اخذ گواهی مبدا برای صادرات

اخذ گواهی مبدا برای صادرات

اخذ گواهی مبدا برای صادرات

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان اخذ گواهی مبدا برای صادرات می باشد. گواهی مبدا یکی اسنادی است که در زمان تنظیم اظهار نامه و ارائه اسناد مورد نیاز است. و این سند نشان دهنده ی محل ساخت کالا است. که در ادامه به تشریح این موضوع می پردازیم.

گواهی مبدا چیست؟

به طور کلی گواهی مبدا سندی بین المللی می باشد که اتاق بازرگانی بین الملل آن را طراحی کرده که در آن کشور محل تولید و ساخت کالا مشخص می باشد.

مرجع صدور گواهی مبدا در ایران

صدور گواهی مبدا درایران بر عهده اتاق بازرگانی، وزارت صنایع و معادن و وزارت کشاورزی می باشد. به همین جهت این سازمان ها و وزارت خانه برای یکپارچه سازی این امور سامانه ای با نام سامانه یکپارچه گواهی مبدا را راه اندازی کرده اند. این سامانه مرجعی قابل اطمینان در خصوص تایید اعتبار گواهی های صادر شده  در ایران می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهی مبدا برای صادرات

برای دریافت هر سندی اعم از قبض انبار، بیمه نامه، بارنامه و گواهی مبدا مدارکی مورد نیاز است که در این جا مدارک مورد نیاز  برای صدور گواهی مبدا را برای شما تشریح می کنیم:

مشخصات کالا

مشخصات صادر کننده بر اساس بارنامه

مشخصات وسیله حمل کننده کالا

تصویر بارنامه

مشخصات گیرنده بر اساس بارنامه

وزن ناخالص و وزن خالص

نوع بسته بندی کالا

شماره و تاریخ فاکتور فروش

تصویر فاکتور فروش با درج شماره و تاریخ فروش

کشور سازنده  کالا

تصویر پروانه گمرکی

و …..

چگونی دریافت گواهی مبدا

دریافت گواهی مبدا به دو روش امکان پذیر می باشد. یکی با مراجعه به سامانه یکپارچه اخذ گواهی مبدا می باشد. البته در این مورد فقط بازرگانانی که دارای کارت بازرگانی هوشمند می باشند امکان پذیر است. و دیگری مراجعه به اتاق بازرگانی با مدارک مورد نیاز است. که این مورد هم مناسب دارندگان کارت های مجوز موردی یا موقت می باشد.

اشکال گواهی مبدا

گواهی مبدا به سه شکل صادر می شود که در ذیل به توضیح اجمالی در خصوص آنها می پردازیم:

فرم های A: این فرم برای صادرات به کشورهای اروپایی به غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مورد استفاده است.

فرم CERTIFICATE OF ORIGIN: این فرم برای کشور های عضو اتحادیه اروپا، کشور های آسیایی، کشور های عرب زبان و کشور های آفریقایی مورد استفاده است.

فرم PTA: از این فرم فقط برای صادرات به کشور پاکستان استفاده می شود.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تخصص و تجربه در خدمت شماست. متخصصان این شرکت با تحصیل در امور بازرگانی، ترخیص کالا و داشتن سابقه مفید در این خصوص در خدمت شما عزیزان هستند. شما تجار محترم با تکیه بر دانش تیم ترخیص کاران ما خیالی آسوده در خصوص ترخیص کالای خود از گمرک خواهید داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ گواهی مبدا برای صادرات می توانید به صورت کاملا رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس حاصل فرمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *