ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا چیست؟ ادارات گمرکی جهت تامین سیاست ها و خط مشی های مربوط به واردات و صادرات، جمع آوری عوارض گمرکی و ایجاد تسهیل در حرکت و گردش افراد، کالا ها و محموله ها به داخل و خارج کشور ایجاد شده است.

ادارات گمرکی دارای دفاتر مختلف در تمام بندرگاه ها، فرودگاه ها، و دروازه های مرزی هستند که اساسا ورود و خروج مردم و حمل و نقل محموله ها به داخل و خارج را کنترل می کنند. آژانس های گمرکی دارای وکالت و صاحب اختیار در متوقف کردن و دستگیری، مصادره محصولات دارند.

تدارکات گمرک و تجارت

هر کشور سالانه سیاست ها و قوانین تجارت های خارجی و اخلی خود را منتشر می کند که شرایط و خدماتی برای نشان دادن و تعیین افراد و کالا های واجد شرایط صادرات و واردات تعیین می کند. ادارات گمرکی این مقررات را تحت قوانین گمرکی و تعرفه ها اجرا می کنند.

محموله های وارد شده به کشور از هر نقطه، در منطقه گمرکی تحت نظر ادارات گمرکی قرار می گیرد تا زمانی که ترخیص کالا انجام گیرد.

واردات و ترخیص کالا از گمرک

عاملان و واسطه های حمل و نقل کالا که وظیفه هماهنگی حمل و نقل های بین المللی و ارائه خدمات ترخیص کالا از گمرک را دارند، این کار را انجام می دهند.

ترخیص کالا از گمرکات شامل تهیه و ارسال مستندات جهت ایجاد تسهیلات صادرات و واردات به کشور، نماینده مشتریان در معاینات و بررسی های گمرکی، ارزیابی، پرداخت و هماهنگی حمل کالا از گمرک پس از ترخیص است.

برخی اسناد مورد نیاز در ترخیص کالا از گمرکات

اسناد صادراتی: سفارش خرید از خریدار، صورتحساب فروش، لیست بسته بندی، اسناد حمل و نقل، اسناد راه هوایی، گواهینامه مبدا و سایر اسناد خاصی که توسط خریدار مشخص شده و یا مطابق با نهاد های مالی و مقررات شرکت.

اسناد واردات: سفارش خرید از خریدار، صورتحساب فروش، لایحه حمل و نقل هوایی، لیست بسته بندی، گواهی مبدا و دیگر اسناد خاص تعیین شده مقررات کشور.

ترخیص کار گمرک، عامل حمل و نقل است و دارای مجوز قانونی بوده که بعنوان نمایندگی مشتریان بعنوان سازمان شخص ثالث در این امر دخالت دارند. جهت اطلاعات بیشتر به سایت ترخیص کالا s-clearance مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *