ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای

ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای

 

ارز چیست؟

ارز جهت تسویه حساب تمامی معاملات مالی یک کشور با دیگر کشورهاست. تمامی اموری که مبین معاملات مالی یک کشور با کشور دیگر باشد ارز نامیده میشود. عرضه ارز بستگی به مقدار کالاهایی دارد که صادر میشود. در حالیکه تقاضای ارز بستگی به کالاهای وارداتی مورد نیاز یک کشور دارد.

ارز دولتی

ارز دولتی ارزی است که دولت آنرا در اختیار واردکنندگان کالاهای اساسی مورد نیاز مردم میگذارد. ارز دولتی برای واردات کالاهای مورد نیاز، ارزانتر از ارز آزاد موجود در صرافی ها است. در واقع دولت میخواهد این زمینه را فراهم کند تا کالاهای اساسی مردم با قیمت کمتری وارد کشور شود. ارز دولتی شامل واردات کالاهای لوکس نمیشود و برای واردات این قبیل کالاها باید افراد هزینه بیشتری پرداخت کنند.

ارز مبادله ای

ارز مبادله ای برای واردات کالاهای مورد نیاز تولید کنندگان، توسط دولت با قیمت کمتری به تولیدکنندگان داده میشود. ارز مبادله ای را دولت در مرکز مبادلات ارزی ارائه میکند. مثلا اگر تولید کننده ای به یک قطعه ی مکانیکی نیاز داشته باشد که در کشور تولید نمیشود، به او ارز مبادله ای داده میشود. البته با توجه به تولید داخلی، کم کم از کالاهایی که به آنها ارز مبادله ای تعلق میگیرد، کاسته میشود. دولت کالاهای وارداتی را به ۱۰ گروه تقسیم کرده که تنها ۹ گروه از این کالاها شامل ارز مبادله ای میشوند و گروه دهم که همان کالاهای لوکس هستند شامل این گروه نمیشوند.

ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای توسط شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با بیش از سالها تجربه و مهارت در زمینه ترخیص کالا با ارز دولتی و مبادله ای در خدمت شما عزیزان است. شما عزیزان میتوانید برای مشاوره و هرگونه پرسش وپاسخ با ما تماس بگیرید. شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۲۱۲۲۸۴۹۶۰۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *