,

ترخیص کالا از گمرک کرمان

ترخیص کالا از گمرک کرمان

ترخیص کالا از گمرک کرمان

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک کرمان می باشد. در این مقاله می خواهیم موقعیت اقتصادی و تجاری استان کرمان را برای شما خواننده عزیز توضیح دهیم. همچنین در ادامه به کالاهای اختصاصی که در گمرک این استان ترخیص می شوند و شرح وظایف گمرک در خصوص واردات و صاردات کالا، نحوه ترخیص و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک را ارائه میدهیم.

موقعیت شهر و گمرک کرمان

استان کرمان یکی از پهناور ترین استان های ایران به شمار می رود. این استان دارای راه های ارتباطی زیادی است از جمله راه آهن سیرجان کرمان که از موقعیت صنعتی و اقتصادی بالایی برخوردار است. همچنین این شهر دارای فرودگاه بین المللی (هاشمی رفسنجانی) و پرواز هایی به اقصی نقاط دنیا است.

کرمان دارای چهار گمرک است از جمله :

 • کرمان
 • رفسنجان
 • سیرجان
 • منطقه ویژه بم

در این مقاله به گمرک کرمان می پردازیم. در این گمرک ورود خروجی قطعی و موقت کالا انجام می شود. همچنین این گمرک به انجام کارنه تیر مبدا و مقصد می پردازد. امور مسافری و امانات پستی نیز در گمرک کرمان انجام می گیرد. قابل توجه است که این گمرک دارای یک واحد قضایی مستقل می باشد که در زمان بروز خطا و یا قاچاق کالا پرونده تشکیل داده و به دادگاه ارسال می کند.

کالاهای مجاز به ترخیص از گمرک کرمان

برخی از گمرک ها به ترخیص اختصاصی بعضی از کالا ها می پردازند گمرک کرمان در کنار ترخیص دیگر کالا ها  به ترخیص اختصاصی کالاهای ذیل می پردازد:

نحوه ترخیص کالا از گمرک کرمان

لازم است بدانید کالاهای وارد شده به کشور تا زمان ترخیص در انبار گمرک نگهداری می شوند. جهت ترخیص کالا فقط سه نفر می توانند به گمرک مراجعه کنند و کالا را ترخیص کنند آن سه نفر عبارتند از: صاحب شرکت، کارمند دارای کارت بازرگانی و یا فرد دارای کارت حق العملکاری. در ضمن برای دریافت قبض انبار و امکان ترخیص کالا باید اسناد واگذاری کالا از فروشنده به خریدار ارسال شود تا امکان دریافت قبض انبار برای ترخیص کننده محیا شود. همچنین پروسه ترخیص کالا حدودا یک هفته است که شما با بهره مندی از ترخیص کاران مجرب می توانید این بازه را به حداقل برسانید .

مراحل ترخیص کالا از گمرک کرمان

در این بند از مقاله به برخی از مدارکی که جهت ترخیص کالا از گمرک بخصوص ترخیص کالا از گمرک کرمان احتیاج داریم اشاره می کنیم:

 • فاکتور خرید
 • پیش فاکتور
 • فاکتور مبدا
 • بیمه نامه
 • ترخیصیه
 • بارنامه
 • گواهی بازرسی
 • کارت بازرگانی
 • و ….

لازم است بدانید یکی دیگر از مراحل ترخیص کالا پرداخت حقوق ورودی آن کالاست برای ترخیص کالا ها باید حقوق ورودی طبق کد تعرفه یا همانHs Codeپرداخت شود. به دلیل تغییرات بخشنامه ها شما تجار گرامی در زمان تجارت کالای مورد نظر برای دریافت آخرین اطلاعات روز درخصوص حقوق ورودی و مجوزات کالای مورد نظر و ترخیص کالا با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با تقریبا دو دهه سابقه در امر تجارت و بازرگانی و ترخیص کالا از گمرکات مختلف، و همچنین همکاری کارشناسان و مشاوران تحصیل کرده، راهنما شما در کلیه امور تجاری و بازرگانی خواهد بود. رضایتمندی شما از بزرگترین محسنات شرکت بازرگانی ما به حساب می آید. پیشنهاد ترخیص کاران و مشاوران این شرکت تجاری به شما این است که امور تجاری و بازرگانی خود را به متخصصین آگاه و تحصیل کرده ترخیص کالا و بازرگانی بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ برای ترخیص کالا از گمرک کرمان به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *