تخصیص جدید ارز در مناطق آزاد

تخصیص جدید ارز در مناطق آزاد

تخصیص جدید ارز در مناطق آزاد اعلام شد

مشاور رییس جمهور گفت: تا پایان امسال گمرکات اجرایی در همه مناطق آزاد کشور مستقر خواهد شد. او گفت هم اکنون در ۳ منطقه آزاد، گمرک مستقر شده است که از جمله ی آنها منطقه آزاد اروند میباشد. او در پاسخ به این سوال که تخصیص ارز به فعالان منطقه آزاد و ممنوعیت واردات بدون ثبت سفارش از مناطق آزاد چگونه میباشد، گفت: طبق تصویب هیئت دولت برای دریافت یا تخصیص ارز ثبت سفارش الزامی است و در این خصوص همکاری لازم جهت هماهنگی بخش های مرتبط صورت گرفته تا این روند به آسانی صورت بگیرد. او گفت یکی از مسائل حل نشده از آغاز تاسیس این مناطق مشکلات مالی آنهاست و اینکه بیشتر در آمدهای مناطق آزاد صرف هزینه های عمرانی شده است.

مرتضی بانک منطق آزاد را یکی از بهترین راه کار های اقتصاد مقاومتی و خروج از تحریم ها دانست. او تاکید کرد که توسعه این مناطق از اهمیت بسزایی برخوردار است و لازم است به آن توجه شود. او درباره ی سرمایه گذاری در مناطق آزاد گفت: در مقایسه با گذشته مناطق آزاد ارس و باکو بسیار رشد داشته اند. در بخش کشاورزی و کشت گلخانه ای منطقه ارس به مهم ترین بازار کشاورزی تبدیل شده است.

 

روند جدید ثبت سفارش در مناطق آزاد برای فعالانی که کارت بازرگانی ندارند:

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت با توجه به اینکه برخی بازرگانان فعال در مناطق آزاد دارای کارت تجاری نیستند، برای این مشکل اقدامات لازم از سوی مناطق آزاد انجام میشود و ثبت سفارش از طرف گمرک تایید میشود. او در ادامه گفت: البته این شرایط جدید روند کار را تا حدودی کندتر از قبل میکند اما مشکل به خصوصی وجود ندارد و بعد از ثبت سفارش برای کالای مورد نظر ارز داده میشود.

در آینده ای نه چندان دور فعالیت های اقتصادی در تمامی مناطق آزاد با کارت بازرگانی صورت میگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *