دارند، واردات و صادرات کالا به صورت قطعی و موقت، ترانزیت خارجی کالا مبدا و مقصد و امور مسافری و کابوتاژ می باشد. هر دو این مناطق آزاد تجاری دارای واحد قضایی مستقل می باشند.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با کادری مجرب و کار آزموده بیست سال است که در تجارت و بازرگانی و ترخیص کالا عهده دار امور صادرات و واردات شما تاجران و بازرگانان عزیز می باشد. از جمله اموری که این شرکت در انجام آنها تخصص دارد ترخیص کالا از گمرکات مختلف به خصوص ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان، تنظیم اظهار نامه، اخذ مجوزات مورد نیاز و ….. می باشد. برای این منظور فقط کافی است که پروفرمای کالای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران زبده ما امور ترخیص کالا را از گمرک بدست بگیرند تا شما  تجارتی امن و آسوده را با کمترین زمان و هزینه به انجام برسانید. شما تجار جهت هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان می توانید با متخصصین ترخیص کار ما تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *