,

ترخیص کالا از جلفا

ترخیص کالا از جلفا

ترخیص کالا از جلفا

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از جلفا می باشد. در این مقاله شما با موقعیت شهرستان جلفا و همچنین نحوه ترخیص کالا از این گمرک و کالاهایی که به صورت اختصاصی از گمرک جلفا ترخیص می شوند آشنا می شوید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

موقعیت شهر جلفا

جلفا یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی می باشد. بیشتر کالاهای وارد شده جمهوری اسلامی ایران از راههای ریلی و از مرز روسیه می باشد. گمرک جلفا با وسعت ۵۰۰ هزار هکتار یکی ‌از مطرح ترین گمرکات زمینی ایران است. وجود تاسیسات ریلی کم نظیر در راه ‌آهن این شهرستان و قرار گیری این شهرستان در حاشیه رود ارس این گمرک را تبدیل به یکی از مهم‌ ترین گمرکات ایران کرده است. شهرستان جلفا در حاشیهٔ رود ارس قرار دارد و قرار گرفتن این شهرستان در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان این شهرستان را به یک منطقهٔ تجاری در جمهوری اسلامی ایران تبدیل کرده ‌است.

موقعیت گمرک جلفا

گمرک جلفا و بازارچه اقتصادی آن از گمرک های استان آذربایجان شرقی می باشند. در زمان ترخیص کالا از جلفا در گمرک جلفا تمامی امور مربوط به صادرات و واردات قطعی و موقت همچنین ترانزیت مبدا و مقصد انجام می گیرد. لازم به ذکر است این گمرک امور کارنه تیر مبدا، مقصد و عبور را بر عهده دارد. قابل توجه است امور مسافران، مرزنشینان، امانات پستی را نیز بر عهده دارد. این گمرک دارای واحد قضایی مستقل می باشد. که در زمان بروز هرگونه مشکل از قیبل قاچاق کالا و ….. امکان تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا را دارد. گمرک بازارچه اقتصادی جلفا فقط صادرات و واردات قطعی کالا انجام می گیرد.

 

ترخیص کالا از جلفا

                         ترخیص کالا از جلفا

شعب دیگر گمرک جلفا در دیگر نقاط این شهر

گمرک پل چوبی:  مرز بین المللی ما بین کشور‌ایران و نخجوان بوده است. بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می کند. و تمامی تشریفات گمرکی، ورود و خروج، ترانزیت خارجی در این گمرک انجام می شود.

گمرک پل چوبی بعداز فرودگاه مهرآباد مطرح ترین و پرتردد ترین ایستگاه ایران از لحاظ عبور مسافران می باشد.

بازارچه مرزی: این بازارچه در کنار گمرک پل چوبی تاسیس شده و از قانون بازارچه های مرزی پیروی می کند. تشریفات گمرکی کالاهای وارده و صادره در این بازارچه انجام می شود. حجم مبادلات در این بازارچه با جمهوری نخجوان شایان توجه و چشمگیر است.

گمرک منطقه آزاد ارس: گمرک منطقه آزاد ارس در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار، با انگیزه اشتغال زایی و جذب سرمایه های خارجی و داخلی و حرفه آوری در ناحیه جلفا فعالیت می نماید و واحدهای تولیدی مختلفی در آن تاسیس شده است.

مراحل ترخیص کالا از جلفا

در ابتدا برای ترخیص کالا از جلفا باید از نسبت به دریافت قبض انبار اقدام نمایید برای دریافت قبض انبار باید باید مدارک واگذاری کالا از فرونشنده به خریدار ارسال شود. ترخیص کالا را فقط دو نفر یکی صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و دیگری فرد ترخیص کار دارای کارت حق العملکاری می تواند به انجام برساند. همچنین تا زمان پرداخت مالیات و تعرفه های گمرکی امکان ترخیص کالا وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است واردات و یا صادرات برخی از کالا نیاز به اخذ مجوز از سازمان ها و ارگانهای مخصوص دارد. در ذیل مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه جهت ترخیص کالا از جلفا نام برده می شود:

  • کارت بازرگانی
  • پرداخت تعرفه گمرکی و مالیات
  • اینویس
  • گواهی بازرسی
  • بارنامه
  • بیمه نامه
  • مجوزات لازم
  • و ……

ترخیص اختصاصی کالا از گمرک جلفا

در برخی از گمرکات بعضی از کالاها به صورت اختصاصی ترخیص می شوند. مشخص کردن برخی از گمرکات برای ترخیص اختصاصی به دلیل تسریع در روند ترخیص کالا ها و تزریق هرچه سریعتر آن کالاهای خاص به بازار مصرفی می باشد. در ذیل به معرفی برخی از کالاهایی که از گمرک جلفا به صورت تخصصی ترخیص می شوند می پردازیم:

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با دو دهه سابقه و بهره مندی از کادر مختصص و مجرب می تواند راهنما و راهگشای شما در کلیه مراحل امور تجاری و بازرگانی، صادرات و واردات و ترخیص کالا از جلفا باشد. از جمله خدمات این شرکت می توان به مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش انجام حواله جات بانکی و همچنین انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد، اخذ تمامی مجوزات لازم برای ترخیص کالا، این شرکت ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور، حمل و نقل کالا به صورت هوایی، دریایی، ریلی، زمینی و به طور کلی ترانزیت و ترانشیب کالا و … می باشد. پیشنهاد کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان این است که امور خود را به متخصصین در زمینه ترخیص کالا بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از جلفا با کارشناسان ترخیص کار ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

 

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *