,

ترخیص کالا از جلفا

ترخیص کالا از جلفا

ترخیص کالا از جلفا

ترخیص کالا از جلفا به چه صورت است؟

ترخیص کالا از جلفا: شهرستان گمركي جلفا در مسافت ۱۳۵ كيلومتري مركز استان آذربايجان شرقي واقع، و ازگمرکات مهم واردات و صادرات کالا جمهوری اسلامی ایران است. بیشتر کالاهای وارد شده جمهوری اسلامی ایران از روش ریلی و از جلفای شوروی وارد گمرک جلفای ایران شده و به کل ایران پخش می‌شود. گمرک جلفا با وسعت ۵۰۰ هزار هکتار یکی‌از مطرح ترین گمرکات زمینی ایران است. وجود تاسیسات ریلی کم نظیر در راه‌آهن جلفا و هماهنگی گمرک منطقه آزاد ارس با گمرک جلفا، این گمرک را تبدیل به یکی از مهم‌ترین گمرکات ایران کرده است.

ترخیص کالا از جلفا :

ترخیص کالا از جلفا و منطقه  آزاد ارس بدلیل سهولت و روان بودن روال اداری بهترین گزینه برای ترخیص کالا است. واردات و صادرات کالا در کمترین زمان و هزینه در این گمرگ انجام می شود. تخفیف مالیاتی در این گمرک باعث رونق کار در گمرک جلفا شده است.

 

ترخیص کالا از جلفا

                         ترخیص کالا از جلفا

واردات و ترخیص کالا از گمرک جلفا  

ترخیص کالا از گمرک جلفا قبل از تاسیس جمهوری های مستقل، در جلفا قرار داشته است. بسیاری از کالاهای خارجی و وارداتی از این طریق وارد کشور میشدند. حجم عظیمی از کالاهای وارداتی از طریق سامانه ریلی از این مسیر وارد کشور میشده است. بعد از تشکیل جمهوری های کشور های مختلف در این ناحیه، گمرک جلفا با جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز شد. گمرك جلفا با وسعت  حدوداً ۵۰۰ هكتار از حیث امكانات، يكي از بزرگترين گمركات كشور است.

توابع اين گمرك كه در نقاط گوناگون شهر جلفا پراكنده اند عبارتند از:

۱- گمرک پل چوبی: مرز بین المللی مابین کشور‌ایران و نخجوان بوده است. بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می کند. تمام کارها و تشریفات گمرکی کامیون ها و همچنین ورود و خروج و ترانزیت خارجی در این گمرک انجام می شود.

گمرک پل چوبی بعداز فرودگاه مهرآباد مطرح ترین و پرترددترین ایستگاه ایران از لحاظ عبور نفر میباشد.

۲- بازارچه مرزي: این بازارچه در کنار گمرک پل چوبی تاسیس شده و از قانون بازارچه های مرزی پیروی می کند. تشريفات گمركي كالاهاي وارده و صادره در این بازارچه انجام ميشود. حجم مبادلات در اين بازارچه با جمهوري نخجوان شایان توجه و چشمگير است.

۳- گمرك منطقه آزاد ارس: گمرک  آزاد ارس در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار، با انگیزه اشتغال زايي و جذب سرمايه هاي خارجي و داخلي و حرفه آوري در ناحیه جلفا فعاليت مي نمايد و واحدهاي توليدي مختلفي در آن تاسيس می‌باشند.

♦ منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس در استانهای آذربایجان شرقی ( شهرستان‌های جلفا , کلیبر ) شمال غرب کشور‌ایران واقع شده است. این ناحیه که در جوار جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته، دارای وسعت ۵۱٬۰۰۰ هکتار است.

♦ گمرك منطقه  آزاد ارس در حال حاضر زیر نظر گمرگ جلفا فعالیت می کند و كليه تشريفات گمركي كالاهاي وارداتي و صادراتي و ترانزيتي در اين منطقه انجام مي شود.  فعالیت خوب گمرك در اين ناحیه در توسعه و گسترش آن نقش مهمي داشته است.

آسان ترین روش ترخیص کالا از جلفا با شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان

شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان با تجربه ای فراوان در زمینه ی ترخیص کالا، این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که کالای شما را در کوتاه ترین زمان و با آسان ترین روش های ممکن و البته در نهایت صحت و سلامت به مقصد رساند. شرکت ترخیص کار سلطان تجارت بازرگان، با کمترین هزینه و در اسرع وقت، کلیه ی عملیات مربوط به ترخیص کالا را برای شما عزیزان انجام می دهد و رضایت کامل را برای شما عزیزان به ارمغان می آورد. شما بازرگانان و تجار عزیز جهت ترخیص کالا از گمرک جلفا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن های تماس: ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲- ۰۲۱۲۲۸۴۹۶۰۲

ترخیص کالا تبریز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *