,

ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از چین

از دیگر خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از چین می باشد. در گذشته مردم برای بدست آوردن کالاهای  مورد نیاز خود یا جنگ و غارت می کردند و یا به دزدی متوصل می شدند. بعدها تجارت بین المللی یا مبادله کالا به کالا و یا مبادله کالا با سیم و زر یکی فعالیت های اقتصادی پر رونق شد تا مردم در اقصی نقاط دنیا از کالاهای مختلف استفاده کرده و نیاز خود را برطرف کنند. جالب است بدانید صادرات و واردات کالا از چین به دوران پیش از میلاد و زمان شلوغی جاده ابریشم با کاروان های پیاده و مشقت های فراوان برمی گردد. امروزه با توجه به قوانین و مقررات و تکنولوژی بدون تخصص کافی نمی توان تجارت خوب و پرسودی را تجربه کرد و برای تجارت بین الملل، باید از افراد متخصص و زبده این امر کمک گرفت.

واردات از چین

چین امروزه یکی از پرچم داران تولید محصولات مختلف در جهان است و تقریبا نود درصد از کالاهای تولیدی در جهان را تولید می کند و بازار های وارداتی دنیا را در دست گرفته است. به دلیل تفاوت کیفیت در کالاهای چینی و کالاهای اصلی، واردات کالا از چین برای تجار و شرکت های تجاری به صرفه می باشد و به دلیل دست مزد پایین نیروی کار در این کشور و محصولات تولیدی آن، ارزان و واردات کالا از این کشور سود بالایی دارد. از دیگر سو، با پیشرفت ظرفیت‌های تولیدی، زمان انتقال کالا از کشور چین سریع ‌تر از گذشته است.

چند توصیه برای واردات کالا از کشور چین:

برای واردات و تجارت از چین چند نکته را باید مد نظر قرار دهید:

اول اینکه از کارخانه تولیدی مورد نظر بازدید کرده و در صورت امکان قرار داد، تحویل و حمل و نقل بار و هزینه ها را در صورت تاخیر برنامه ریزی کنید، چون احتمال این اتفاق ها وجود دارد.

قدم دوم در ترخیص کالا از چین بررسی آیین نامه ها و بخشنامه هاست شما برای این منظور نیاز به افراد خبره در این کار دارید. بنابراین کار را به کارگزارن باید سپرد. برای این منظور می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان مشورت کنید.

قدم سوم کمک از یک شرکت برای بازرسی و همچنین بررسی کیفیت محصول در زمینه خسارت و یا اشکالات کلی و تولیدی و معامله می باشد.

 

مراحل  ترخیص کالا از چین

هرکالایی که وارد کشور می شود داری مراحل  و مدارکی می باشد و همچنین مشمول رعایت قوانین و اخذ مجوزاتی است. برای این منظور باید به بخشنامه ها در این  زمینه مراجعه کرد. در این مقاله موضوعات کلی ترخیص کالا از چین بیان می شود. برای دریافت اطلاعات دقیق و بروز با ترخیص کاران شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

در ذیل به چند نکته کلی توجه کنید:

مصاحبه با فروشنده و فیکس کردن ارزش و تعداد کالا

درخواست ارسال نمونه کالای مورد نظر برای شما از طرف شرکت طرف قرار داد

درخواست ارسال پروفرم ها از شرکت طرف قرار داد

ثبت سفارش

اگر کالای مورد نظر مشمول دریافت و اخذ مجوز می باشد باید برای دریافت مجوز های لازم اقدام کرد

و ….

نکات حائز اهمیت در ترخیص کالا از چین :

به عنوان اولین و مهمترین نکته برای خرید و تجارت و ترخیص کالا از چین لازم به ذکر است که در چین هزاران کمپانی و موسسه وجود دارد و در برخی موارد این کمپانی ها روی کاغذ فقط ثبت شده و وجود خارجی ندارند.  پس باید از شرکت های با سابقه و دارای اعتبار خرید کنید و یا با بازدید حضوری اقدام به خرید نمایید.

نکته دوم که مورد توجه می باشد، دقت به برندهاست. برخی از برند ها و مارک ها دارای اعتبار جهانی است و منع خروج از این کشور را دارند. پس باید مراقب باشید تا در زمان ترخیص کالا از چین به مشکل بر نخورده و یا شرکت مورد استفاده مجوز و یا گواهی خروج کالا از چین را داشته باشد، تا کالا اکسپورت شود. در غیر این صورت کالا در گمرک چین بلوکه خواهد شد.

در ایران نیز طبق قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران برای واردات چه از چین و چه از کشورهای دیگر قبل از هر اقدامی باید دید که کالای مورد نظر در ردیف کالاهای مجاز یا مشروط قرار دارد هست یا خیر.

طبق قوانین گمرکی ایران، کالاهای وارداتی به سه گروه ممنوع الورود، مجاز و مشروط تقسیم می شوند:

  • کالاهای مشروط به کالاهایی گفته می شود که ورود آنها به کشور مشمول رعایت قوانین و یا اخذ مجوزاتی از سازمان یا ارگان هایی است. به عنوان مثال، برای واردات برنج نیاز به اخذ مجوز بهداشت از سازمان بهداشت می باشیم ولی اگر کالای وارداتی جز کالا های مجاز باشد نیازی به دریافت این نوع مجوز ها نیست.
  • کالای ممنوع الورود کالایی است که ورود آنها به کشور طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و وارد کردن آن ها مجازات و یا جریمه هایی را در پی دارد.

نکته سوم توجه در پروفرماها است، که حتما مهر و سربرگ فروشنده روی پروفرم ها باشد و حساب ارسال شده حتما برای کمپانی مورد نظر باشد. نباید به هیج وجه به حساب فرد مبلغی را واریز کنید.

نکته بعدی توجه در مدل ارسال کالا است. حتما نوع کالا رو معلوم نمائید EXW ،  FOB یا این که FOB در شهر متبوع، که مورد سوم خوب تر است. زیرا برای خروج کالا، فروشنده نیاز به لایسنس برای اکسپورت دارد. به همین دلیل بهتر است فروشنده کالا را به فوروادر که دارنده لایسنس اکسپورت می باشد، تحویل دهد تا برای شما ارسال کنند.

بعد از ورود ترانزیتی یا ترانشیپی کالا به گمرک برای ترخیص کالا باید واردکننده و یا ترخیص کار دارای کارت حق العمل کاری به گمرک مراجعه کرده و کالا را ترخیص کند.

حمل کالا از چین

اگر شما به دنبال قیمت های مناسب ترخیص کالا از چین و سرویس های قابل اعتماد هستید شرکت سلطان تجارت بازرگان تحت عنوان یک کمپانی حمل و نقل بین المللی، علی الخصوص حمل بار از چین سابقه ای درخشان دارد. حمل بار از چین به طور  FCL یاLCL ، حمل هوایی وحمل و نقل دریایی به طور خرده و کلی تخصص ماست .

اینک سرویس ترانشیپ این شرکت کاملا حمل کالا را از هر بندری در چین به سراسر دنیا پوشش می دهد. کارشناسان ما درباره‌ی مدارک حمل بار از چین شما را یاری می کنند.

با توجه به قوانین و مقررات و همچنین تغییر بخشنامه ها در هر دوره، برای دریافت اطلاعات دقیق و بروز با کارشناسان و ترخیص کاران زبده شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید. تا در سریعترن زمان ممکن و با کمترین هزینه کالای شما ترخیص و در محل مورد نظر تحویل داده شود.

انواع کالاهای وارداتی از چین

همانطور که اشاره شد، چین نود درصد کالاهای جهان را تولید می کند و حدود هشتاد و پنج درصد بازارهای جهان را فرا گرفته است. از جمله کالاهای وارداتی و ترخیصی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

و بسیاری دیگر از کالاها….

گمرکات تخصصی برای ترخیص کالا از چین:

لازم به ذکر است کالاهای وارداتی از چین به تمامی بنادر وگمرکات کشور وارد می شود. کالاهایی که از طریق مرزهای دریایی و با کشتی به کشورمان وارد می شوند، گمرک شهید رجایی و یا گمرک بندر عباس میزبان آنها است. و مراحل ترخیص کالا در آنجا صورت خواهد گرفت.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با نزدیک به دو دهه سابقه درخشان و همچنین تیم ترخیص کار با تجربه کلیه تشریفات گمرکی و امور ترخیص کالا از چین و سایر کشورها را به بهترین نحو انجام می دهد. ترخیص کاران شرکت سلطان تجارت بازرگان  مستقر در گمرک، امور ترخیص کالا از گمرکات را انجام خواهند داد و کالا را به انبار مورد نظر شما ارسال خواهند کرد.

برای مشاوره رایگان در زمینه ترخیص کالا از چین با مشاوران شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *