,

حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالا

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان حمل و نقل کالا ها می باشد. حمل و نقل به طور کلی به ابزارهایی که برای جا به جایی کالا و انسان به کار گرفته می شود، می گویند. پروسه حمل و نقل کالا با انسان، تفاوت های بسیاری دارد. امری که شرکت سلطان تجارت بازرگان در حمل و نقل آن تخصص دارد و می تواند بابت آن به شما خدمات ارائه کند، حمل و نقل کالا های گمرکی و به طور کلی ترانزیت و ترانشیپ انواع کالا ها می باشد. حمل و نقل کالاهای تجاری معمولا از چهار طریق صورت می گیرد:

 • دریایی
 • ریلی
 • زمینی
 • هوایی

بررسی انواع راه های حمل کالا

بهترین راه برای ترانزیت و ترانشیپ کالا ها از لحاظ حجم تبادل و مناسب بودن هزینه به ترتیب ( دریایی، ریلی، زمینی، هوایی ) می باشد. لازم به ذکر است که به دلیل ارزان بودن مسیر دریایی برای حمل و نقل کالا ها معمولا بیش از 60 درصد کالاهای تجاری از طریق دریایی یعنی ترانشیپ کالا حمل می شوند. در پله بعدی بعد از مسیر دریایی، با توجه به اینکه شبکه ریلی ایران آنچنان گستردگی زیادی ندارد، در ایران نمی تواند مورد استفاده آنچنانی قرار گیرد اما مسیر ریلی در مناطقی که شبکه راه آهن و گمرک در آن مستقر می باشد، انجام می گیرد. پس در درجه دوم حمل کالا، حمل و نقل به صورت زمینی مورد توجه تجار و بازرگان قرار دارد. پله بعدی حمل کالا مسیر هوایی می باشد، که معمولا کالاهایی کم حجم که ارزش بالایی دارند و همچنین از لحاظ فرس ماژور بودن و صرفه جویی در زمان حائز اهمیت می باشند، از این مسیرحمل می شوند.

قوانین گمرکی ترانزیت کالاها

برای ترانزیت گمرکی کالاها باید به قوانین و مقررات آشنا باشید، تا با مشکلی برخورد نکرده و تجارتی ایمن و بدون دردسر را تجربه کنید که این امر در تخصص کارشناسان ما می باشد. از جمله قوانینی که باید در این امر رعایت شود:

 • وزن کالا
 • تعداد کالا
 • بسته بندی کالا
 • جنس کالا
 • ابعاد کالا
 • و ….

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با روابط گسترده تجاری که در طول سالهای فعالیت خود در اقصی نقاط جهان داشته است، با شرکت های حمل و نقل زیادی همکاری مستمر دارد. ترانزیت و ترانشیپ کالای شما را در اسرع وقت و با امنیت کامل انجام میدهد. از جمله خدمات ما ترانزیت کالاها به صورت دریایی، ریلی، زمینی، هوایی می باشد. این شرکت می تواند عهده دار جابه جایی کالای شما به بهترین شکل ممکن و با بهترین قیمت باشد. که با امنیت کامل در محل مورد نظر یعنی مقصد، کالا را تخلیه می کند. شما عزیزان برای هرگونه پرسش و پاسخ در خصوص حمل و نقل کالا ها با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید. تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

مقاله های مرتبط:

2 پاسخ
 1. حسام
  حسام says:

  سلام محتوای کلی مطالبتون با صمیمیت و کاملا قابل فهم نوشته شده من از نویسنده محترمتون تشکر میکنم من هم تازه کارت بازرگانی گرفتم و نمیدونم از کجا شروع کنم ممنون میشم راهنماییم کنید با سپاس فراوان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *