,

ترخیص کالا با پته

ترخیص کالا با پته

ترخیص کالا با پته

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا با پته می باشد. پته گمرکی به طور کلی به مجوز برای خروج کالای مسافری گفته می شود. به معنای ساده تر  به حمل و ارسال کالای مسافران تا سقف معین ارزش کالا به مقصد مورد نظر گفته می شود. برای آشنایی بیشتر با پته گمرکی با ما همراه باشید.

پته گمرکی

پته گمرکی نوعی جواز گمرکی، گذرنامه گمرکی و یا سند ترخیص کالا از گمرک می باشد. به معنای واضح تر، پته گمرکی یعنی سندی که برای خروج کالا از گمرک لازم می باشد. با ترخیص کالا از طریق پته گمرکی، از انجام تشریفات معمول جهت واردات یا صادرات بعضی از کالاها معاف می باشید.

انواع سندهای ترخیص کالا از گمرک

در گمرک دو نوع سند ترخیص وجود دارد: یکی برگه سبز و دیگری پته گمرکی.

برگه سبز: پروانه یا مجوز گمرکی برای کالای تجاری است که به آن برگه سبز می گویند.

پته گمرکی: پروانه یا مجوز گمرکی برای کالای غیرتجاری می باشد که به آن پته گفته می شود .

فرق بین  پته گمرکی و برگ سبز این است که با ترخیص کالا از طریق پته گمرکی نیازی به تنظیم اظهار نامه ندارید. در حالی که ترخیص کالا با برگ سبز به اظهارنامه گمرکی متکی است.

ترخیص کالا با پته

   ترخیص کالا با پته

کالاهای غیر تجاری

کالاهای غیر تجاری نوعی از کالاها هستند که از نظر بها و تعداد جنبه تجاری نداشته و فقط  برای واحد های تولیدی و بعنوان نمونه درنظر گرفته می‌شوند. بنا به تشخیص گمرک، پته گمرکی برای کالا صادر شده و با کسب مجوزهای لازم، جواز ترخیص دریافت می شود.

لازم به ذکر است کالاهایی که تحت عنوان کالاهای غیر تجاری شناخته شده و با پته گمرکی ترخیص می شوند دیگر نیاز به تنظیم اظهار نامه و ارائه کارت بازرگانی نخواهند داشت.

برای ترخیص کالا با پته نیاز به رعایت قوانین و مقررات صادر شده در بخشنامه های مربوطه می باشد. به عنوان مثال در بخشنامه ها تعداد، وزن و یا بها مشخصی برای ترخیص کالا با پته و  کالاهای غیر تجاری مشخص شده است. به دلیل تغییرات مداوم بخشنامه ها نمی توان اعداد دقیقی در این خصوص بیان کرد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین و مقررات بخشنامه های ترخیص کالا با پته برای کالاهای غیر تجاری می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص و همچنین همکاری کارشناسان تحصیل کرده در تجارت و کاردان امور ترخیص کالا از گمرک، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. شرکت سلطان تجارت بازرگان این تعهد را به شما تجار و وارد کنندگان محترم می دهد که کالای تجاری شما را در اسرع وقت و با ارزان ترین قیمت از کلیه گمرکات کشور ترخیص می کند. ترخیص کالا با پته یکی از ده ها تخصص کارشناسان ما در زمینه ترخیص کالا از گمرکات می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا با پته با مشاوران و کارشناسان گمرک شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت رایگان تماس بگیرید. شماره تماس : ۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۲۱ و  ۱۹۹۵۴۰۶- ۰۹۱۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *