ترخیص کالای ترانزیتی از گمرک

ترخیص کالای ترانزیتی از گمرک

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالای ترانزیتی از گمرک می باشد. کالای ترانزیتی به طور کلی به کالایی میگویند که از گمرک مرز کشور وارد و از گمرک مرز دیگر آن کشور خارج می شود.در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتر در خصوص چگونگی ترخیص این کالا ها می پردازیم.

شرایط ترخیص کالای ترانزیتی از گمرک

لازم به ذکر است مالیات و عوارضی به کالاهای ترانزیتی تعلق نمی گیرد. چون کالا فقط از کشور عبور می کند. اما این قابل توجه هست که گمرک برای اطمینان از اینکه کالای ترانزیتی در کشور به فروش نمی رسد از صاحب بار تضمینی دریافت می کند. اصولا گمرک برای تضمین کالای ترانزیتی بیمه نامه را دریافت کرده و درصورت عدم خروج کالا از کشور گمرک به بیمه اعلام خسارت کرده و حقوق ورودی و سایر هزینه های اعمال شده را از بیمه طلب می کند.

 نحوه محاسبه میزان بن تضمین بیمه در کالای ترانزیتی

در خصوص بن بیمه که برای تضمین خروج کالا از کشور دریافت می شود باید بدانید که هر بن بیمه 10 میلیون تومان ارزش دارد و این بن ها به فراخور ارزش بار شما دریافت می شود مثلا اگر بار شما 300 میلیون ارزش دارد باید 30 عدد بن 10 میلیونی به گمرک تحویل دهید. همچنین در خروج کالای ترانزیتی از گمرک نوع کالا و شرکت حمل و نقل و اینکه صاحب بار تولید کننده باشد یا نه و یا کالا مجاز، مشروط و …… مورد توجه است. و قوانین در این خصوص متفاوت، که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

کالای ترانزیت داخلی

برای ترخیص کالاهای ترانزیت داخلی چهار مورد برای خروج و دریافت تضمین وجود دارد (مجاز، مجاز مشروط، مجاز مشروط تولیدی، مجاز مشروط با شرکت حمل و نقل بین المللی، کالاهایی که صاحب کالا تولید کننده نباشد):

کالاهای مجاز: مبلغ بن تضمین شامل حقوق ورودی + مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

کالاهای مجاز مشروط واحد های تولیدی: مبلغ بن تضمین شامل حقوق ورودی+مالیات بر ارزش افزوده + 50% ارزش کالا می باشد.

کالاهی مجاز و مشروط که توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی حمل می شوند: مبلغ بن تضمین شامل حقوق ورودی + مالیات بر ارزش افزوده + دو برابر ارزش کالا می باشد.

کالاهایی که صاحب کالا تولید کننده نباشد: مبلغ بن تضمین شامل حقوق ورودی + مالیات بر ارزش افزوده + 3 برابر ارزش کالا می باشد.

کالای ترانزیت خارجی

در کالاهای ترانزیت خارجی برای دریافت تضمین حقوق ورودی + مالیات بر ارزش افزوده  کالا دریافت می شود.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص در زمینه ترخیص کالاها از گمرکات کشور در خدمت شما تاجران عزیز می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالای ترانزیتی از گمرک می توانید با ترخیص کاران شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت رایگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *