حواله بانکی کالا وارداتی

حواله بانکی کالا وارداتی

حواله بانکی کالا وارداتی

حواله بانکی کالا وارداتی ::حوالجات به صورت کلی به چهار دسته تقسیم می شوند. به انتقال حواله و پول از بانکی در یک کشور به بانک در کشور دیگری wire transfer می گویند . در روش های انتقال از طریق کارت بانکی انتقال به صورت آنی می باشد. اما در این نوع انتقال پرداخت به شخص گیرنده سه تا پنج روز کاری میلادی زمان می برد.لازم به ذکر است  مبلغ مورد انتقال باید به صورت دلار آمریکا پرداخت شود .

حواله پی پال:

حواله پی پال ،این انتقال یک جور سرویس واسط و از طریق ایمیل و بیشتر جهت خریدهای آنلاین می باشد . از طریق paypal  می توان بدون نیاز به دانستن و اطلاعات بانکی و یا مشخصات کارت اعتباری نسبت به حواله وجه اقدام کرد. در این روش تنها به یک آدرس ایمیل و کارت یا حساب بانکی معتبر نیاز می باشد. این روش حواله ارزی به دلیل سادگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است . دریافت کارمزد در این انتقال بر اساس مبلغ خرید و دریافت آن از شخص فروشنده می باشد . برای داشتن اینگونه حساب ، داشتن کارت اعتباری معتبر و نیز مشخصات و آدرس دقیق لازم و ضروری می باشد.

متاسفانه با توجه به تحریم های موجود در ایران داشتن اینگونه حساب و همچنین انتقال و حواله ارزی به شکلwire transfer تقریبا غیر ممکن می باشد. همچنین وجود این مسائل و مشکلات در انتقال حواله ها ، بر روند واردات کالا بدون تاثیر نمی باشد.(حواله بانکی کالا وارداتی)

حواله ارزی و حواله بانکی کالا وارداتی :

امروزه روش های انتقال و ارسال انواع حواله ارزی و بانکی کالای وارداتی ، رو به پیشرفت و بهبود می باشد. کیفیت و روش های انتقال ارز بر روند واردات کالا نیز تاثیراتی دارد. روش پی پال و سیستم بانکی و انتقال مانی گرام از روش های رایج انتقال ارز می باشد. شرکت مانی گرام در تاریخ 1940 آغاز به فعالیت نمود ، و در ابتدا به ارائه خدمات شبکه و گردشگری اقدام نمود. اما امروزه به یک کمپانی بین المللی و سرویس دهی مالی تبدیل شده است. فعالیت های مالی این شرکت در ابتدا با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و هم اکنون دارای نمایندگان بسیاری در کشورهای دنیا می باشد . شما می توانید در هر کجای دنیا که باشید با استفاده از مانی گرام در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به داشتن حساب بانکی آن ها اقدام به انتقال حواله ارزی نمایید .

اما چگونه؟

برای انتقال ارز از طریق مانی گرام به نام و فامیل ، آدرس کامل و کدپستی و نیز شماره تماس فرد گیرنده نیاز می باشد. بعد از ارسال حواله به شخص انتقال دهنده یک کد امنیتی داده می شود که بعد از آن فرد گیرنده می بایست با داشتن این کد و مدارک شناسایی جهت دریافت وجه اقدام نماید. نداشتن محدودیت در انتقال ارز، ارسال به صورت آنی و بسیار سریع، عدم نیاز به حساب بانکی، و داشتن امنیت بالا در انتقال حواله ارزی از مزایای انتقال بصورت مانی گرام است.

سرویس وسترن یونیون :

این سرویس مانند دیگر سرویس ها جهت انتقال وجه از یک کشور به کشور دیگر قابل استفاده می باشد و زمان انتقال آن کمتر از یک روز می باشد. این سرویس نسبت به سرویس سیستم بانکی از سرعت بالاتری برخوردار می باشد و با توجه به سفارش بین دو ساعت تا دو روز متغیر می باشد. در این نوع سرویس نیز ، نیازی به داشتن شماره حساب بانکی نمی باشد و همچنین در حواله ارزی محدودیتی تعیین نشده است . نحوه عملکرد این سیستم مشابه سرویس مانی گرام می باشد.

حواله ارز بانکی :

به یکی از روش های انتقال پول که در جهان از آن استفاده می شود، سوئیف یا همان حواله ارز بانکی گفته می شود. در‌این روش فرستنده مبلغ را به حساب بانکی شخص یا این که کمپانی گیرنده که به کانال بین المللی متصل هستند منتقل می نماید.این روش انتقال همانند انتقال حساب به حساب داخلی می‌باشد. با این تفاوت که انتقال پول طی ۲ تا ۳ روز کاری صورت میگیرد و کارمزدی حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد وجه ارسالی به وسیله بانک اخذ می گردد. برای ارسال پول از روش کانال سوئیفت داشتن شماره حساب بانکی شخص گیرنده به همراه کد سوئیقت ( BIC ) ضروری است. اسم فرد مالک و اسم بانک و همچنین و نام کشور مقصد حتما باید ذکر شود. اطلاعاتی همچون نشانی بانک , نشانی سکونت شخص گیرنده و شماره تماس گیرنده هم در صورت وجود بصورت داده ها تکمیلی به وسیله بانک اخذ می گردد .

چند نوع حواله ی ارزی داریم؟

از نظر زمان و نحوه حواله های ارزی به دو نوع تقسیم میشود : حواله T/T که  به حواله مستقیم و حواله D/D که به حواله غیر مستقیم شناخته می شود. به هر یک از این عملیات کارمزدی تعلق می گیرد که در مورد T/T معمولا کارمزد بیشتری دریافت می شود. T/T  وجه به صورت سریع از طریق شبکه سوئیفت انجام می‌شود. D/D وجه و پرداخت حواله در همان موقع انجام نمی‌شود و متعهد مقدار مشخصی ارز را به ذینفع در آینده پرداخت می نماید.

 

حواله بانکی کالا وارداتی

حواله بانکی کالا وارداتی

حواله بانکی کالا وارداتی با شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان :

شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان در زمینه ی حواله ارزی و حواله بانکی کالای وارداتی در خدمت شما عزیزان و همراهان است. برای انجام انواع خدمات بانکی و ارزی و ترخیص کالای خود می توانید با شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.شماره های تماس : 22855902-021 و 09121995406

 

|ترخیص کالا از گمرک بندرعباس|ترخیص کالا از گمرک بازرگان|ترخیص کالا از گمرک شهریار|

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *