, , , ,

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک :: ترخیص کار گمرک در حکم نماینده قانونی مالک کالا نزد گمرک خواهد بود . گمرک تحت عنوان یک اداره و ارگان کشوری در‌پی احیاء دستمزد همگان است . این ارگان دولتی وظیفه  اجرای قوانین  واردات و ترخیص صادرات و قوانین گمرکی کالا , اخذ دستمزد از مالک کالا و یا نماینده مالک(ترخیص کار گمرک) را به عهده دارد . طبق ماده سه قوانین گمرکی, وظیفه گمرک به شرح زیر است :

۱- انجام مقررات واردات و صادرات کالا و ترانزیت کالا

۲-تصویب تعرفه گمرکی و اخذ حقوق و دستمزد و عوارض گمرکی کالای مورد ترخیص

۳- تشریفات ترخیص کالا و تحویل کالا به ترخیص کار گمرک

۴- تایید سندهای وارداتی و صادراتی و ورقه های ترخیص کالا

۵- تعیین خط مش گمرکی و ترخیص کالا و انتخاب دستمزد و دلایل گمرکی

ترخیص کار گمرک و وظیفه ی آن؟

ترخیص کار گمرک به وکالت از صاحب و مالک کالا و یا این که حق العمل کار به ترخیص کالا از گمرک می‌پردازد . فراگیری مهارت ترخیص کاری گمرک نزد اداره یادگرفتن فنی و حرفه ای کشور با همکاری وزارت کار برگزار می گردد .ترخیص کار با آموزش و  سپری کردن دوره های آموزشی تئوری و عملی به اخذ گواهی ترخیص کار گمرک که مورد تایید وزارت کار و اداره فنی و مهارت مفتخر می گردد . که این مهارت ها شامل ضروریات برای ترخیص کار و دانستن و فهمیدن مفاهیم گمرکی و شناخت قوانین خدمات گمرکی و روش های ترخیص کالا , سندهای ترخیص کالا , شناخت با سامانه EPL ترخیص از گمرک و شناخت اصولی حفظ کالا پیش از ترخیص در انبار های گمرک , شناخت  تشریفات ترخیص کالا در گمرک و چگونگی به نتیجه رساندن مشکلات گمرکی , انتخاب تعرفه و بهای کالا در گمرک میباشد .

 ترخیص کار گمرک ::

شرافت , توجه , امانتداری و وقت شناسی از مهمترین خصوصیات فردی یک ترخیص کار ویک حق العمل کار گمرک است . در غیر این صورت بجای مسیر اصلی و درست  به بیراهه  خواهد رفت . تجار  ترخیص کار گمرک کالای خود را علاوه بر داشتن شهرت و داشتن تجربه کافی و بر اساس کار موفق انتخاب می نمایند. این انتخاب عاقلانه باعث می شود که  ارتباط ها بر اساس خوش روئی و اعتماد حق العمل کار و ترخیص کار گمرک باشد.حق العمل کار یا ترخیص کارگمرک به فردی گفته میشود که تشریفات گمرکی و ترخیص کالا  فرد دیگری را به وکالت از سوی آن فرد در گمرک انجام بدهد . کسانیکه سوای داشتن کارت حق العمل کاری تشریفات گمرکی کالا را به وکالت انجام می دهند نمی توانند بیش از ۱۰ مرتبه در سال به این کار مبادرت نمایند . هیچ فردی بعنوان حق العمل کار گمرک پذیرفته نمیشود مگر اینکه پروانه خاص این شغل را از سازمان کل گمرک داشته باشد .

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک

پروانه حق العمل کاری در گمرک به کسانی داده میشود که دارنده کارت بازرگانی بوده و حائز شرایط مذکور باشند :

۱- تابعیت ایران

۲-سن کمتر از بیست و پنج سال نباشد .

۳-نداشتن محکومیت و جنایت و عدم سوابق قاچاق در گمرک با تایید کتبی مقامات مربوط .

۴- دست کم داشتن مدرک کارشناسی , دارندگان مدارک تحصیلی فراتر در شرائط مساوی حق تقدم خواهند داشت .

۵- کارمند دولت نباشد .

۶- پذیرفته شدن در آزمون قوانین گمرکی و آئین نامه آن که از سوی گمرک هر سال یکبار بعمل خواهد آمد .

۷- در صورتیکه میزان درآمد حق العمل کار در یک سال طبق دفتر کار مذکور این آئین نامه از حدنصاب تجاوز نماید مکلف است موقع تمدید پروانه تضمین خویش را به تناسب کارکرد هر ساله افزایش دهد .

چگونه ترخیص کار شویم؟

امروزه  ترخیص کار گمرک از شغل های محبوب محسوب می شود.به شخصی گفته می شود که با وکالت از شخصی دیگر واردات و فعالیت های مربوط به کالا را انجام می دهد. برای انجام ترخیص کاری بهتر است افراد برای گرفتن کارت اقدام نمایند؛ زیرا افرادی که کارت ندارند بیش تر از ۱۰ مرتبه در سال نمی توانند این کار را انجام دهند.

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک غرب تهران ::

شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان به عنوان ترخیص کار گمرک غرب تهران مفتخر خواهد بود ترخیص کالای شما بازرگانان و تجار عزیز را از گمرک غرب تهران انجام دهد.شما می توانید جهت انجام خدمات گمرک غرب تهران و سایر گمرکات و مشاوره رایگان با ترخیص کاران ما تماس بگیرید.

ترخیص کار گمرک مهران ::

شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان به عنوان ترخیص کار گمرک مهران با سال ها تجربه و تخصص در زمینه ترخیص کالا از گمرک مهران آماده همکاری جهت ترخیص کالا از گمرک مهران با تجار و بازرگانان عزیز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *