, , , ,

ترخیص کالا از گمرک خوی

ترخیص کالا از گمرک خوی

ترخیص کالا از گمرک خوی

یکی دیگر از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک خوی می باشد. در این مقاله با موقعیت تجاری و اقتصادی شهر خوی، گمرک خوی و چگونگی ترخیص کالا از این گمرک و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا آشنا می شوید، با ما همراه باشید.

موقعیت شهر خوی

شهر خوی یکی از مهمترین شهر های استان آذربایجان غربی البته بعد از ارومیه می باشد.این شهر در شمال غربی این استان واقع شده و یکی از شهر های هم مرز با ترکیه است به طوری که با گذرگاه مرزی رازی، از خوی تا شهر وان ترکیه 120 کیلومتر می باشد. شهر خوی در مسیر جاده ابریشم واقع شده و هر ساله پذیرای جهانگردان و ایرانشناسان و تاجران زیادی می باشد. از مهمترین صنایع شهرستان خوی می توان به کارخانجات سیمان، ذوب آهن، نساجی، آبمیوه و کنستانتره سازی، تصفیه نمک، نیروگاه سیکل ترکیبی و ….. می باشد.

موقعیت گمرک شهرستان خوی

گمرک خوی از گمرکات فعال در آذربایجان غربی است، که هر ساله هزاران تن انواع کالا از راه مرزهای زمینی، هوایی، ریلی و …. از این گمرک صادر می شود. و در چند سال اخیر کاهش زمان ترخیص کالا و آٖسانتر شدن روال ترخیص کالا از عوامل رونق تجارت و بازرگانی از گمرک خوی شده است.  لازم به ذکر است گمرک خوی سومین مرز قانونی و ترخیص کالا ترکیه به ایران و بلعکس می باشد که در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده‌ است. گمرک مرز رازی، در هفتاد کیلومتری غرب شهر خوی واقع شده‌ است. قابل توجه است که تمام امور مربوط به صادرات قطعی و کارنه تیر مبدا و امور مربوط به مرزنشینان در گمرک خوی انجام می شود. همچنین این گمرک دارای واحد قضایی مستقل است که در زمان بروز خطا و مشکل یا قاچاق کالا امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادسرا را دارد.

 

ترخیص کالا از گمرک خوی

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک خوی

برای ترخیص کالا از گمرک خوی نیاز به ارائه برخی از مدارک دارید. در وهله اول برای استارت امور ترخیص کالا باید نسبت به دریافت قبض انبار اقدام نمایید . قبض انبار هم تا ارسال مدارک واگذاری مالکیت کالا از فروشنده به خریدار ارائه نمی شود. بعد از آن باید به تنظیم اظهار نامه بپردازیم. در ذیل به مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه اشاره می کنیم:

قبض انبار

بیمه نامه

بارنامه

اخذ مجوزات لازم

گواهی بازرسی

کارت بازرگانی

پرداخت تعرفه های گمرکی مالیات کالاها

اینویس

و …..

لازم به ذکر است بری ترخیص کالا فقط دو نفر می توانند اقدام نمایند. یکی صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و دیگری فرد دارای کارت حق العمکاری می باشد.

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت ترخیص کار گمرک سلطان تجارت بازرگان، با بیش از ۱۰ سال سابقه در ترخیص کالا از گمرک، تا به امروز برای بسیاری از موسسات بزرگ ترخیص کالا از گمرکات گوناگون را انجام داده است . ترخیص کاران با تجربه این مجموعه، آماده ارائه هر نوع خدمات بازرگانی و ترخیص کالا می باشند. تسریع در زمان ترخیص کالا با کمترین هزینه یکی از افتخارات این شرکت بازرگانی است. که کمک بزرگی به منظور حضور قدرتمند تجار در بازارهای رقابت اقتصادی  می باشد. از جمله خدمات این شرکت در خصوص ترخیص کالا به شرح زیر است:

  • ثبت سفارش
  • اخذ مجوزات
  • پیگیری اسناد
  • ترانشیپ کالاها
  • مشاوره بازرگانی
  • خرید کالا
  • تنظیم اظهار نامه
  • حمل  ونقل کالاها
  • و ….

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از گمرک خوی می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان تجارت بارگان تماس بگیرید. تلفن های تماس: ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶ –۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲

 

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *