ترخیص کالا در مناطق آزاد

ترخیص کالا در مناطق آزاد

ترخیص کالا در مناطق آزاد به چه شکلی صورت می گیرد؟

ترخیص کالا در مناطق آزاد::ترخیص کالا یک پروسه است که به وسیله ترخیص کار تحت عنوان نماینده ی رسمی صاحب و مالک کالا در گمرک جهت صادرات و  واردات کالا شکل می‌گیرد و در طی آن کالا بعد از انجام تشریفات گمرکی مربوط از اماکن گمرکی بیرون میگردد . روند ترخیص کالا دربرگیرنده مهیا سازی و تثبیت سندها به طور فیزیکی یابصورت الکترونیکانجام میشود. حساب و کتاب هزینه ها مشتمل بر مالیات , منفعت بازرگانی و حقوق و دستمزد گمرکی و دیگر  است .

کالاهای وارده به ناحیه آزاد

کالاهایی که به بخش آزاد وارد میشوند در شرایطی که از مصالح ساختمانی برای احداث واحد های تولیدی و تجاری و مسکونی و خدماتی باشند از پرداخت عارضه ها بندری معاف می‌باشند .

خودرو ‏آلات , مواد اولیه و خام , اجزا و قطعات اولیه موردنیاز تولیدات صنعتی , امکانات و ابزارآلات تولیدی , قطعات یدکی ماشین‏آلات  از پرداخت عوارض  معاف می باشند .

هر کالای دیگری به غیر از دو آیتم بالا که به ناحیه آزاد وارد و ترخیص قطعی شود می بایست عوارض پرداخت کنند.

کالاهایی که از بخشها آزاد به کشورهای خارج از ایران می روند , یا این که از کشورهای دیگر به مقصد ناحیه آزادحمل می شوندباید ترانزیت خارجی گردند البته با کمترین تشریفات در حیطه آزاد ترانزیت شکل میگیرد .

ترانزیت کالا ی ممنوع از بخش ها آزاد  به گرفتن مجوز شورای  بخش  آزاد نیاز دارد .

ترخیص کالا در مناطق آزاد

بخشها آزاد تجاری صنعتی در مرز و بوم ما کدام است؟

بخش آزاد تجاری عبارت است از کیش , قشم , چابهار

اصولأ در بخش یا بنادر آزاد تشریفات گمرکی در ورود یا هنگام خروج انجام نمیشود ولی ممکن است اقداماتی از جهت محصور کردن منطقه , محدود کردن راههای ورود یا خروج و ساعت‌ها کار , یا بازرسی های اجمالی انجام شود , بنابراین به صورت کلی تشریفات دایر بر تطبیق قانون ها و معاینه کالا منتفی است

هدف ها تشکیل بخش  آزاد تجاری میتواند اقتصادی و سیاسی و اجتماعی باشد . از آنجا که سرمایه گذاری های بخش های آزاد , بدون مساله مالیاتی یا قید و بند هایی است که در غیر بخش  آزاد موجود است , با به کارگیری از تمایل سرمایه گذاری های کشورهای خارجی در این بخشها , موجبات پرورش و توسعه و گسترش تولیدات صنعتی و صادرات آماده میشود . در پی این سرمایه گذاری ها و گسترش صنایع , ضمن اشتغال , ناخودآگاه علم فنی و تکنو لژی متناسب با صنایع متفاوت ایجاد و دائمأ رو به پیشرفت قرار خواهد گرفت . مدیریت صنایع و شیوه برنامه ریزی و سازمان واحد های تولیدی مو جود در این بخش ها ارتقا می یابد .

شما عزیزان می توانید به جهت سهولت در واردات و صادرات کالا و همچنین ترخیص کالا به آسانی و در کوتاه ترین زمان با شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.این شرکت ارائه دهنده ی انواع خدمات مخصوص در زمینه ی واردات و صادرات کالا می باشد و می تواند این کار را به بهترین شکل و با قیمت هایی مناسب برای شما عزیزان به انجام رساند.

ترخیص کالا بندر انزلیترخیص کالا از گمرگ بوشهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *