بالاترین میزان صادرات به عراق از طریق گمرک کرمانشاه

بالاترین میزان صادرات به عراق از طریق گمرک کرمانشاه

بالاترین میزان صادرات به عراق از طریق گمرک کرمانشاه

بالاترین میزان صادرات به عراق از طریق گمرک کرمانشاه صورت میگیرد. خلیل حیدری مدیرکل گمرکات کرمانشاه با بیان اینکه درنخستین ماه سال ۳۶۷ هزار و ۹ تن کالا به ارزش ۱۳۳ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۲۸ دلار از گمرکات این استان صادر شده افزود : با توجه به اینکه مجموع صادرات ایران به عراق در این بازه زمانی 986 هزار و ۲۱۹ تن کالا به ارزش ۴۰۰ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۴۶ دلار بوده است، بالاترین میزان صادرات به عراق از طریق گمرک کرمانشاه صورت گرفته و از نظر وزن این گمرک رتبه اول را داراست. بنابراین گمرک کرمانشاه 37 درصد وزن و 33 درصد ارزش کل صادرات ایران را دراختیار داشته است.

خلیل حیدری با اشاره به صدور۳۸ میلیون و۸۱۳ هزار و۶۴ دلارکالا به وزن ۱۴۰هزار و ۲۶۲ تن بیان کرد:این گمرک رتبه دوم ازنظر ارزش و رتبه اول از نظر وزن را درایران کسب کرده است.

اقلام صادراتی گمرک کرمانشاه

به گفته مدیرکل گمرکات کرمانشاه، کالاهای متنوعی ازطریق این گمرک به کشورهای دیگر صادر می شود که بخش اعظم این کالاها شامل گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، کولرهای آبی، سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهر سرکه یخ نزده، انواع بستنی، لوازم خانه داری و پاکیزگی، کاشی، نایلون پلاستیکی، ظروف پلاستیکی و سیمان می باشد.

خلیل حیدری عنوان کرد: صادرات از این گمرک بیشتر به کشورهای عراق، افغانستان، ارمنستان، پاکستان، فدراسیون روسیه، امارات متحده عربی، جمهوری متحده تانزانیا و ازبکستان و … صورت می گیرد.

استان کرمانشاه با وجود ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک و دومرز رسمی با کشور عراق بالاترین میزان صادرات به این کشور را دارد و عملیات صادرات، واردات و ترانزیت کالا را از طریق  مرز رسمی خسروی و پرویزخان در شهرستان قصرشیرین انجام می دهد.

همچنین پنج بازارچه رسمی دراین استان وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *