,

ترخیص کالا از گمرک اراک

ترخیص کالا از گمرک اراک

ترخیص کالا از گمرک اراک

از دیگر خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از گمرک اراک می باشد. اراک یکی از استانهای بزرگ مرکز ایران است. و به عنوان استان صنایع مادر و پایتخت صنعتی ایران شناخته می شود. حجم تولیدات صنایع تولیدی استان اراک بقدری است که علاوه بر تامین نیاز بازار داخل برای صادرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این مقاله برای آشنایی هرچه بیشتر شما خوانندگان گرامی با موقعیت استان اراک از نظر اقتصادی، تجاری و بازرگانی می باشد. با ما همراه باشید.

موقعیت گمرک اراک

در استان اراک حدود 20 واحد تولیدی صنعتی قرار دارد، که علاوه بر تامین کالاهای مورد نیاز بازار ایران، می توان برای صادرات نیز از آنها بهره مند شد. گمرک این استان به عنوان یکی از مهمترین گمرک های صادراتی در ایران شناخته می شود. این استان دارای دو گمرک اراک و گمرک ساوه می باشد. در گمرک اراک واردات و صادرات به صورت قطعی و موقت انجام می شود. همچنین امور مربوط به کارنه تیر مبدا و امانات پستی و امور مسافری را در کارنامه خود دارد. همچنین این گمرک دارای یک واحد قضایی مستقل می باشد که در صورت قاچاق کالا و یا هرگونه مشکل دیگر امکان تشکیل پرونده و ارسال به دادسرا را دارد. گمرک ساوه فقط امور مربوط به صادرات قطعی و کارنه تیر مبدا و مقصد را انجام می دهد. اما این گمرک نیز دارای یک واحد قضایی مستقل می باشد.

راه های ارتباطی استان اراک

این استان در مرکز ایران و بین دریای خزر و خلیج فارس قرار گرفته و به همین دلیل یکی از مسیرهای مهم ترانزیتی در کشور می باشد. به دلیل عبور مسیر آزاد راه بین المللی پنج ایران به عنوان شاهراه شناخته می شود. همچنین این شهر دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد. راه آهن این استان نیز تا مرز خسروی عراق کشیده شده است.

ترخیص تخصصی از گمرک اراک

برای سهولت در امر ترخیص برخی از کالاها به صورت تخصصی از گمرک اراک ترخیص می شوند که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

ترخیص چسب

و…

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک اراک

برای ترخیص کالاها از انبارهای بزرگ گمرک نیاز به ارائه مدارک دارید. اولین موردی که خیلی مهم می باشد پرداخت حقوق گمرکی کالاها مطابق با تعرفه گمرکی است. سپس ارائه مجوزات لازم برای ترخیص کالا میباشد. لازم به ذکر است دریافت قبض انبار تا زمان ارسال مدارک از فروشنده به خریدار امکان پذیر نمی باشد. در این خصوص باید اظهار نامه ای تنظیم شود. محتوای مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه به شرح ذیل است:

 • بارنامه
 • پیش فاکتور
 • فاکتور خرید
 • فهرست عدل بندی
 • گواهی مبدا
 • بیمه نامه
 • اسناد بانکی
 • ترخیصیه
 • مجوزات لازم
 • گواهی بازرسی
 • کارت بازرگانی
 • و ……

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با کادری تحصیلکرده و با تجربه، حدود بیست سال است که در امر تجارت و بازرگانی و ترخیص کالا به خصوص ترخیص کالا از گمرک اراک، در خدمت شما تجار گرامی می باشد. از جمله خدمات این شرکت، ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور، انجام حواله جات بانکی، دریافت مجوزات لازم برای ترخیص کالا مورد نظر و ….. می باشد. فقط کافی است که پروفرمای کالاهای خود را برای ما ارسال کنید تا ترخیص کاران ماهر ما کلیه امور را بدست بگیرند و تجارتی امن و آسوده را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به انجام برسانند. همانطور که مستحضر هستید به دلایل زیادی از جمله تغییرات دوره ای بخشنامه ها شما نیاز به یک ترخیص کار ماهر و کاردان دارید تا در روند تجارت خود با مشکلی برخورد نکنید. شما بازرگانان گرامی جهت هرگونه پرسش و پاسخ رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک اراک می توانید با متخصصین ترخیص کار ما تماس حاصل کنید. تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *