,

ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر می باشد. در این مقاله سعی می شود که شما تاجران عزیز با گمرک باهنر، موقعیت این گمرک، مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا، همچنین کالاهایی که به صورت اختصاصی از این گمرک ترخیص می شوند و ….. آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

موقعیت گمرک باهنر

گمرک باهنر یکی از بیست گمرک استان هرمزگان در شمال تنگه هرمز در شهر بندرعباس می باشد. لازم به ذکر است که گمرک باهنر از سری گمرک های مهم این استان است. این استان به دلیل داشتن معادن نفت و گاز از موقعیت اقتصادی خوبی برخوردار است. به دلیل اینکه گمرک شهید باهنر از گمرک های مهم این استان است تمامی امور مربوط به واردات و صادارت قطعی و فقط واردات موقت در این گمرک انجام می شود. در این گمرک ترانزیت خارجی مبدا و مقصد و تمامی امور مسافری، کابوتاژ، ملوانی، مرزنشینان و امانات پستی در حال انجام است. اگر شما تاجر گرامی قصد تجارت، بازرگانی و ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر را دارید لازم است بدانید این گمرک دارای واحد قضایی مستقل می باشد، که در زمان بروز مشکل و یا قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا را دارا می باشد.

ترخیص اختصاصی کالا از گمرک شهید باهنر

ترخیص اختصاصی کالا یکی از عوامل مهم در ترخیص سریع و به موقع کالاها و ورود زودتر به بازار اقتصادی می باشد. برخی از کالاها به صورت اختصاصی از بعضی گمرک های خاص ترخیص می شوند. گمرک شهید باهنر هم از این قاعده مستثنی نبوده و به ترخیص برخی کالاهایی که در ذیل نام برده می شود می پردازد:

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات نیاز به دریافت قبض انبار می باشد. قبض انبار هم تا زمان ارسال مدارک مالکیت کالا از فروشنده به خریدار صادر نمی شود. در ضمن تمامی حقوق، تعرفه گمرکی و مالیات کالاها باید پرداخت شود. لازم به ذکر است تنها صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا ترخیص کار دارای کارت حق العمکاری می تواند اقدام به ترخیص کالا نماید. مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا به شرح زیر است:

 • کارت بازرگانی
 • قبض انبار
 • تنظیم اظهار نامه
 • اخذ مجوزات لازم
 • گواهی بازرسی
 • بیمه نامه
 • بارنامه
 • اینویس
 • پرداخت هزینه ها و تعرفه گمرکی کالا
 • گواهی مبدا
 • و …..

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تلاش و دستاورد بیست ساله تجربه در خصوص ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی در خدمت شماست. ترخیص کاران زبده و ماهر این شرکت بازرگانی آماده عهده گیری تمامی امور صادرات و واردات شما تاجران گرامی می باشند. از سری خدمات ما: مشاوره بازرگانی، حمل  ونقل کالا، ترانشیپ و ترانزیت کالا، اخذ مجوزات، تنظیم اظهار نامه، ثبت سفارش، خرید کالا و …… می باشد. به دلیل مشکلات عدیده ای از جمله تغییرات مداوم بخشنامه ها پیشنهاد ما این است که برای ترخیص کالا از ترخیص کاران زبده کمک بگیرید، تا دچار معطلی کالا در انبار های گمرک نشوید. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بازرگان تماس بگیرید. تلفن های تماس: ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶ – ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *