, , , ,

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا چیست؟ ادارات گمرک جهت تامین سیاست ها و خط مشی های مربوط به واردات و صادرات، جمع آوری عوارض گمرکی و تسهیل در حرکت و گردش افراد، کالا ها و محموله ها به داخل و خارج کشور، به وجود آمده اند.

ادارات گمرکی دارای دفاتر مختلف در تمام بندرگاه ها، فرودگاه ها، و بازارچه های مرزی هستند که اساسا ورود و خروج مردم و حمل و نقل محموله ها به داخل و خارج را کنترل می کنند. آژانس های گمرکی دارای وکالت و صاحب اختیار در متوقف کردن و  مصادره محصولات هستند.

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص یعنی چه ؟

زمانی که کالایی به هر گمرک اظهار می شود و واردکننده و یا صادرکننده باید کالا را از گمرک آزاد کند،ترخیص می گویند.ترخیص کالا توسط ترخیص کار انجام می گیرد.هرقدر ترخیص کار باتجربه تر و متخصص تر باشد،مراحل ترخیص آسانتر و سریع تر انجام خواهد شد.

ادارات گمرک  ترخیص کالا ::

هر کشور سالانه سیاست ها و قوانین تجارت های خارجی و داخلی خود را منتشر می کند . شرایط و خدماتی که برای صادرات و واردات کالاها لازم است ، در آن وجود دارد. ادارات گمرک این مقررات را تحت قوانین  و تعرفه های گمرکی اجرا می کنند.

محموله های وارد شده به کشور از هر نقطه، در منطقه گمرکی تحت نظر ادارات گمرکی قرار می گیرد تا زمانی که ترخیص کالا انجام گیرد.

واردات و ترخیص کالا از گمرک به چه صورت انجام میشود ؟

ترخیص کالا از گمرک ، توسط شرکت های ترخیص کار ،عاملان و واسطه های حمل و نقل و ترخیص کالا ،که وظیفه هماهنگی حمل و نقل های بین المللی و ارائه خدمات ترخیص کالا از گمرک را دارند، انجام می شود.

ترخیص کالا از گمرکات شامل : تهیه و ارسال مستندات جهت گرفتن تسهیلات صادرات و واردات به کشور، حضور نماینده مشتریان در معاینات و بررسی های گمرکی، ارزیابی، پرداخت و هماهنگی حمل کالا از گمرک پس از ترخیص است.

 اسناد مورد نیاز در ترخیص کالا از گمرکات چیست ؟

اسناد صادراتی:: سفارش خرید از خریدار، صورتحساب فروش، لیست بسته بندی، اسناد حمل و نقل، اسناد راه هوایی، گواهینامه مبدا و سایر اسناد خاصی که توسط خریدار مشخص شده و یا مطابق با نهاد های مالی و مقررات شرکت.

اسناد واردات :: سفارش خرید از خریدار، صورتحساب فروش، لایحه حمل و نقل هوایی، لیست بسته بندی، گواهی مبدا و دیگر اسناد خاص تعیین شده مقررات کشور.

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کار کیست ؟

به فردی که مسئولیت انجام کلیه مراحل ترخیص کالا از گمرک را به نیابت از وارد کننده کالا و یا صادرکننده کالا بر عهده بگیرد ، ترخیص کار گفته می شود.

درآمد ترخیص کار گمرک ::

برای ترخیص کار گمرک شدن ، نیاز به داشتن تجربه و دانش کافی می باشد؛ فرد ترخیص کار پس از کسب تجربه و تخصص در زمینه ترخیص کالا می تواند به درآمد مورد نظر خود برسد که عموما درآمد بالایی است.

ترخیص کالا چیست؟

                                 ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا از گمرک با شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان ::

ترخیص کار گمرک، مجری ترخیص کالا از گمرک و  حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی است و  به عنوان نماینده مشتریان ( شخص ثالث) ، دارای مجوز قانونی می باشد و ترخیص کالا از گمرک را انجام میدهد.شرکت بازرگانی سلطان تجارت بازرگان یکی از شرکت های بنام ترخیص کالا از گمرک در ایران می باشد که سالیان سال است در امر ترخیص کالاهای صادراتی و وارداتی تجار و بازرگانان فعالیت می کند. تمام تلاش مشاوران و ترخیص کاران شرکت بازرگانی سلطان تجارت بازرگان این است به انتخاب و اطمینان بازرگان عزیز به شایسته ترین نحو، پاسخ دهند.

شما می توانید جهت مشاوره رایگان در خصوص ترخیص کالا از کلیه گمرکات با ما تماس بگیرید. تلاش کارشناسان ما این است که به شما بازرگانان عزیز فنی ترین و بهترین راهکار را ارایه دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *