ترخیص کالای سفارتخانه ها از گمرک

ترخیص کالای سفارتخانه ها از گمرک

ترخیص کالای سفارتخانه ها از گمرک

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالای سفارتخانه ها از گمرک می باشد. سفارتخانه ها مستقر در هر کشور به طور معمول از امکانات آن کشور برای رفع نیاز های خود استفاه می کنند. اما در برخی از موارد کشور مقصد توانایی تامین بعضی از کالا های مورد نیاز آنها را ندارد و به همین دلیل به واردات کالای مورد نظر از کشور خود یا دیگر کشور های اقدام می کنند.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالای سفارتخانه ها از گمرک

جهت ترخیص کالاهای مربوط به سفارت خانه ها مقیم در ایران نیاز به تنظیم اظهار نامه دارید. اما برخی دیگر از اسناد مانند: فاکتور، گواهی مبدا، مجوز ورود و به طور کلی تمامی گواهی های مرسوم بابت واردات کالا مورد نیاز نمی باشد. به دلیل اینکه کالاهای وارده برای سفارتخانه ها جهت امور تجاری و اقتصادی صرف نمی شود کالاهای مورد نیاز سفارتخانه ها معاف از پرداخت مالیات و پرداخت حقوق گمرکی است. اما این مورد منوط به دریافت حکم معافیت از دفتر واردات ایران می باشد.

مراحل ترخیص کالای سفارتخانه ها

در خصوص تطبیق کالای وارد شده با مدارک موجود در اظهار نامه و حکم معافیت، تشریفات گمرکی ارزیابی ظاهری بسته ها و مقایسه مشخصات کالا با ظاهر بسته بندی را برای پی بردن به نوع کالای بسته بندی شده انجام می دهد. اما اگر با این مراحل نتوان به محتویات بسته بندی پی برد باید بازدید ظاهری از محتویات انجام شود. اما قبل از باز کردن باید مراتب به وزارت امور خارجه اطلاع داده شود و با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه گمرک ایران و نماینده سفارتخانه مربوطه آن کشور بسته را باز و مورد ارزیابی قرار داد.

برخی از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان در خصوص ترخیص کالای سفارتخانه ها

  • ترخیص انواع کالاهای مورد نیاز سفارت خانه ها
  • ترخیص انواع اشیاء مورد نیاز داخل سفارت خانه ها
  • ترخیص انواع مواد غذایی مورد استفاده سفارتخانه ها
  • ترخیص انواع نوشیدنی های مورد نیاز سفارتخانه ها
  • و …..

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با یک دهه سابقه در امر ترخیص کالا از گمرکات کشور و همچنین بهره مندی از کارشناسان و مشاوران تحصیل کرده و ماهر در این امور می تواند راهنما و راهگشای شما در انجام تمام امور گمرکی و ترخیص کالا باشد. شما می توانید برای مشاوره رایگان در خصوص ترخیص کالای سفارتخانه ها از گمرک با کارشناسان و ترخیص کاران شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *