,

ترخیص پارچه از گمرک

ترخیص پارچه از گمرک

واردات و ترخیص پارچه از گمرک یکی از خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان است. شرکت ما با 17 سال سابقه و نیروهای متخصص و مجرب در زمینه واردات، صادرات و ترخیص کالا توانسته اطمینان تجار گرامی را به بهترین شکل بدست آورد. یکی از مهم ترین عوامل واردات پارچه پایین بودن نسبت تولید به تقاضا، قدیمی بودن دستگاه های نساجی و همچنین افزایش قیمت تولید پارچه به علت تحریم بودن ایران است که اینها و برخی از عوامل دیگر بیش از پیش موجب واردات و ترخیص پارچه شده است. البته تجارت پارچه نیز قوانینی دارد که باید رعایت شود. شما تجار عزیز برای واردات و ترخیص پارچه از گمرک حتما باید این قوانین را رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است جریمه شوید. در اینجا ما به برخی از این قوانین جهت آشنایی بیشتر شما با شرایط تجارت پارچه و ترخیص پارچه اشاره میکنیم.

قوانین مربوط به واردات و ترخیص پارچه از گمرک

یکی از مسائل مهم در خصوص واردات و ترخیص پارچه تابعیت از قوانین جمهوری اسلامی ایران است. طبق آخرین قوانین واردات شخص واردکننده پارچه، حتما میبایستی قبل از خرید پارچه موردنظر، یک نمونه از آن را جهت تعیین میزان تعرفه گمرکی آن پارچه به گمرک بفرستد. آزمایشگاه گمرک بعد از بررسی پارچه، میزان تعرفه گمرکی را مشخص میکند. اگر شخص واردکننده از این قوانین پیروی نکند و یا به علت عدم آگاهی از این قوانین پارچه را وارد گمرک کند، نمیتواند نسبت به پرداخت حقوق گمرکی و تعرفه وارداتی اقدام نماید و جریمه نیز خواهد شد. ارزش پارچه براساس فاکتورهای مختلفی تعیین میشود که از جمله آنها وزن پارچه، جنس و کاربرد آن است و آنچه باید بدانید این است که حقوق گمرکی اکثر پارچه ها 32 درصد ارزش پارچه میباشد. طبق قوانین تجارت پارچه، ترخیص پارچه از گمرک شامل 9 درصد مالیات میشود.

واردات پارچه

به علت دستگاه های نساجی فرسوده در کشور، ما با مشکل تولید پارچه مواجه هستیم، در نتیجه تاجران اقدام به واردات انواع مختلف پارچه میکنند. به خصوص ایران یکی از کشورهای پرمصرف در زمینه پارچه مشکی است. بیشترین میزان واردات پارچه از کشورهایی چون چین، ترکیه، امارات متحده، پاکستان، آلمان، ایتالیا، تایوان و…. میباشد. مرغوبترین پارچه از ترکیه وارد کشور میشود اما بیشترین میزان پارچه وارداتی از کشور چین صورت میگیرد. بیشترین میزان واردات پارچه از طریق مرزهای دریایی صورت میگیرد.

ترخیص انواع پارچه

ترخیص پارچه ابریشمی، مخمل، نخی، کتان، پلی استر، ساتن، پشمی، پرده ای، جین، چرم

ترخیص پارچه نبافته ژئو تکستیل بی بافت

و……

گمرکات تخصصی جهت واردات و ترخیص پارچه

جهت ترخیص پارچه نمیتوانیم آنرا از همه ی گمرکات کشور ترخیص کنیم. در زیر نام برخی از گمرکات مجاز را آورده ایم:

ترخیص پارچه از گمرک تهران

ترخیص پارچه از گمرک بازرگان

ترخیص پارچه از گمرک فرودگاه پیام

ترخیص پارچه از گمرک کیش

ترخیص پارچه از گمرک بوشهر

ترخیص پارچه از گمرک بندرلنگه

ترخیص پارچه از گمرک شهیدرجایی و شهید باهنر

و……..

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان به همراه تیم تخصصی و مجرب خود که سالها در زمینه ترخیص کالا تجربه مفید دارند شما را در تمامی این امور مربوط به ترخیص کالای پارچه راهنمایی میکنند. تیم ما تمامی تشریفات گمرکی را به صورت کامل برای شما انجام میدهند و کالای شما را در سریعترین زمان ممکن و با به صرفه ترین قیمت ترخیص میکنند. شما میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان ترخیص کار ما مشورت کنید. تلفن های تماس: 02122855902- 09121995406

مقاله های مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *