ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از چین

دانستنی های کلی درباره ترخیص کالا از چین

مراحل ثبت پیشنهاد و خرید و ترخیص کالا از چین به شرح زیر است.

۱ – مصاحبه با فروشنده و فیکس کردن ارزش و تعداد کالای متبوع

۲ – دریافت کردن مثال و ارسال مثال بوسیله پست اکسپرس که اینجانب ارامکس رو توصیه می‌کنم نسبتاً ۳ روز سریعتر از dhl ارسال می‌نمایند

۳ – آزمایش فنی و فیزیکی و قابل انعطاف افزاری کالای متبوع همینطور بهتره وزن کالا رو ظریف بگیرید تا در ارسال وزن ظریف رو بدونید

۴ – به دست آوردن پرفورما و پکینگ لیست از فروشنده

۵ – به دست آوردن کشور‌ایران کد و شبنم و ثبت در وبسایت وزارت بازرگانی ( نیاز به کارت بازرگانی داراست )

۶ – گرفتن مجوز های واجب ( کالاهای مخابراتی و بهداشتی و . . . ) از ارگان های ذی‌ربط

۷ – ارسال ۳۰ درصد مبلغ کل فاکتور به فروشنده از روش صرافی های مجاز T . T

۸ – ارسال ۷۰ درصد مبلغ فاکتور به فروئشنده برای ارسال کالا به جمهوری اسلامی ایران یا این که فوروادر

۹ – ارسال کل مبلغ فاکتور فوروادر برای ارسال بارها به کشور ایران که میتونه زمینی و یا این که هوایی باشد

۱۰ – دریافت AIR WAYBILL یا این که بارنامه دریایی از فروشنده یا این که فوروادر

۱۱ – ترخیص و پرداخت گمرکی

نکات با اهمیت در ترخیص کالا از چین :

از شرکتهای دارای اعتبار و باسابقه کالا خریداری فرمایید و حتما از وجود کمپانی مذبور اطمینان پیدا نمایید زیرا در کشور چین صد ها هزار کمپانی به ثبت رسیده و در بیشتر موارد این مجموعه موسسه ها موسسه ها کاغذی می باشند و وجود واقعی ندارند و صرفا شیوه مطمئن شدن بازدید حضوری از کارخانه ی یا شرکت موردنظر می باشد.

خروج مارک های دارای اعتبار و جهانی از گمرک چین میتواند مشکلاتی را دربر داشته باشد زیرا برخی از برندها منع خروج دارند پس مراقب باشید تا کالای ترخیصی شما منع خروج نداشته باشد. و شرکتی که اون مارک رو میزنه دارای مجوز باشه یا این که خیر که بتونه در صورت نیاز گمرک چین گواهی رو ارائه و کالا رو اکسپورت کند در غیر اینصورت کالا در گمرک چین بلوکه خواهد شد.

در موقع به دست آوردن پرفورما توجه فرمایید که حتما مهر و سربرگ فروشنده بر روی پرفورما وجود داشته باشد و حساب کمپانی باشد و به هیچ وجه به حساب فرد یا شرکتی که ذر سربرگ وج.د ندارد مبلغی را واریز نکنید.

در مدل ارسال کالا حتما نوع کالا رو معلوم نمائید EXW ، FOB یا این که FOB در شهر متبوع که مورد سوم خوب تر هست زیرا برای خروج کالا فروشنده نیاز به لایسنس برای اکسپورت داریم به خاطر همین بهتر است فروشنده کالا رو به فوروادر که دارنده لایسنس اکسپورت هست تحویل دهد تا برای شما ارسال کنند.

بعداز ورود کالا به گمرک به صورت زمینی ، دریایی یا این که هوایی به کمپانی باربری در گمرک ، مدارک مایحتاج را اخذ می‌کنید بارنامه + پرفورما +پکینگ لیست + سند مبدا و . . . . که بایستی مدارک را در اختیار ترخیص کار قرار داده تا ترخیص را برای شما انجام دهد.

دقت فرمایید در کلیه این فرایند شما می تواند به دو صورت عمل کنید در مورد اول باید خودتان کارت بازرگانی داشته باشید و در مورد دوم می توانید از شرکت های استفاده کنید که ترخیص کار هستند که این شرکت ها مبالغی را به عنوان دستمزد و هزینه کارهای بازرگانی از شما دریافت می کند و دیگر لازم نیست واردکنندگان درگیر کارهای گمرگی باشید این شرکت ها اشنا به قوانین عملیاتی می باشند.

اگر شما به دنبال قیمت های مناسب ترخیص کالا از چین و سرویس های قابل اعتماد هستید شرکت سلطان تجارت بازرگان تحت عنوان یک کمپانی حمل و نقل بین المللی , علی الخصوص حمل بارها از چین سابقه ای درخشان دارد . حمل بارها از چین به طور  FCL یاLCL ، حمل هوایی وحمل و نقل دریایی به طور خرده و کلی تخصص ماست .

اینک سرویس  حمل و نقل دریایی ما کاملا , حمل کالا را از هر بندری در چین به سراسر دنیا پوشش می دهد . کارشناسان ما درباره‌ی نیازهای حمل بارها از چین شمارا کمک می دهند . تا شایسته ترین الگوی سرویس ها حمل و نقل را گزینش نمائید . مجموعه کارکنان ما کار کشته به ارائه خدماتی کیفیت بالا دلخواه و کمترین هزینه ممکن و مطلوب ترین رویه حمل وبار از چین به طور هوایی به سراسر عالم است .

حمل بارها از چین دارنده اهمیتی بالا بوده و لازم به ذکر است که اهمیت آن کمتر از خرید کالا از چین نمیباشد . لذا از بازرگانان  که قصد خرید کالا از چین و حمل کالا از چین را دارا‌هستند تقاضا میشود با ارسال جزئیات بارها ( پکینگ لیست ) به دفتر کار  ما راهنمای و مشاوره لازم  را دریافت کنید .

و در حمل بارها از چین به طور FCL   میتواند شما بازرگانان عزیز را ارشاد و راهنمایی کنید

اقلام هزینه ترخیص کالا از چین در مبداء ( اروپا یا این که چین یا این که هرجای دیگر ) که بوسیله نماینده ی ما انجام میگردد ( پنج مورد ) :

دریافت سند صادرات در سرزمین مبدا

ترخیص گمرکی صادراتی در مبداء

حمل به بندر یا این که فرودگاه

صادر شدن مدرک مبداء و بارنامه

پرداخت کرایه حمل هوایی , دریایی یا این که زمینی

اقلام هزینه ترخیص کالا از چین در مقصد ( کشور‌ایران , بندرعباس یا این که فرودگاه امام )

دریافت قبض انبار ( ترخیصیه )

ثبت پیشنهاد

کارت بازرگانی

سود و عارضه ها گمرکی

مالیات قیمت افزوده

انبارداری

دلایل وزارت شیوه بابت ناوگان فرنگی

دریافت مجوزها و استاندارد

سهم هلال احمر و یادگرفتن و رویش

باز‌نگری ( در صورت پیدایش )

تخلیه و بارگیری و جابجایی در محوطه

حمل تا انبار مشتری

مخارج ترانزیت و رجوع کانتینر خالی به بندرعباس ( در باب محمولات دریایی )

ترخیص کالا ترکیه | ترخیص کالا دبی | ترخیص کالا جلفا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *