,

ترخیص کالا از گمرک مشهد

ترخیص کالا از گمرک مشهد

ترخیص کالا از گمرک مشهد

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک مشهد است. در این مقاله سعی داریم به موقعیت  تجاری و اقتصادی مشهد، کالاهایی که به طور تخصصی از این گمرک ترخیص می شوند و …. بپردازیم. مشهد دومین شهر بزرگ بعد از تهران در ایران است و به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا (ع) و موقعیت سیاحتی و زیارتی سالانه توریست ها و مسافران زیادی را به خود جلب می کند. مشهد دارای فرودگاهی بین المللی به نام  ( فرودگاه هاشمی نژاد ) ، یک ایستگاه راه آهن و سه پایانه است.

 موقعیت شهر و گمرک مشهد

استان خراسان رضوی دارای پنج گمرک از جمله مشهد، باجگیران و بازارچه، لطف آباد، منطقه ویژه اقتصادی سرخس، دوغارون و بازارچه می باشد. که در این مقاله سعی بر تحلیل وضعیت ترخیص کالا از گمرک مشهد داریم. مشهد به دلیل دارا بودن فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد و همسایگی با کشورهای آسیای میانه، هر سال میزبان نمایشگاه های بین المللی، توریست ها و تجار فراوانی است. در گمرک مشهد امور مربوط به  واردات قطعی و موقت انجام می شود و همچنین این گمرک امور مربوط به کارنه تیر، امور مسافری و امانات پستی را عهده دار است. این گمرک دارای یک واحد مستقل قضایی است که در صورت قاچاق کالا و یا هرگونه مشکل دیگری تشکیل پرونده داده و به دادگاه ارسال می کند.

سایر گمرک های استان خراسان رضوی

 • گمرک باجگیران و بازارچه اقتصادی آن: در این گمرک تمامی امور مربوط به ترانزیت خارجی مبدا و مقصد، کارنه تیر عبوری، امور مسافری و مرزنشینان و صادرات و واردات قطعی، واردات موقت را بر عهده می گیرد. همچنین این گمرک دارای واحد قضایی مستقل می باشد، که در صورت قاچاق کالا و بروز هرگونه مسکلات دیگر امکان تشکیل پرونده و ارسال با دادسرا را دارد.
 • گمرک لطف آباد: در این گمرک تمامی امور مسافری، مرزنشینان، و کارنه تیر عبوری و مبدا، صادرات و واردات قطعی کالا، واردات موقت همچنین ترانزیت خارجی مبدا و مقصد در حال انجام است. این گمرک هم دارای واحد قضایی مستقل می باشد.
 • گمرک سرخس و منطقه ویژه اقتصادی آن: در گمرک سرخس تمامی امور صاردات و واردات قطعی و واردات موقت انجام می شود. همچنین تملمی امور مسافری و مرزنشینان، کارنه تیر مبدا و مقصد، عبوری، ترانزیت خارجی مبدا و مقصد انجام می گیرد. در این گمرک هم واحد قضایی مستقل مستقر است.
 • گمرک دوغارون و بازارچه اقتصادی آن: گمرک دورغان و بازارچه آن دارای واحد قضایی مستقل هستند همچنین در این گمرک امور مسافری، ترانزیت خارجی مبدا و مقصد و کارنه تیر عبوری و صادرات و واردات قطعی و واردات موقت انجام می شود.

کالاهای مجار به ترخیص از گمرک مشهد

کالاهایی که گمرک مشهد به طور اختصاصی به ترخیص آنها می پردازد به شرح زیر است:

چگونگی ترخیص کالا از گمرک مشهد

کالاهای وارد شده به کشور تا زمان ترخیص در انبار گمرک نگهداری می شود. برای ترخیص کالا، اسناد باید توسط فروشنده به خریدار ارسال  شود تا امکان دریافت قبض انبار و ترخیص کالا برای خریدار فراهم گردد. پروسه ترخیص کالا حدود یک هفته تا ده روز زمان می برد. اما با داشتن یک ترخیص کار ماهر و آشنا به بخشنامه های ترخیص کالا از گمرک مشهد این بازه زمانی به حداقل می رسد. ترخیص کالا را فقط افرادیکه دارای کارت بازرگانی یا کارت حق العملکاری یا صاحب شرکت باشند، می توانند انجام دهند .

مراحل ترخیص کالا از گمرک مشهد

برای ترخیص کالا از گمرک مشهد مدارکی لازم است که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • پیش فاکتور
 • فاکتور مبدا
 • ترخیصیه
 • بارنامه
 • بیمه نامه
 • گواهی بازرسی
 • فاکتور خرید
 • کارت بازرگانی
 • و ….

همچنین برای ترخیص کالا باید حقوق ورودی کالا طبق تعرفه گمرکی کالا پرداخت شود. تغییرات هر روزه بخشنامه ها امکان اعلام قوانین و مجوازت در این مقاله را از ما صلب کرده است شما تجار گرامی برای دریافت اطلاعات دقیق و بروز با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با نزدیک به دو دهه سابقه درخشان و بهره مندی از ترخیص کاران مجرب، زبده و تحصیل کرده در زمینه تجارت و بازرگانی، راهنما شما در کلیه امور تجاری خواهد بود. از سری خدمات این شرکت بازرگانی می توان به مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش، خرید کالا، انجام حواله های بانکی، انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد، اخذ کلیه مجوزات لازم جهت ترخیص کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا به صورت هوایی، دریایی، ریلی، زمینی و … اشاره کرد. پیشنهاد ترخیص کاران و کارشناسان این شرکت تجاری این است که امور خود را به متخصصین آگاه در زمینه ترخیص کالا بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ برای ترخیص کالا از گمرک مشهد به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *