ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ویژه بوشهر

ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ویژه بوشهر

ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ویژه بوشهر

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ویژه بوشهر و گمرک های دیگر استان بوشهر می باشد. در ادامه این مقاله شما با نحوه ترخیص کالا از مناطق اقتصادی ویژه بوشهر و سایر گمرکات این استان آشنا می شود. با ما همراه باشید.

موقعیت منطقه اقتصادی بوشهر

بوشهر یک شهر بندری در جنوب غرب ایران می باشد. این شهر بندری دارای یک فرودگاه بین المللی است ک روزانه پرواز های زیادی به عراق، سوریه، امارات متحده عربی، عربستان و …. دارد. همچنین از نظر اقتصادی این استان دارای سه منطقه ویژه به نام های: منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می باشد. که در ادامه نحوه کار این مناطق اقتصادی و ترخیص کالا از منطقه اقتصادی بوشهر توضیح داده می شود.

گمرک های مناطق اقتصادی و امورات مربوط به ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ویژه بوشهر

گمرک منطقه وبژه اقتصادی بندر بوشهر: در این گمرک واردات و صادات قطعی و فقط واردات موقت و ترانزیت خارجی مبدا و مقصد انجام می شود.

گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر: واردات و صادرات قطعی در این گمرک مورد انجام است.

گمرک منطقه ویژه اقتصادی پارس: در گمرک منطقه اقتصادی ویژه پارس واردات و صادرات قطعی و موقت و ترانزیت مبدا و مقصد انجام می شود. همچنین امور مسافری و کارنه تیر مبدا و مقصد را نیز عهده دار است. این گمرک دارای یک واحد قضایی مستقل است که در زمان بروز مشکل یا قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا را داراست.

گمرک های دیگر استان بوشهر

این استان دارای پانزده گمرک می باشد در بین این پانزده گمرک سه منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد که پیشتر به آن اشاره شد. در ادامه مطلب به کارکرد باقی گمرک های این استان آشنا می شوید:

گمرک بوشهر: این گمرک از گمرک های اصلی بوشهر است که تمام امور مربوط به صادرات و واردات قطعی و موقت، ترانزیت مبدا و مقصد، کارنه تیر مقصد  وعبوری، امور مسافری  و کابوتاژ، ملوانی، مرزنشینان، امانات پستی و …. را غیر از کارنه تیر مبدا بر عهده دارد. همچنین این گمرک دارای یک واحد قضایی مستقل است که در زمان بروز مشکلات اعم از قاچاق کالا و …. امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادگاه را دارد.

گمرک بازارچه بوشهر: در این گمرک فقط وادرات و صادرات قطعی مورد انجام است.

گمرک دلوار و گمرک بوالخیر: این گمرک ها  فقط عهده دار امور ملوانی و مرزنشینان می باشند.

سایر گمرک های بوشهر

گمرک خارک: گمرک خارک ورود خروج موقت کالا و صادرات قطعی کالا، ترانزیت خارجی مقصد، امور کابوتاژ، ملوانی و مرزنشینان  را عهده دار است.

گمرک کنگان و بازارچه اقتصادی آن: گمرک این منطقه صادارت و واردات قطعی کالا، امور مسافری، ملوانی، مرزنشینان انجام می گیرد و دارای واحد قضایی مستقل می باشد.

گمرک دیر:گمرک دیر فقط صادرات و واردات قطعی کالا و امورات ملوانی و مرزنشینان عهده دار است.

گمرک عسلویه، گمرک نخل تقی، گمرک ریگ: این سه گمرک فقط امور مربوط به ملوانی و مرزنشینان را عهده دار هستند.

گمرک گناوه و بازارچه اقتصادی آن: این گمرک واردات و صادرات قطعی و فقط واردات موقت کالا، امور مربوط به کابوتاژ، ملوانی، مرزنشینان را انجام می دهد همچنین دارای یک واحد قضایی مستقل است.

گمرک دیلم: این گمرک علاوه بر انجام دادن امور ملوانی و مرزنشینان عهده دار صادرات و واردات قطعی و دارای یک واحد قضایی مستقل می باشد.

 شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص مشاوران کارنامه درخشانی در خصوص ترخیص کالا از منطقه اقتصادی بوشهر و کلیه گمرکات کشور دارد. شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک به فردی متخصص و توان مند نیاز دارید، تا با امنیت خاطر و در کمترین زمان ممکن کالای خود را از گمرک ترخیص کنید. برای هرگونه پرسش پاسخ در خصوص ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ویژه بوشهر می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید. تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *