,

ترخیص کالا از گمرک یزد

ترخیص کالا از گمرک یزد

ترخیص کالا از گمرک یزد

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک یزد می باشد. این مقاله سعی دارد موقعیت تجاری اقتصادی شهر یزد و گمرک آن را برای شما تجارعزیز بازگو کند. همچنین به معرفی کالاهایی که گمرک یزد به ترخیص اختصاصی آنها اقدام می کند می پردازیم و در آخر چگونگی، مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک یزد را بیان می کنیم.

موقعیت شهر و گمرک یزد

یزد در مرکز ایران قرار دارد. در این شهر صنایع بزرگی از جمله فرش بافی، پارچه بافی، فولاد، معادن آهن، معادن ذغال سنگ و … وجود دارد. از مهمترین صنایع در یزد می توان به زرگری و طلا سازی اشاره کرد. این استان پنجمین استان صنعتی کشور می باشد. فرودگاه یزد محور اصلی رفت و آمد های داخلی و خارجی در ایران می باشد. در گمرک استان یزد امور واردات و صادرات قطعی همچنین واردات و صادرات موقت، ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، کارنه تیر مبدا و مقصد انجام می شود. این گمرک امور مسافری و همچنین امور مربوط به امانات پستی را نیز عهده دار است. گمرک یزد با دارا بودن یک واحد قضایی مسقر امکان بازرسی و تشکیل پرونده برای کالاهای قاچاق را داراست.

کالاهای مجاز به ترخیص از گمرک یزد

کالاهایی که این گمرک به طور اختصاصی به ترخیص آنها می پردازد به شرخ ذیل است:

چگونگی ترخیص کالا از گمرک یزد

تمامی کالاهای وارد شده به کشور تا زمان ترخیص در انبارهای گمرک نگهداری شده تا صاحبان کالا برای ترخیص اقدام نمایند. ترخیص کالا منوط به دریافت قبض انبار است و تا فروشنده اسناد را برای خریدار ارسال نکند این امکان وجود نخواهد داشت. ترخیص کالا از گمرک حدود ده روز زمان می برد. اما با بهره مندی از یک ترخیص کار زبده این زمان را به حداقل می توان رساند. امر ترخیص کالا از گمرک فقط از عهده صاحبان شرکت و افراد داری کارت بازرگانی و افراد داری کارت حق العملکاری بر می آید .

مراحل ترخیص کالا از گمرک یزد

ترخیص کالا از گمرک یزد مدارکی لازم دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • بارنامه
  • بیمه نامه
  • ترخیصیه
  • فاکتور مبدا
  • فاکتور خرید
  • پیش فاکتور
  • گواهی بازرسی
  • کارت بازرگانی
  • و ….

لازم به ذکر است برای ترخیص هر نوع کالا از گمرک باید حقوق ورودی آن طبق مصوبات صادره در بخشنامه ها پرداخت شود. تغییرات بخشنامه ها در هر دوره امکان اعلام قوانین و مجوزات در این مقاله را غیر ممکن کرده است شما تجار عزیز برای دریافت اطلاعات  بروز با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه درخشان و بهره مندی از کارشناسان و ترخیص کاران زبده در امر ترخیص کالا از گمرک از ابتدا تا انتهای کار، ثبت سفارش و خرید، انجام حواله جات بانکی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانزت و ترانشیپ کالا و اخذ کلیه مجوزاتی که برای ترخیص کالا لازم می باشد، در کنار شماست.

فقط کافیست پروفرمای کالای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران مجرب شرکت سلطان تجارت بازرگان  کلیه امور را بدست گرفته و ترخیص کالایتان را با صرف کمترین هزینه و زمان در نزدیکترین گمرک از کشور ترخیص نمایند.

شما عزیزان می توانید با مشورت با ترخیص کاران ما در حوزه ترخیص کالا تجارتی آسوده و بدون دردسر داشته باشید. برای هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک یزد می توانید با متخصصین ترخیص کار ما مشورت نمایید.

تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *