,

تنظیم اظهارنامه

تنظیم اظهارنامه

تنظیم اظهارنامه

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان تنظیم اظهارنامه می باشد. اظهارنامه از جمله مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک می باشد. در ادامه این مقاله تمامی اموری که برای تنظیم اظهارنامه مورد نیاز است را برای شما بازگو می کنیم. با ما همراه باشید.

تشریفات قبل از اظهار کالا

بر طبق قوانین گمرکی کشور، در زمان ورود کالا به گمرک همراه با بارنامه باید یک اظهار نامه کلی آماده و همراه بارنامه به گمرک ارائه کرد. همچنین طبق همین قوانین قبل از تخلیه بار می توان فهرست کالاهای اظهار نامه کلی را تغییر داد. در صورتی که برای اصلاحیه نوع کالا و تعداد بسته مشکلی وجود نداشته باشد، می توان بعد از تخلیه بار و صدور ترخیصیه اصلاحات دیگر را انجام داد.

قوانین در خصوص بسته ها و بارهای اعلام نشده در اظهار نامه

طبق ماده صد و چهارم قوانین گمرکی کشور، در صورتی که همراه کالاهای اظهار شده بسته هایی باشد که در فهرست اظهار نامه کلی و فهرست کلی بار و یا بارنامه ذکر نشده باشد، این بار در گمرک می ماند. شرکت حمل و نقل کالا تا سه ماه بعد میتواند با اصلاحیه ای اقدام به ترخیص آن کالا نماید. در غیر این صورت مشمول جریمه انتظامی می شود.

قوانین کسر و اضافه تخلیه

اگر باری به صورت حواله بانکی وارد شود، بانک برای کسر تخلیه پنجاه تا صد هزار تومان جریمه دریافت می کند و اضافه تخلیه بار و کالاها توسط گمرک ضبط می شود.

کالاهای معاف از ارائه اظهارنامه

در خصوص امور مربوط به کارنه دو پاساژ یا همان دفترچه عبوری برای گردشگران، جز اینکه موسسه جهانگردی ضمانت آن را بر عهده دارد، ارائه تضمین دیگری لازم نیست.

رویه TIR نیازی به تنظیم اظهارنامه ندارد زیرا این رویه در سه نسخه تنظیم می شود و در هنگام ورود و خروج یک نسخه از آن به گمرک تعلق می گیرد.

کالاهای توقیف شده در داخل که احتمال می رود کالای قاچاقی باشند در گمرک ضبط میشوند. در صورت ارائه مدارک مبنی بر عدم قاچاق آن در زمان ترخیص از گمرک به تنظیم اظهارنامه نیازی ندارند.

کالاهایی که صادر کننده از صدور آن منصرف شده است نیازی به اظهار نامه ندارند.

کالاهای مورد نیاز فوری دولتی و غیر دولتی با اجازه رئیس کل گمرک بدون اظهار نامه و انجام تشریفات گمرکی ترخیص می شوند. در این مورد می توان بعد از یک هفته اقدام به اظهار کالا کرد.

کالا هایی که با صدور پته ترخیص می شوند، نیازی به اظهار نامه ندارند. مانند: کالاهای مسافری و هدیه و سوغات و نمونه تجاری بی بها. تمامی موارد با تشخیص گمرک امکان پذیر است.

پیش اظهاری کالا

پیش اظهاری یعنی با ثبت اطلاعات به صورت الکترونیکی برای گمرک و ارائه مدارک قبل از ورود کالا و معطل شدن کالا در گمرک، کالا را در گمرک اظهار کنیم.  به زبان دیگر، یعنی تمامی تشریفات مورد نیاز برای ترخیص کالا، بعد از بارگیری در مبدا و با ارائه بارنامه صورت گیرد.

پیش اظهاری کالا، بیشترمناسب ترخیص مواد اولیه کارخانه ها و کالاهای واسطه ای و مواد فساد پذیر می باشد.

دریافت تعرفه گمرکی در پیش اظهاری کالا

در خصوص سنجش ارزش و تعرفه کالا قبل از انجام فرآیندهای گمرکی، می توانید از روش پیش اظهاری ارزش استفاده کنید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه و تخصص در امور ترخیص کالا در خدمت شماست. کارشناسان این شرکت با سالها کار و تجربه در امور تنظیم اظهارنامه و ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات، حمل و نقل و.. آماده عهده داری امور تجاری و بازرگانی تجار محترم می باشند. شما با تکیه بر تخصص کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان مطمئن خواهید بود که کالای شما در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه و در امنیت کامل از گمرک ترخیص خواهد شد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تنظیم اظهارنامه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت ما تماس بگیرید.  تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *